tohum fide olmuyor

arkadaslar sponsordan 6 adet auto tohum aldim daha onceden arkadasimdan aldigim 3 tohumla denemistim fakat tohumlar patlamadı bozuktu sanirim bu sefer tohumlar pecete icinde patladı fakat saksiya aldigimda hicbir gelisme olmadi 0.5 1 cm kok cikartinca topraga aliyorum ama toprak tahmini 1 aydir saksida bekliyor 3 4 tohum denedim tohumu topraga aldigimda ilk basta 15 20 kasik 1 gun dinlenmis normal cesme suyu veriyorum isik ve fanları aciyorum isik kapali mi olmali ilk seferin ardindan su vermeli miyim ne yanlis yapiyorum da tohumum fideye donusmuyor her denemede param yaniyor yardim lazim arkadaslar plzz

elonmusk

Üye
topraga aldıktan sonra ortamın sıcaklıgı cok önemli ve tepesindeki ışık. Sıcak tut topragı ve ışıgıda yakın tut. Sulama cok yapma ve yaptıgın zaman ph düzenleyip su ver

saol brom bunu deneyecegim isik veriyor musun fideye girmeden sen brom
izle kanka aynen uygula , nemli ve islak arasındaki farkı gosterio fazla islatmadan yaparsin
o zaman topraga aldiktan sonra isik vermek yanlis degil anladigim kadariyla su hic vermedim oncekine ilk seferden sonra ph bakmadim hic ortam 20 derece civarinda isik kapaliyken acikken 25 26 oluyo
topraga aldıktan sonra ortamın sıcaklıgı cok önemli ve tepesindeki ışık. Sıcak tut topragı ve ışıgıda yakın tut. Sulama cok yapma ve yaptıgın zaman ph düzenleyip su ver

cokorama

Üye
kankacım bence cimlendirmeyi yaparken önce tohumları 1 cay bardagı suya at karanlık bi yerde 24 saat beklet ışık almasın kesinlikle daha sonra bi parça pamuk al pamugu ıslat ama o kadar da balçık gibi ıslak olmasın ciddi anlamda nemli olsun arasında tohumu koy ustunu yıne nemli ıslak pamukla kapat ama çok basıtrma yine aynı şekilde bunu karanlık bi yere koy 2 gün kalsın 2 gün sonra aç muhtemelen 1 cm gecmis olur daha sonra pet bardak al ıcıne kaliteli topragını koy ama sıkıştırma elinle normal gevşek olsun temiz elinle kökü tut dik olarak toprakta actıgın 1 cm cukura at ucu aşşa baksın kökün sonra çok çok hafifçe üstünü kapat kesinlikle sıkıştırma daha sonra bunun üstüne su dçkeceksin ama az az vereceksin tohumun 2 cm cevresi ıslansın daha sonra bu her bir bardagı şeffaf poşete koy bagla ki nem artsın içerdeki ortam sıcaklıgı da minimum 20 derece olsun sogukta olmaz, diktigin bardagın kenarları mümkünse mat olsun şu köpük bardaklar gibi ya da ışık geçirmeyecek herhangi bi şey olsun ben bikac kere bu yöntemle yaptım bi sorun yaşamadım umarım başarırsın

uranyum kamil sagolsun tohumu patlattim 1cmden buyuk kokte cikardim ben harbiden nemli ile islagin farkini bilmiyormusum ama direkt saksiya koyup sistemi calistirdim saksi 7 lt toprak biobizz light mix isiklar ve fanlar acik can suyu verdim sadece topraktan kafasinj cikarana kadar su vermem gerekiyor mu acaba sadece onu cozemedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kısırlıı:
  • L LPhaze:
    ********** ******* hahahaha ****** ** *** ****** * **** ***** hahahaha* ****** ********* ****** ***** ********** hahahaha* **** ******** ** ******* **** ** ***** ******* **** ****** ******* ***** *** *
  • quorthon quorthon:
    **** **** ***** **** ****** ****** hahahaha ***** ******* **** ******** hahahaha*** *** hahahaha** *** **** ** ** ** ****
  • quorthon quorthon:
    *** **** ** ******* *** ** *** **
    quorthon quorthon: *** **** ** ******* *** ** *** **