Tohum siparişimi verdim.

Hyperone

Müptezel
Arkadaşlar sponsordan 5x jack herrer auto tohum siparişimi verdim , lütfen ekipmanlarıma bakıp genel kontrol yapmama yardımcı olun.
Elimdeki malzemeler :
2 Saksı yapacağım

-19LT 2x bez saksı
-50 KG Light Mix Toprak
-Nem Makinası
- Besinler : grow , bloom ,micro , big bud
- Işık : 4x50w cob led , 1x 50w torch ampul+ (aliexpressten 1500w olduğu idda edilen yorumu iyi olan quantum board çok ucuza denk geldi performansını göreceğiz)
- Diy carbon filter (davlumbaz motorunu sökerek davlumbazlarda kullanılan karbon filtre + diy karbon filtre başlığı
- 60x120x120 kabin
- 1x vantilatör , 4x pc fanı , 3x işlemci fanı (cob ledleri soğutmak için)
- ısı ve nem ölçme cihazı
- Zamanlı priz
- ppm ölçer

Tohumlar gelince ilk başta filizlendirme yapıp , direkt saksının 1cm altına gömeceğim , auto olduğu için eğitime gerek yok deniliyor , ufaktan lst yapabilirim boyunu 100cm altında tutmak önceliğim kabin yüksekliğim 120cm çünkü , 20lt saksıdaki suyu tartıp su vermek zor olabilir forumdaki sulama konularındaki değerlere göre gideceğim , gübreleri takvimin yarısı kadar vereceğim , ışık 20/4 düşünüyorum , nem ilk 2 hafta &70 , devamı için 50 lerde tutacağım , ısı ortalama 22 derecelerde olacak (ledler çok ısıtırsa kabini soğutma ayarlayacağım) , Flush konusu kafamı karıştırıyor , herkes farklı yapıyor , hasattan 2 hafta önce yapıldığını biliyorum fakat aylık hatta 2 haftalık düzenli yapanlar da varmış , cigaradaki acılığı almak istiyorum burda beni aydınlatabilirsiniz. yaklaşık bitki başı 60lt su döküyoruz bu fazla suyu alıyor muyuz bir şekilde bu su bitkiye zarar vermiyor mu ? ayrıca yaprakları vb ne oranda yıkıyoruz su ile ?

Vantilatöre gelecek olursak mini boy masaüstü vantilatör var , çok kuvvetli olmasına ve sağa sola dönmesine gerek var mı ?

Bunun dışında ph ölçer ile uğraşmak istemiyorum ,ph düşük olan önerebileceğiniz içme suyu var mıdır ? Ek olarak forumdaki tüm konuları defalarca okuduğumdan
emin olabilirsiniz , şunları şunları yap diyeceğiniz ekstra bir şey olursa lütfen bilgilendirin.

Gübrelere sensi calmag, b52 ve overdrive ekle flush olayı toprakta biriken tuzu atmak icin saksının 3 katı ile yıkanmasıdır pH ayarlı su ile yapılması daha sağlıklı ayrıca kimyasal gübre kullanılmışsa pislikleri gübre kalıntılarını içerken boğaza oturmaması ıcın de flush atarsın her hafta atma bitkiyi öldürürsün sadece gerekli yerlerde kullan. PH metre şart toprak 5.8, 6.5 besinleri daha iyi emer bunlara dikkat et

Hyperone

Müptezel
Gübrelere sensi calmag, b52 ve overdrive ekle flush olayı toprakta biriken tuzu atmak icin saksının 3 katı ile yıkanmasıdır pH ayarlı su ile yapılması daha sağlıklı ayrıca kimyasal gübre kullanılmışsa pislikleri gübre kalıntılarını içerken boğaza oturmaması ıcın de flush atarsın her hafta atma bitkiyi öldürürsün sadece gerekli yerlerde kullan. PH metre şart toprak 5.8, 6.5 besinleri daha iyi emer bunlara dikkat et
Kanka calmag almıştım ama kasada bıraktım , gübrelerin içinde var zaten duruma göre veriyorsun dedi bana growkentteki personel.

PH metre edineceğim fakat bir de ph ayarlama sıvıları önemli tabii ki , aldık bir uğraş daha başımıza , peki bu flushu 20 günde bir gibi atsak iyi midir ? ayrıca gövde taraflarını vb de yıkıyor muyuz yoksa sadece toprak mı ?

O personel burdaysa bi açıklama yapsın bakalım .. calmag listende bulunsun uğraşsız olmaz amcaolu mücadeleye devM :)

MalrukLord

Doktor
ışık kapalı sıcaklığında önemli. ışık açık 22 diyorsan 15lere falan düşmesin kapalıyken. ışık kapalı min 19 diyorum ben.

ph içinde 6.2 iyidir. cal/mag en iyi 6.2 ile tüketiliyor.

Hyperone

Müptezel
ışık kapalı sıcaklığında önemli. ışık açık 22 diyorsan 15lere falan düşmesin kapalıyken. ışık kapalı min 19 diyorum ben.

ph içinde 6.2 iyidir. cal/mag en iyi 6.2 ile tüketiliyor.
Teşekkür ederim , bir de aklıma takılan bir konu şu , 02ml/l deniyor mesela bi gübre için , biz bitkinin ilk başlarında 100-200 ml su vereceğiz , belki her gün belki 2 günde bir herkes farklı bir şey diyor ama , diyelim 100ml su vereceğim , bunun neresine gübre kullanacağım ? , 1 lt su hazırlayıp 0.2ml gübre ekleyip parça parça mı vereceğiz ? kimi saksıyı elinle tart diyor kimi de gün gün paylaşmış kaç ml ortalama su vermemiz gerektiğini.

MalrukLord

Doktor
Teşekkür ederim , bir de aklıma takılan bir konu şu , 02ml/l deniyor mesela bi gübre için , biz bitkinin ilk başlarında 100-200 ml su vereceğiz , belki her gün belki 2 günde bir herkes farklı bir şey diyor ama , diyelim 100ml su vereceğim , bunun neresine gübre kullanacağım ? , 1 lt su hazırlayıp 0.2ml gübre ekleyip parça parça mı vereceğiz ? kimi saksıyı elinle tart diyor kimi de gün gün paylaşmış kaç ml ortalama su vermemiz gerektiğini.
kanka zaten ekleyeceğin gübre miktarı çok az olacağı için 1 litre su hazırlarsın her gübreleme için. benim 10 litreye yakın gidiyor 4 ağaç 20 litre saksı.

Hyperone

Müptezel
kanka zaten ekleyeceğin gübre miktarı çok az olacağı için 1 litre su hazırlarsın her gübreleme için. benim 10 litreye yakın gidiyor 4 ağaç 20 litre saksı.
Valla işte kafa karıştırıcı , saksıya alınca anlayacağım heralde kanka.

Kimi tarif vermiş 400-500ml su veriyoruz gübre başlangıç döneminde , kimi saksının ağırlığını tart diyor , 20kg da olan 300-400ml yi el ile nasıl anlayacağız ? kimi de alttan mutlaka su aksın diyor. 400-500ml su vereceksek suyu , gübreleri yarım mı vereceğiz derken aslında herkes kafa karıştırıyor bir yandan. Bakalım bitkinin durumuna göre yol alacağız heralde.

MalrukLord

Doktor
Valla işte kafa karıştırıcı , saksıya alınca anlayacağım heralde kanka.

Kimi tarif vermiş 400-500ml su veriyoruz gübre başlangıç döneminde , kimi saksının ağırlığını tart diyor , 20kg da olan 300-400ml yi el ile nasıl anlayacağız ? kimi de alttan mutlaka su aksın diyor. 400-500ml su vereceksek suyu , gübreleri yarım mı vereceğiz derken aslında herkes kafa karıştırıyor bir yandan. Bakalım bitkinin durumuna göre yol alacağız heralde.
kanka o kadar da değil ya. ufak daireler halinde vereceksin başlangıçta suyu. 10 cm ölç o yarıçağ olsun daire çiz suyla o çevreye. kökler suyu ararken hızlı da gelişir. sonra biraz dallanıp budaklanınca zaten suyu ister o gübre ile beraber 500ml civarlarına o zaman çıkarsın.

Hyperone

Müptezel
kanka o kadar da değil ya. ufak daireler halinde vereceksin başlangıçta suyu. 10 cm ölç o yarıçağ olsun daire çiz suyla o çevreye. kökler suyu ararken hızlı da gelişir. sonra biraz dallanıp budaklanınca zaten suyu ister o gübre ile beraber 500ml civarlarına o zaman çıkarsın.
Bana tahmini gelişme , çiçeklenme , hasat zamanları için sulama miktarlarını paylaşabilir misin (

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!