Tohumlar Çimlendi

Nazim_Red

Doktor
İçindeki hava yetiyor ara sıra açıp kontrol ederken peçeteyi havası da değişiyor ben uyguladım güzel gelişim gördüm sen yine de ustalara bi sor onların fikirlerine danışalım ben de yeniyim :) @Nazim_Red abi yardımcı olabilir misin arkadaşa
İlk 4 gün açıp bakma yapmadan çay tabağına parfümsüz peçeteyi ıslatıp(aşırı değil) stres film ile kapatıyoruz üzerini, hava almayacak şekilde, sonra karanlık olması için ikinci bir çay tabağını üzerine kapak yapıyoruz, modemin üzerine koyuyoruz(sıcaklık lazım ) üstüne de bez örtüyoruz sıcaklık değişmesin diye, 4 gün sonunda açıyoruz uzun bir kökümüz olacak pet bardakta toprak hazırlayıp ince bir toprak açıp tohum kısmı yukarı gelecek, kök kısmı aşağı gelecek şekilde gömüyoruz, üzerine şeffaf ışığı geçiren bir pet bardak kapatıyoruz, bir kaç delik açıp, ışığa koyuyoruz, daha kısa sürede çimlendirmekte mümkün ama ilk 15 günde bitkinin boy atması için en verimli tarifim, toprak yüzeyinde 2 yaprak gördükten sonra kök güçlendirici gübre vermeye ince ince başlayabilirsin

VendettaX

Ordinaryüs
Benimde yakın bı zanda ilk defa bı tohumu patlatamadim kanka sebebini bilmiyorum ama her zaman 20 saat felan suda sonra ıslak peceteye alırım onlarca tohum patladı böyle 3 5 güne .d

Gözün aydın knk iyice kök versin emin ol öyle ek bence
Eywallah 2 tanesi baya uzun kök vermiş buğün onları ekiçem diğerlerini 1 gün daha bekletmeyi düşünüyorum yada buraya fotoğraf atarım ben beraber değerlendirelim, yuvarlak içine aldıklarımı buğün ekiçem kökleri baya uzamış, diğerleri kökleri kıvrılmış belki ondan küçük gözüküyor bilemem, çubuk şeklinde isaretledim çatlamadı bile kök yok onda

Son düzenleme:

Emmy

Müptezel
Patlamadığını görünce o kadar saat sonra insan bi üzülüyor valla ama stok sahibi olan arkadaşlar benim gözümde gates of olimpusta 15 freespin in ilk elinde 100 x almış gibidir rahatsınız yani :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****
    +1
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
    +1
  • muadip muadip:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ****** ****** ** ****** **
  • Ayhan Ayhan:
    Ayhan Ayhan: *** ********** ***** ******* ******* **** ********** ******* ********