Tohumlar Hakkında

scorpiteo

Yeni üye
Arkadaşlar merhabalar. Çok fazla bir bilgim yok esrar konusunda. Şöyle bir sorum var sizlere.

Sömekten ayıkladığım tohumları ilk başta pamuğun içine koydum 10 günde tık olmadı hala aynı kaldılar.

Bir yerde gördüm çay bardağına şeker koy içine at tohumları diye orada da 15 günde 10 tane tohum çatladı çok az bir beyaz kök görünümü var.

Bir yerde mi yanlışlık yapıyorum yoksa tohumlar mı fıs.

Yardımcı olabilirmisiniz ?

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka tohum filizlendirme konusu var forumda okumanı tavsiye ederim.
Fakat olgun bir tohumun çatlaması için gereken 2 şey:  Su ve sıcak(28-30 derece)

pijelybomm1992

Yeni üye
selamun aleykum bnde yenı basladım ekmeye 10 tane tohum ektım saksıya  topraga 2 gun oldu  suluyorumda 2 gundur  catının tepesıne koydum saksıyı cok gunes de goruyor acaba ne zamn patlar tohumlar saygılar

Marangoz

Kıdemli Üye
Cvp: Tohumlar Hakkında

pijelybomm1992' Alıntı:
selamun aleykum bnde yenı basladım ekmeye 10 tane tohum ektım saksıya  topraga 2 gun oldu  suluyorumda 2 gundur  catının tepesıne koydum saksıyı cok gunes de goruyor acaba ne zamn patlar tohumlar saygılar

Çok güneş görüyorsa kurumasına izin verme. Duruma göre 4-10 gün arasında çıkar direkt toprağa ekdiysen.

scorpiteo

Yeni üye
3 gün oldu hala tık yok tohumlarda hala aynı şekildeler
10 tanesini peçeteye sarıp kilitli poşete koydum
10 tanesini de 2 peçete arasına tohumlar peçete daime ıslak altına üstüne çay tabağı koydum onlarda aynı şekilde hala tohumlardan mı acaba ?

birde yukarıda ki arkadaş gibi mi yapsam direkt toprağa gömüp sulayıp çatıya mı koysam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **********