Toprak Bilimi ve Kenevirin İhtiyaçları

Thornado

Kıdemli Üye
Merhaba, ezbere bilgilerle ilerlemeyi sevmediğim için biraz araştırma yaptım ve bulduğum bazı akademik yayın linklerini tamda buraya bırakıyorum.
Konu hakkında bana soru sormayın gerekli yeterlilikte değilim, bende öğrenmeye çalışıyorum.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ Doc. Dr. Remzi Ekinci

KENEVİRİN EKOLOJİK İSTEKLERİ

KENEVİR TARIMI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Prof. Dr. Erkan YALÇIN nın Ders Notları:

Toprak mikroorganizmaları ve fonksiyonları, mikorhizalar

Fosfor ve Potasyum Elementlerinin Bulunma ve Alınma Şekilleri

Kalsiyum ve Magnezyum Elementlerinin Bulunma ve Alınma Şekilleri

Demir Elementinin Bulunma ve Alınma Şekilleri Bitkilerdeki Fonksiyonu, Fitosideroforlar

Toprakta Bulunan Mineral Elementlerin Yarayışlılığı

Ankara Üniversitesi Özlem Bengü DAŞ'ın Yüksek Lisans Tezi:
(Aslında Kalibrasyonla ilgili bir tez ama "Bitki Besin Elementleri Hakkında Genel Bilgiler" kısmı oldukça doyurucu

Yüksek Lisans Tezi

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Pdf leri taradım herhangi bir problem yok ama bu şekil indirilebilir içerikleri rarlayarak virüstotalle paylaşırsan insanların içi daha rahat eder brom. Özellikle otomatik indirilen pdfleri

Thornado

Kıdemli Üye
Pdf leri taradım herhangi bir problem yok ama bu şekil indirilebilir içerikleri rarlayarak virüstotalle paylaşırsan insanların içi daha rahat eder brom. Özellikle otomatik indirilen pdfleri
Dostum herhangi bir paylaşım sitesinden değil, linkler direk kaynağından.... Link adreslerine baksrsan biri ondokuz mayıs üni. nin resmi veri tabanı diğeri ise yökün sistemi

Thornado

Kıdemli Üye
Güncel.
Dicle Üversitesinden Doc. Dr. Remzi Ekinci'nin KENEVİRİN EKOLOJİK İSTEKLERİ yazısını ekledim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I ichbinkrytpon:
    *** * ** **** ****** ******** ****** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Ahh Mi Sahh Ko Ahh Mi Sahh Ko:
    **** ** ******** hahahaha* **** ******** ** ********
    hahahaha** ****** ***** ******** ** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** hahahaha ****** ***** ******** **** hahahaha** ******** *** ** **** ******** *******
    +1
    ********** ***** ***** ********* ****** hahahaha** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    *** ******** ***** ********** **** ****** hahahaha*** ****
    +1
  • E Extremist:
    ***** hahahaha
  • A Asidty:
  • E Extremist:
  • A Asidty:
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • E Extremist:
    ********** ********** *** **** ******* ****** ******** hahahaha ** ********** **** hahahaha* hahahaha
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • A Asidty:
  • A Asidty:
    **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****
  • E Extremist:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
    **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****
  • E Extremist:
  • A Asidty:
    hahahaha**
  • P PitchBlack:
    ********** ******** ********* *** ****** **** *** **** ** ** *** ****** ********* ********
  • P PitchBlack:
    ******** ********* **** hahahaha *** ** ********* ******* ******* hahahaha* ** ******** ******
  • P PitchBlack:
  • O obeb:
    ********** ******** ********* *** ****** **** *** **** ** ** *** ****** ********* ********
    O obeb: ********** ******** ********* *** ****** **** *** **** ** ** *** ****** ********* ********