Toprak ph kaç olmalı

Rahdanvandal

Yeni üye
Konuyu yanlış yere açtıysam affola.. toprağın ph’ı kaç olmalı acaba? Biraz acemiyim önerilerinizi alabilirmiyim? 1500 watt full spectrum ışığım var 120*120 alanım var 6 saksı koysam çokmu olur? Ve son olarak An grow, bloom, micro, bn-52, big bud sipariş vericem toprağın markası ise biobizz allmix, toprak zaten gübreli olduğundan eksiltmem gereken bir ürün varmıdır? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler

nasa

Doktor
Konuyu yanlış yere açtıysam affola.. toprağın ph’ı kaç olmalı acaba? Biraz acemiyim önerilerinizi alabilirmiyim? 1500 watt full spectrum ışığım var 120*120 alanım var 6 saksı koysam çokmu olur? Ve son olarak An grow, bloom, micro, bn-52, big bud sipariş vericem toprağın markası ise biobizz allmix, toprak zaten gübreli olduğundan eksiltmem gereken bir ürün varmıdır? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler
toprağı biobizz alma plagron light mix al toprak ph ı ideal 5.5 6.5 arasıdır

nasa

Doktor
Kardeşim bizim burda içme suyunun PH değeri belediye tarafından 7 olduğu bildiriliyor ben yinede dinlendirerek veriyorumda yinede PH 7 olarak verirsem sorun olurmu ?
evet tek seferlikten bir problem olmaz ama uzun sürelide bitkinde çeşitli sorunlar görebilirsin. onun yerine bir ph düşürücü temin edebilirsin yada pet şişe su kullanabilirsin belirli ph da olan

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kardeşim bizim burda içme suyunun PH değeri belediye tarafından 7 olduğu bildiriliyor ben yinede dinlendirerek veriyorumda yinede PH 7 olarak verirsem sorun olurmu ?
Suyun PH degeri 6 olmali. Yüksek PH köklerde tuz birikimine neden olur ve bitki verdigin besinleri alamaz. 120X120 cm cadira bitki cinsin göre saksi büyüklügüne göre saksi koyabilirsin. Eger Auto yaparsan 11 lt saksi kullanarak 6 saksi koyabilirsin. Yoksa 6 saksi cok gelir.

Rahdanvandal

Yeni üye
toprağı biobizz alma plagron light mix al toprak ph ı ideal 5.5 6.5 arasıdır
ustam bişey soracam 1500 wat led ışık aldım full spectrum dediler çokta anlamıyorum ama çok güçlü bir ışık oldugunu söyledi satan kişi, 1.20 ye 1.20 alanda kullanmamı söyledi, şimdi ben buraya kaç saksı koysam ideal olur sence ? 15 litrelik saksı koyacam kaç tane koymalıyım

superman66

Yeni üye
evet tek seferlikten bir problem olmaz ama uzun sürelide bitkinde çeşitli sorunlar görebilirsin. onun yerine bir ph düşürücü temin edebilirsin yada pet şişe su kullanabilirsin belirli ph da olan
dostum merhaba birkaç sorum olacak acil yardımcı olur musun . ec ölçer almam lazım bi tane aldım fakat ph olarak ölçüyor ve kök çürümesi yaşıyorum sanırım. cevap verirsen çok sevinirim acil ne yapmam lazım özelden msj atabilirsen çok iyi olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********** ****** ********* ********** *** ****** *********
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    ***** ****** ***** ****** hahahaha **** ** **** *** ****** ******** ***** ****** *** ******** *****
  • P puslu77:
  • T Turco:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** hahahaha ***** *** ** ******* ***** **** ********* hahahaha**
  • T Turco:
    **** *** **
  • T Turco:
    ****** ******** ****** ********** hahahaha ***** *** ** ******* ***** **** ********* hahahaha**
  • P puslu77:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** *
  • T Turco:
    *** **
  • T Turco:
    ******** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • P puslu77:
    ****** ******** *** ******** **** ** hahahaha** ********** **** **** ***** ******** **** ** ******
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • T Turco:
    hahahaha* **** ******** ***** **** **** ***** ***** ******* ****
  • P puslu77:
  • T Turco:
    *** hahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • T Turco:
    hahahaha ***** ********** ******* *** **** ********** **** ***
  • T Turco:
    ********* ** hahahaha** ** hahahaha*** ******** ***** ***** * ******** ***** ****** ******* hahahaha** ***** hahahaha ****** ****** ****** *** **** *** **** ****
    T Turco: ********* ** hahahaha** ** hahahaha*** ******** ***** ***** * ******** ***** ******...