Trikomları İncelemenin En Kolay Yolu Deneyimli Arkadaşlardan Yardım

pneuma

Yeni üye
Dostlar bitkiyi yetistirme sürecinde en zorlandığım şey ne gubreleri ayarlamak ne kurutmak ne budamak hepsini hakkıyla hallediyorum fakat beni en çok zorlayan şey trikomları incelemek.
Daha önce 100x 250x mikroskop aldım bakılıyor ama ayarlayıp net görüntü almak bir zulüm.
60x kuyumcu büyüteci aldım onunla da yeterince yaklaşmasigi icin beyazlaşıp beyazlasmadigini ayırt etmek zor oluyor.
Bunun kolay yolunu bilen yol yordam gosterece olan var mı?

muadip

Müptezel
Telefona bağlanan 1000*mikroskoplar var kanka ondan al birtane trikom takibi yapmak içinde çiçekten cımbızla 1 tane calyx kopar masanın üstünde istediğin gibi incele. Benim taktik bu şekilde ;)

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Telefona bağlanan 1000*mikroskoplar var kanka ondan al birtane trikom takibi yapmak içinde çiçekten cımbızla 1 tane caly kopar masanın üstünde istediğin gibi incele. Benim taktik bu şekilde ;)
caly dediğin şeker yaprağı mı oluyo knk, onu incelemeyi tavsiye etmiyolar, sömeğe bakın direkt diyolla

pneuma

Yeni üye
Telefona bağlanan 1000*mikroskoplar var kanka ondan al birtane trikom takibi yapmak içinde çiçekten cımbızla 1 tane calyx kopar masanın üstünde istediğin gibi incele. Benim taktik bu şekilde ;)
Mantıklı daha önce aklıma geldi ama zarar vermemek adına hic yapmadım ama yapılan bur uygulamaysa oldukça işe yarar sabit masa üstünde benim mikroskopla da incelemek daha kolay oluyor. Yoksa dal üzerinde incelemesi zulüm resmen.

muadip

Müptezel
Mantıklı daha önce aklıma geldi ama zarar vermemek adına hic yapmadım ama yapılan bur uygulamaysa oldukça işe yarar sabit masa üstünde benim mikroskopla da incelemek daha kolay oluyor. Yoksa dal üzerinde incelemesi zulüm resmen.
Aynen kanka calyx alıp inceleye bilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** *** ****** **** **
    ***** ** ** **** **** ***** *** ***** hahahaha* **** ** **** ** **** ******* ** ******* ** * * ** ******** ********
  • A angeshar:
    ********* ******* ***** ******** ****** ******** ****** **** ** ***** ****** ** ****
    ***** ******** ***** ***** ** hahahaha*
  • A angeshar:
    *** ******** **** hahahaha******
  • A angeshar:
    ******* ** hahahaha
  • A angeshar:
    ********* ****** ** ****** ****** ******* hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ****** hahahaha*
  • A angeshar:
    +1
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
    **** **** * hahahaha ********* *** **** *** **** ***** ****** *** ****** **** **** ****** ******** ****** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ******* ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ******** hahahaha ****** *** ******** hahahaha* *** *** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* hahahaha**** ******** **** ***** *** hahahaha ***** ****** **** **** ****** ** **** *** *** **** ******** ***
    ***** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ***** ****** *** ***** hahahaha** ******** **** **** ******** ******** **** ***** *** hahahaha****** *** ***** ***** ****** ****** ******** ******* ***** ***** ******** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
    tanrınınesrarı tanrınınesrarı: ***** ****** *** ***** hahahaha** ******** **** **** ******** ******** **** ***** ***...