White Widow & Master Kush **Güncel** Hasat: Master Kush: 98 gr , White Widow : 240g

Cengoxl

Kıdemli Üye
Dostum nazar değmesin süper görünüyorlar . Ne yapıyorsan devam et . Termohigrometrenin odluğu saksıda yapraklar farklı görünüyor ışıktan doalyı mı ? Kaç litre saksılar ?
Kankam teşekkür ederim, o öldü gözüyle baktığım kızım ama oda hayata tutundu! Geriden geliyor ama eminim oda coşacak ilk hallerini görseydin demek istediğimi daha iyi anlardın :) saksılar 10 litre plagron light mix toprak

Hoca666

Müptezel
Dostum mal mal baktırmıyor ama oturursan oturtur kalkarsan eğlendirir :D haftasonları gündüz içiyorum ama yinede farklı kafadasın içeyim bir sigara ayak üstü zor oluyor :) Ben şuan tekrardan ww yapsam mı diye düşünoyrum gerisini sen düşün :))
Ww yerine super lemon haze dusunuyorum. Ikisini de yapmissin sanirim. Ikisini de kiyasla da bana cok yardimci ol kanka ha :)))

@Icarus1925 üstad müthiş olmuş valla ağzım sulandı.

bikaç bişey sormak istiyorum 4 ww atacağım bende

herhangi bir eğitim verdin mi

ve fan yaprağı veya herhangi bir budama yaptın mı .

şimdiden sağolasın.

afiyetler olsun

Cengoxl

Kıdemli Üye
Dostum nazar değmesin süper görünüyorlar . Ne yapıyorsan devam et . Termohigrometrenin odluğu saksıda yapraklar farklı görünüyor ışıktan doalyı mı ? Kaç litre saksılar ?
Sana birkaç şey danışmak istiyorum! hasat ettiğin white widow efsane olmuş ellerine sağlık.
1- kelle bir kere mı uçurdun
2- ışıkla bitki arasını sence kaç cm tutmalıyım ( ben yaklaşık 45 cm civarında tutuyorum ) biraz daha uzak tutarsam boya gitmesi hızlanır mı sence?

Icarus

Kıdemli Üye
@Icarus1925 üstad müthiş olmuş valla ağzım sulandı.

bikaç bişey sormak istiyorum 4 ww atacağım bende

herhangi bir eğitim verdin mi

ve fan yaprağı veya herhangi bir budama yaptın mı .

şimdiden sağolasın.

afiyetler olsun

4 wwyi nasıl bir kabinde yapacaksın genişse eğer çok kral olur . Sadece tek kelle uçurdum herhangi bir eğitim vermedim. Alt dallarda çok temizlik yaptım bitki büyüdükçe üst dallarında büyük yaprakları kendi düşecek kıvama geliyor zaten ışık almayacak boyutta olursa yaprağı direkt alabilirsin. Kendin gözlemyerek ilerliyorsun zaten akışına bırak bitkiye ne yaparsan yap fazla fazla yapma (sulama gübreleme budama vs )

Icarus

Kıdemli Üye
Sana birkaç şey danışmak istiyorum! hasat ettiğin white widow efsane olmuş ellerine sağlık.
1- kelle bir kere mı uçurdun
2- ışıkla bitki arasını sence kaç cm tutmalıyım ( ben yaklaşık 45 cm civarında tutuyorum ) biraz daha uzak tutarsam boya gitmesi hızlanır mı sence?

1 kere kelle uçurdum. Bitki gelişim döneminde ışık mesafesi ne kadar çekilirse o kadar ilerliyor en azından white widow için böyle oldu diyebilirim. Eğitim verilerek ışığı yukarı çekmeden mesafeyi aynı tutmakta mümkün. Benim ışık arşa çıkmıştı artık.

Icarus

Kıdemli Üye
Kankacım nasıl yani yahu, tüm ezberimi bozdun.. 20 günlük çiçeğe 5 litre su verilir mi? emin misin? bir yanlış anlaşılma olmasın?
Benim gübrelerimin hepsi AN senin gibi..
Ana besin; Sensi grow A - B / Sensi Bloom A - B / Calmag
Yan Besin; Bud Candy, Big Bud, Bud Ignitor, B-52, Overdrive Flawless Finish,

Seni takip etmeye çalışıyorum işte aklım karıştı epey..
Şuanda benim 20. günde durum bu; 4 Tane Ww Auto / Boyları 17 cm ile 25 cm arasında değişiyor.. Ve her birine ayrı ayrı bugüne dek en fazla 250 - 300ml kadar su verdim. Sen çiçek başı 5 litre su verdim diyorsun 20.günde, ben doğru mu anlıyorum? Saksım 13 litre bez saksı..

10.günde gübreli sulamaya başladım.. Sulama aralıklarım 2 veya 3 gün olarak değişiyor. 1 gübreli bir 1 boş sulama şeklindeyim.. Boş sulamayı 1 lt'e 2ml calmag ilave ediyorum.. Şuana dek gübreli sulamada sensi grow a-b ve b52 kullandım.. Sence nasıl gitmeliyim? Fikir verebilir misin? (Özellikle su oranında?)

Teşekkür

Saksım 20 lt kumaş toprak 16 lt filan vardır kenarlarını kesip kısaltmıştım. Benim koyduğum fazla olabilir saksının tüm toprağı iyice ıslanmış oluyordu. 1 gübreli 1 boş su derken 7 günde kaç kere gübreli su veriyorsun. Boş sulamada ph kaç o önemli. Bİtkin güzel görünüyor bence şuan gayet sağlıklı.

Cengoxl

Kıdemli Üye
Saksım 20 lt kumaş toprak 16 lt filan vardır kenarlarını kesip kısaltmıştım. Benim koyduğum fazla olabilir saksının tüm toprağı iyice ıslanmış oluyordu. 1 gübreli 1 boş su derken 7 günde kaç kere gübreli su veriyorsun. Boş sulamada ph kaç o önemli. Bİtkin güzel görünüyor bence şuan gayet sağlıklı.
Slm kardeşim, bende ki saksılar 10 litrelik! Gübre olayını artık şu şekilde yapıyorum:

Biobizz gübreleri kullanıyorum ve pazar günü Çiçek başına 1 litre su eşliğinde gerekli olan haftalık çizelgede ki kadar gübre katıyorum, Ph 6.2 - 6.5 arasında ayarlayıp suluyorum ( tabiki küçük kalan için daha makul oranlarda veriyorum ) toprak yine kurumuş, bu gece boş su olarak 0.5 litre daha ph 6.5 ayarlayıp sulamayı düşünüyorum. Pazar günü yine 1 litre gübreli su! Yani haftalık 2.5 litre civarı su ve gübre kombinasyonu. Tabiki kızlarım büyüdükçe ihtiyaçları doğrultusunda gübre ve su miktarları artacaktır! Kanka bitkilere şu an 4. Hafta periyoduna eşdeğer olarak gübre veriyorum çok şükür bir sıkıntıları yok gibi ( ilk iki hafta yaşanmamış gibi davranıyorum :) ) cevap biraz uzun oldu ama belki bazı arkadaşların kafasındaki soru işaretleri kalkar

Son düzenleme:

Cengoxl

Kıdemli Üye
1 kere kelle uçurdum. Bitki gelişim döneminde ışık mesafesi ne kadar çekilirse o kadar ilerliyor en azından white widow için böyle oldu diyebilirim. Eğitim verilerek ışığı yukarı çekmeden mesafeyi aynı tutmakta mümkün. Benim ışık arşa çıkmıştı artık.
Kankam gözlemlerine dayanarak sana bir soru sormak isterim, 45 günlük bitkime kelle uçurarak devam etmek saçmalık mı olur yada extra bana bir fayda sağlar mı sence. Bana kalırsa o olayı kaçırdım çünkü pistiller çıkmaya başladı :) ama sonradan toplayan ve yaşama tutunan kızıma kelle uçurma kesin denicem..! bu arada salonda 4 tane köfteci büyütmeye başladım bitkiler ile ilgili tüm eğitimleri onlar üzerinde deneyip biraz daha bu konularda tecrübe edinmeyi planlıyorum

Icarus

Kıdemli Üye
Kankam gözlemlerine dayanarak sana bir soru sormak isterim, 45 günlük bitkime kelle uçurarak devam etmek saçmalık mı olur yada extra bana bir fayda sağlar mı sence. Bana kalırsa o olayı kaçırdım çünkü pistiller çıkmaya başladı :) ama sonradan toplayan ve yaşama tutunan kızıma kelle uçurma kesin denicem..! bu arada salonda 4 tane köfteci büyütmeye başladım bitkiler ile ilgili tüm eğitimleri onlar üzerinde deneyip biraz daha bu konularda tecrübe edinmeyi planlıyorum
autoflower yaparken birden fazla kelle uçurmak benim işime gelmedi. Amacım kısa sürede çok sigaraya ulaşmaktı hiç ellemedim istediğimi aldım bence tecrübe ederek auto olmayan bitkilerde uygulayabilirsin.

Cengoxl

Kıdemli Üye
autoflower yaparken birden fazla kelle uçurmak benim işime gelmedi. Amacım kısa sürede çok sigaraya ulaşmaktı hiç ellemedim istediğimi aldım bence tecrübe ederek auto olmayan bitkilerde uygulayabilirsin.
Küçük beyaz dulumun kafasını uçurucam ama diğerlerini ellemeyi düşünmüyorum! Valla kanka senin hasatı ve hasat öncesi bitkine baktıkça acayip bir heyecan sarıyor içimi, darısı bizim başımıza İnşallah :) tebrik ederim sağlam iş çıkarmışsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********