Yaprak Altındaki Sarı Larvalar

• Konbuyu başlatan Üye silindi 899
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 899

Guest
Merhaba kankalar, bitkim 100. gününde, dün farkına vardım ki bir bitkinin hemen hemen her yaprağının altında sarımsıbit boyutunda larvalar var. Aktara gidip Neem yağı aldım, 1.5ml neem yağını yarım lt su ile karıştırıp spreyleme yaptım.. bugün baktığımda larvalar duruyordu.. buna bir cözüm önerisi var mıdır ?

0000.jpg

C

Canna

Guest
Dostum neem yaginin suya karismasi icin sivi sabun eklemelisin yoksa yag suya karismaz, yani suda cözülmez ve etki etmez. Ayni miktrada ki karisima bir cay kasigi sivi sabun koy. Bu karimi 3 gün ara ile en az 3 kere uygula, 1 kerede sorun bitmez. Özellille yapraklarin altina. Neem yagi lavralara pek etki etmeyebilir, cünki neem yagi böceklerin hava ile temasini kesiyor, yani hava almasini engelliyor ve öldürüyor, lavralarin henüz hava ihtiyaci yok, bundan dolayi uzun süreli kullanmani tavsiye ederim neem yagi karisimini.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum neem yaginin suya karismasi icin sivi sabun eklemelisin yoksa yag suya karismaz, yani suda cözülmez ve etki etmez. Ayni miktrada ki karisima bir cay kasigi sivi sabun koy. Bu karimi 3 gün ara ile en az 3 kere uygula, 1 kerede sorun bitmez. Özellille yapraklarin altina. Neem yagi lavralara pek etki etmeyebilir, cünki neem yagi böceklerin hava ile temasini kesiyor, yani hava almasini engelliyor ve öldürüyor, lavralarin henüz hava ihtiyaci yok, bundan dolayi uzun süreli kullanmani tavsiye ederim neem yagi karisimini.

abim domates biberlere kullandıgımız sprey var, ondan kullansam cannabis e zararı olur mu acaba ? 1 kullanımda cözüyor normal bitkileri; üzerine 1 kere de ph ayarlı su ile spreylerim yıkamak icin ?

C

Canna

Guest
Domates bibere kullaniliyorsa bence bizim bitkiye zarar verecegini tahmin etmiyorum, ama kesin bir sey söyliyemem. Yapraklar icin suyu ph sini ayarlamana gerek yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ** ****** **
  • M Melodirdy:
    ***** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ****** ********* ***** ********** hahahaha******* ********** ******* *** hahahaha**
  • M Melodirdy:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ****** *** ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ********* ** hahahaha ***** *** ******** ****** hahahaha*** ** ****** ******** ***** ********** ****** ******* ***** ***** ******* **** hahahaha****** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha *** **** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ******* hahahaha* hahahaha *** **** ********** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** *** *** **** hahahaha********* ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** * ******** ****** ****** ******** ********* hahahaha*** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ****** ******* **** ******* ********* *** hahahaha**** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**
    T terbiyeligunahkar: ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**