Yaprak budamak

CoolWeed

Yeni üye
Kankalar merhabalar, 3 haftalık kızımın alt tarafta ışık görmeyen, yeni dalları kapatan ve soluk duran yapraklarını budamayı düşündüm. Bunu yapmam bir sorun oluşturur mu? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Orey

Yeni üye
Cvp: Yaprak budamak

Kanka buda gitsin ben budadim coştu alt fan yaprakları eğer ışığı engelliyor sa budamalisin şahsi fikrim :) kolay gelsin kanka

Hiç deneyimim olmamakla beraber o yaprakları daha sonradan bitki kullanabiliyor çürüterek yani o yaprakta besin değerleri var ve yetersiz durumlarda bitki ordan emiyor o yaprak kuruyor ve besin daha önemli görülen yere aktarılıyor diye biliyorum bir video da görmüştüm ışık alımını ciddi engelliyorsa eğitim ile çözülemiyorsa olabilir belki ama alternatif çözümler daha iyi olur diye düşünüyorum küçük ışık takviyesi veya besin vs.

R

Ripley'sOG

Guest
3 haftalık bir bitkinin alt dallarının sararması anormal bir durumdur.Fotoğraf olmamakla birlikte büyük ihtimal azot eksiliği başgösterdi ancak bir fotoğraf rica ediyoruz.
3 haftalık bitkiyi çok ihtiyaç olmadığı sürece ellememek gerekiyor sömeklenmeden önce gerekli budamalar yapılmalı oluştucağınız stresi boş olması yerine topping,fimming veya supercropping tarzı eğitim süreçleri ile kullanmanız gerekiyor.

hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!