yaprak sorunu çözümü ne olabilir?

bigsmokee6

Yeni üye
Kankalar selam konuyla alakalı bir çok tanı içerikli konu var fakat çözümlerle doğru düzgün içerik bulamadım örneğin bitkilerimde olan problem magnezym mu ışık veya ph mı kesin çözümü aradım fakat bulamadım
URL unfurl="true"]https://ibb.co/ZdGYhYm[/URL]

Son düzenleme:

bigsmokee6

Yeni üye
Kanka saksılar 15 litre 1 litre suya 1 mg calmag veriyorum dün verdim daha ama azot verdigim gübrelerin içeriğinde mevcut mu bilmiyorum

Deex

Üye
Kaç sefer calmag verdin? Elinde olan gübreler ne. Sistemin ve ekipmanların hakkında kısaca bilgi versene buraya

bigsmokee6

Yeni üye
Kanka hemen anlatim kızlar bruce banner kızlar 6.haftada 1 gün gübreleri veriyorum ertesi gün calmag veriyorum şuanda verdiğim gübreler 1 litreye 3ml biobiz bio grow- 1 litreye 2 ml bio bloom - 1 litreye 3 ml bio haeven

VendettaX

Ordinaryüs
Öncelikle gübreli verdiğin günün ertesi tekrar su calmag vermek nasıl problemlere yol açabilir toprak kurur boş sulamada calmag verirsin kanka toprak içinde gübreler birbirine girmiş kalsiyum felan bu problemi kaldır her sulamani 1 litre üstüne çıkmaya baslayabilirsin.

VendettaX

Ordinaryüs
Potasyum ihtiyacını karşılamak gerekli bunun içinde peşpeşe sulama kalsiyum potasyum tepkisi olabilir toprak kuruyunca 6.3 ph ortalamasi ile devam etmek mantıklı görünüyor daha iyi bilen biri aydinlatir yanıltmak istemem

Deex

Üye
Kanka hemen anlatim kızlar bruce banner kızlar 6.haftada 1 gün gübreleri veriyorum ertesi gün calmag veriyorum şuanda verdiğim gübreler 1 litreye 3ml biobiz bio grow- 1 litreye 2 ml bio bloom - 1 litreye 3 ml bio haeven
Calmag öyle sürekli verilmez ihtiyaç duyulması durumunda sadece,sulama şeklin hatalı o yüzden hastalanmış bitkiler. İlk fırsatta bitkilere bir flush at derim sonrasında 3-4 gün arayla toprağı iyice doyuracak şekilde(saksının altından 100-150 ml sı gelene kadar) sulamaya başla. Sulamadan önce toprağın iyice kurulduğundan emin ol

bigsmokee6

Yeni üye
Calmag öyle sürekli verilmez ihtiyaç duyulması durumunda sadece,sulama şeklin hatalı o yüzden hastalanmış bitkiler. İlk fırsatta bitkilere bir flush at derim sonrasında 3-4 gün arayla toprağı iyice doyuracak şekilde(saksının altından 100-150 ml sı gelene kadar) sulamaya başla. Sulamadan önce toprağın iyice kurulduğundan emin ol
Calmag ihtiyacı olduğunu nasıl anlayabilirim peki mesela dün akşam calmag verdim normalde bugun dedigim ayarlarda gübre vericektim ertesi gün yine calmag şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Deex

Üye
Teşekkürler arkadaşlar 2 gündür birşey vermiyorum.Yarın gübrelicem sonuçları paylaşırım
Gübrelemicen bro. Kurumuş toprağı sulucan sularken bitkinin ihtiyacı olduğu kadar da gübre eklicen. ne kadar çok gübre o kadar güzel bitki gibi bir algı oluşmasın yani kafanda. Vermen gerekenden fazla verirsen bitkiye stres yaşatma ihtimalin çok çok yüksek.

Deex

Üye
Ben mesela daha hiç bio serisinde grow gübresini 1ml/l den fazla vermedim veg döneminde de bloomda da. Tabi toprağın allmix ise. Lightmix ise 2 m/1ll vermelisin Zaten tablosunda da yazar. Şunu da söyleyim bu sulama düzenine göre bitkilerin durumu çok iyi halde şanslısın bu konuda
Bu da gübre tablosu https://www.growkent.com/blog/icerik/biobizz-kullanim-tablosu

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****