Yaprakların içleri simsiyah çıkıyor.

kallavi

Yeni üye
s*ktimin ph makinelerinin sürekli bozulan kalibrasyonlarindan dolayi perisan olan kizlara güzel bir flush atip sokarim sizin stresinize de neyin stresine giriyorsunuz dedim. bir cok fan yapragini sararan moraran cok asagi yatan yapraklari kesip bastim reviveyi , yapraklari kaldirmaya basladirlar fakat bu sefer de yapraklarin ici siyah çikmaya başladi. haydaaa bunu da görmek varmış.

Bilen yaşayan var mi? (renk daha koyu isiktan acik gorunuyor.)

Ü

Üye silindi 22832

Guest
yaprakların üstündeki kanallar ph değerinin ne durumda olduğunu gösterir.sen artık 4 mü yoksa 9 mu ph kullandın bilmiyorum ama bitki olması gerektiğinden daha düşük veya yüksek ph değeriyle büyümüş.
onu şu dakikadan sonra değiştirebileceğini zannetmiyorum.
bugünden itibaren çıkacak olan dallar ve yaprakları iyi takip et.

kallavi

Yeni üye
yaprakların üstündeki kanallar ph değerinin ne durumda olduğunu gösterir.sen artık 4 mü yoksa 9 mu ph kullandın bilmiyorum ama bitki olması gerektiğinden daha düşük veya yüksek ph değeriyle büyümüş.
onu şu dakikadan sonra değiştirebileceğini zannetmiyorum.
bugünden itibaren çıkacak olan dallar ve yaprakları iyi takip et.
bunun da mi sebebi ph vay arkadas ya hannah aldik onunda mi habire ayari kaciyor bunu her seferinde kalibre mi edecegiz. biktim vallahi ya 6. 6.4 arasi diye verdim kim bilir kac vermis yıldım ak vallahi yıldım.oo super mukemmel bi acarsin hepsi bitmis olmus sebep ne ph makinesi !! baskan yapraklar isterse pembe olsun banane bana sure uzatmasin stres yasatmasin yeter ya bakalim devaminda nolucak.

bir ustteki arkadas genetik swiss cheese

Shiw

Üye
kanka bazı genetiklerin yaprakları doğal olarak çiçeklenmenin 2. 3. renk değiştirir genetiğin phdan kararan yaprak görmedim en fazla sararır sen bence o tohumun swiss cheese olduğundan emin ol :D

S

silas

Guest
Sıcaklığında etkisi vardır mutlaka fakat asıl neden genetiğin özelliğidir. Purple özelliğindeki gibi belirgin şekilde sömek etrafındaki fan ve şeker yaprakları mor renge dönmeye başlamış.

kallavi

Yeni üye
Sıcaklığında etkisi vardır mutlaka fakat asıl neden genetiğin özelliğidir. Purple özelliğindeki gibi belirgin şekilde sömek etrafındaki fan ve şeker yaprakları mor renge dönmeye başlamış.
bro sicaklikltan da cok cektigim icin dereceyi saksilarin yanina koyup o yandan takip uzattigin aparati isiga en yakin dalina astim asagisi 23 yukari 24 lerde 25.8 i hic gecmedi nem hep 49 62 arasi dusmedi cikmadi bunlardan sorun olabilir mi ?

birde beni hep zora sokan durum su ph makinesi olayi baya okudum makineyi kapatip kapagi acip suda beklet yazmislardi koruma sivisinda beklet diyen vardi makinenin yaninda sadece temizleme sivisi var diyorki kalibrasyon kactimi buna batir calkala yika yenidrn yap e tamam ama yine yaptik yine bozulacak cok cektik ya gercekten bu beni yıldirdi artik her seferinde 4 7 siviyla ayarliyorum ayda bir kalibrasyon sivisi aliyorum eminim bir cok arkadas bundan muzdarip bu isin asli nasil olmali bu cok onemli ya boyle bir baslik acip en ustlere filan sabitlenmeli buyuk sorun

ve topragin icinden habire tureyen kucuk sinekler sari yapiskan yeterli mi yapisiyor habire kalmiyor ama problem olmaz degil mi merak ediyorum
seni yakalamisim soriyim illallah ettim cunku :)

@Shiw kushseed tan soyluyorum ben tohum bunu soyleyeli epey olmustu yahu bi tanesi normal yesil gidiyor diger 2 si karardi boyle swiss diye farkli bisey gonderdiler mi diyorsun :) bu ara okuyorum forumda boyle seyler olabiliyor.

gelelim sponsora boyle rezillik olmaazz buralari okudugunuzu biliyorum derhal bana ulasip bunu telafi etmeniz lazim :)

herkese selamlar

S

silas

Guest
Yetersiz bilginle sponsoru bu şekilde itham etmen çok yanlış. Öncelikle sıcaklık derken bitki yüksek sıcaklıktan böyle olmaz, bitki düşük sıcaklıklarda morartır şeker yapraklarını ve sömeklerini. Bunu dikkate alarak sponsor hakkında söylediklerini düzeltmeni tavsiye ederim. Burda haksız eleştiriye yer yok. Hala genetik hakkında bilgin yok, %99 genetikle alakalı bir durum bu. Google amcaya "purple cannabis" yazarak görsellere bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın, Millet bu tarz mor genetikleri yetiştirmek için özellikle arıyor fakat sen sponsoru suçluyorsun :)

Shiw

Üye
sponsor bana da yanlışlıkla purple göndermişti sana da öyle olmuştur büyük ihtimal

kallavi

Yeni üye
Yetersiz bilginle sponsoru bu şekilde itham etmen çok yanlış. Öncelikle sıcaklık derken bitki yüksek sıcaklıktan böyle olmaz, bitki düşük sıcaklıklarda morartır şeker yapraklarını ve sömeklerini. Bunu dikkate alarak sponsor hakkında söylediklerini düzeltmeni tavsiye ederim. Burda haksız eleştiriye yer yok. Hala genetik hakkında bilgin yok, %99 genetikle alakalı bir durum bu. Google amcaya "purple cannabis" yazarak görsellere bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın, Millet bu tarz mor genetikleri yetiştirmek için özellikle arıyor fakat sen sponsoru suçluyorsun :)

benim yazdiklarimda bulunabilir sponsoru cok ovmusumdur tohumlarda sikinti oldu diye adamlar yeni mahsul gelince 6 ay sonra yeniden gondermislerdir filan lakin ben baska sey soylersem baska sey gonderirlerse ben ne oluyor bunlara diye habire dusunursem istedigimi soylerim ve orda gulerek yazmisim makara yaptigimda belli bak yine lakin sicakliklarida yazmisim sen hala dusuk sicaklik filan yaziyorsun ve butun girdilerinde bunu ukalalikla yapiyorsun sponsoru ovecegine orda gervekten herkesin cektigi bir sikintiyi aydinlatmani rica etmisim onu soylesen daha iyi olurdu. millet tohum alsin diye mi yazmiyorsun silas

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Evet yaprakların kararma morarma arası renk alması genetik özelliği değil ise sıcaklıkla alakalı, şu anda benim 1 saksı haze bary ışık kapalı iken 10 derecelerde ve 0 dereceleri gördüğü de oldu bitki tamamen kapkara. Ph metre olarak harwes master kullanıyorum gayet güzel cihaz kalibrasyonunu ayda 1 yaparım, yani her durumun sorumluluğu ph yada sponsor ile ilgili değildir, her olumsuzluğu bu ikiliye bağlamak doğru değildir.

kanka büyük ihtimalle cinsinden siyahlasıyor.yada düşük sıcaklıktan.ama suan bitkin mükemmel gözükor anormal bisey yok yani.bitkiyi fazla kurcalama böyle devam et.ve sunu unutma morumsu kahverengi ve siyah sigaralar herzaman daya yıkıcı ve gömücü olur.içen bu neymiş böyle der.sansına güzel bi cins yetisiyor.sıkıntıya girmene gerek yok yani

photo

Üye
sanki domates biber tohumu alysnz size normal gelebilir belki ama ülkemizde normal karşılanmıyor arkdaşlar esrar tohumu alysnz farkındasnz heralde çarşaf yok etrafta bong şişesi yok adamlar size 3 günde dişi tohum gönderyo hergün konu açysnz yok öle sponsor böle sponsor ben hep photo alyrm sponsordan üzerine işe yine büyüyo bende esnafım herkezi mutlu edemessin heleki böle çoluk çocuk tayfayı hiçten mutlu edemessin valla ph ayarlamyrym özkaynak su 7 gelyo 2 tane gübrem var grow bloom plagron başkada bşym yok 2 tane photo yapyrym senede yetyo **** düne kadar herma sigara içiydk beyaz a4 te saatlerce tohum ayıklydk sevgli müptezel kardeşlerim kıymetini bilin gelsin linçler beklyrm sizi sevyrm esnaf olun esnaf biraz sakin

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
Evet yaprakların kararma morarma arası renk alması genetik özelliği değil ise sıcaklıkla alakalı, şu anda benim 1 saksı haze bary ışık kapalı iken 10 derecelerde ve 0 dereceleri gördüğü de oldu bitki tamamen kapkara. Ph metre olarak harwes master kullanıyorum gayet güzel cihaz kalibrasyonunu ayda 1 yaparım, yani her durumun sorumluluğu ph yada sponsor ile ilgili değildir, her olumsuzluğu bu ikiliye bağlamak doğru değildir.
harvest master sarı olmasına rağmen 2 aydır hiç kaymadı kalbirasyonu çünkü kaymasın diye sulama yapayım yapmayayım her gün ölçtüm ph :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********