Yapraklar çok aşağı çöktü sebep nedir sizce

Emmy

Müptezel
Cok sulama yapmis gibi duruyor sulamayı serce parmaginin ikinci bogumuna kadar kuruyunca yap bence kanka

Beyler dün sulama yaptım bugün bir kaç bitkimin yaprakları bayağı aşağı eğildi sebebi bulamıyorum ışıkları biraz daha yukarı çektim şimdi çıkış fanı dün kapalıydı oencereyle fanı açtım yeni. Bundan sonra gübresiz 1boş sulama mı yapsam ne yapsam?
Kanka çok sulamissin. Saksının dibi nemli kalmış olabilir. İyice bekle, hatta kuruduguna emin olduğunda ekstra 1 gün daha bekle. Su vermedin diye ölmez merak etme. Daha iyi olur hatta.

Toprak tamamen kuruydu. Sulama ve lst yaptım. Yapraklar zaten sarkık gibiydi daha da sarktı.
Kankalar yaprakların bu şekilde sarkması neden olabilir yardım lütfen @Yesil888 @istr @Night owl

Bu da diğeri. Durumu iyi gibi geliyor ne dersiniz arkadaşlar

istr

Ordinaryüs
Stres olmuş bitki, zaten stresliymiş daha da stres olmuş, elleşme düzelir

Yesil888

Ordinaryüs
Yapraklarin bu sekilde sarkmasi, su verdikten sonra ve isiklar söndügünde bitki uyku moduna gecince olur. Isiklar tekrar yandiginda bir süre sonra düzelir. Ayrica @istr kankanin yazdigi gibi verdigin egitimden dolayi bitkin streste. Bu önemli bir sikinti degil, 1-2 güne düzelir. Esas benim gördügüm, bitkilerinde hafiften gübre fazllaligi belirtisi var, 1 kere bos sulama ve bitkilerin calmag istiyor. Topragin kurumasini bekleme, yapraktan calmag ver. Bak yapraklarin damarlari beyazlasmis ve yapraklar yesil,acik yesil ve beyaza dönen renkler var. Bu calmag eksikliginden olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **