Yapraklar da hastalık ve dal kırıldı

Merhaba arkadaşlar .ilk deneyimim şuan bir dalı kırıldı bant ile yapıştırdım yeterlimi
Yapraklar da benekli sarar ma ve kuruma var .
Calmag büyük ihtimal le .yarın alıyorum .flush yapmaya gerek var mı .
1 lt kaç ml calmag koymak gerekli .calmag ı diğer gübreler ile mi veriyoruz yoksa ayrı olarak mı vermek gerekli

OverNQ

Yeni üye
Bi görsel paylaşsaydın daha net cevaplar alırdın.. Flush yapman bitkinin öncesindeki kontrolsuz besin alımını kontrol altına alabilmen için şart.. fakat bu tip vakalarda öncesinde bitkinin besin eksikliğinin ya da fazlalığının sebebi büyük ihtimalle ph değerinin köklerin besin alımına uygun aralıkta olmaması öncelikle buna dikkat etmek lazım ve flush yaptığın suyun ph ını dengeleyerek kontrolü ele alabilir alacağın besini (1ml - 2ml - 3ml)/litre şeklinde bitkini gözlemleyerek dozajı arttırabilirsin.. ben yakın dönemde aynı sebeplerden 2 bitki mi bu yöntemle kurtardım ve şuan onun kafasıyla böyle uzun uzun cümleler kurabiliyorum..
Bol hasatlar şimdiden.. ;)

OverNQ

Yeni üye
ayrıca aynı bitkilerimden senin gibi 1er tane dal kırdım LST esnasında direk koparıp dalın kopan ucunu hafiften sivrileştirip pekmez sürdüm ve ufak birer saksıya dikip üstüne poşet geçirdim ve halen gelişimine devam ediyor.. kafana takma.. bu bitki kadar hayata sıkı sıkı sarılan başka canlı yoktur bence..

ayrıca aynı bitkilerimden senin gibi 1er tane dal kırdım LST esnasında direk koparıp dalın kopan ucunu hafiften sivrileştirip pekmez sürdüm ve ufak birer saksıya dikip üstüne poşet geçirdim ve halen gelişimine devam ediyor.. kafana takma.. bu bitki kadar hayata sıkı sıkı sarılan başka canlı yoktur bence..
Teşekur ederim üstadım .resim paylaşmadım hep hata verdi beceremedim açıkçası .
Calmag aldım 2 sefer verdim 2 lt 2ml kadar .
Gözlemliyorum şimdilik .
Kırılan dalı kablo bağı ile tutturdum ve o bölge ile birleşti hiç bir sıkıntı yok şuan .

Şuan kararsız kaldığım tek konu flush yapıp yapmam açıkçası .
Yaparsam yapraklar düzelir yada daha kötü olur mu korkum .
Calmag verdikten sonra yaprak lar sanki düzene giriyor gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ********* *** hahahaha*
  • W Weed&Jess2k:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ***** ******* ********* ******** ******* ***** hahahaha**
  • W Weed&Jess2k:
    *** ********** hahahaha ***** ***** **** ********* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • W Weed&Jess2k:
  • W Weed&Jess2k:
    ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • W Weed&Jess2k:
    W Weed&Jess2k: ***** ** ***** ********** ****