Yapraklar içe doğru kivriliyor sebebi nedir

muzerrin

Yeni üye
Arkadaşlar selam kızlarımin yaprakları içe doğru kivriliyor bunun sebebi nedir ve 19lt lik saksinin icindeler kaç litre su vermem gerekiyorIMG_20210312_201358-min.jpg2.resimdeki kızım biraz yamuk duruyordu bende iple zarar vermemek için böyle geçici bir çözüm buldum ve şuan 12. Gunundeler 2 günde bir bı dolu bir boş olmak üzere 1 erblitre su veriyorum öneri ve fikirlere açığım arkadaşlar yeniyim bu konularda yardımlarınızı bekliyorumIMG_20210312_201314-min.jpg

muzerrin

Yeni üye
Evet ışık kapalıyken çektim fotoğrafı ışığın mesafesi 60 cm ve bilgin varmı kaç litre su vermem gerekiyor

muzerrin

Yeni üye
2 günde bir veriyorum su 1 litre olarak ak48 ve Pink panter siparişi vermiştim sponsordan gelen paketlerin üzerinde yazmadığı için bunların hangisi olduğunu bilmiyorum malesef :(

muzerrin

Yeni üye
Işık harvest pro master 440 bitkiye mesafesi 60 cm
Isı ışık kapalıyken 23 lerde ışık açıkken 28 29 larda

mami10_

Doktor
Kabının tam ortasında işi ve nem ölçer
ısı her zaman bitkinin üzerinden ölçülüyor dostum eğer problu ise probu bitki ile aynı hizaya getir,o zaman kesin ve net sonuç alırsın
bizim kulandığımız ışıklar güneşi taklid ediyor ama güneş gibi yer değişmiyor hep aynı hizadan vurduğu için bitki ısı stresi yaşıyor

muzerrin

Yeni üye
ısı her zaman bitkinin üzerinden ölçülüyor dostum eğer problu ise probu bitki ile aynı hizaya getir,o zaman kesin ve net sonuç alırsın
bizim kulandığımız ışıklar güneşi taklid ediyor ama güneş gibi yer değişmiyor hep aynı hizadan vurduğu için bitki ısı stresi yaşıyor
Evet problu şu an bitkilerin yanında değilim yarın ilk iş probu aynı hizaya getiricem ve mesafeyi 70 cm e çıkartıp tekrar sizi rahatsiz edicem teşekkür ederim şimdiden

Arkadaşlar selam kızlarımin yaprakları içe doğru kivriliyor bunun sebebi nedir ve 19lt lik saksinin icindeler kaç litre su vermem gerekiyorEkli dosyayı görüntüle 69552.resimdeki kızım biraz yamuk duruyordu bende iple zarar vermemek için böyle geçici bir çözüm buldum ve şuan 12. Gunundeler 2 günde bir bı dolu bir boş olmak üzere 1 erblitre su veriyorum öneri ve fikirlere açığım arkadaşlar yeniyim bu konularda yardımlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 6956
Sicakligi azalt dostum

nasa

Doktor
Arkadaşlar selam kızlarımin yaprakları içe doğru kivriliyor bunun sebebi nedir ve 19lt lik saksinin icindeler kaç litre su vermem gerekiyorEkli dosyayı görüntüle 69552.resimdeki kızım biraz yamuk duruyordu bende iple zarar vermemek için böyle geçici bir çözüm buldum ve şuan 12. Gunundeler 2 günde bir bı dolu bir boş olmak üzere 1 erblitre su veriyorum öneri ve fikirlere açığım arkadaşlar yeniyim bu konularda yardımlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 6956
ışık stresi gibi duruyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    hahahaha*** ***** ***** *** ***
  • A ax-b:
    ****** ***** ********** hahahaha ********** * ****** **** ******* ********** ****** ********* ******** *
  • shellman shellman:
    ****** ** ********* **** ***** ***** **** hahahaha** ***** **** ********* ******* ******** **** ******** ****** ******** **** **
  • shellman shellman:
    **** ***** ********** hahahaha*** ****** *** ****** **** ***** ********** ********* ********* *** ******* ****** ******** ********* ***** **** **** ****
  • A ax-b:
    ***** hahahaha** **** **** ****** ** **** hahahaha*
  • shellman shellman:
  • shellman shellman:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • D despotdes:
    *** ******* ********** **** ******** ******** ******* ******** **
  • D despotdes:
  • A ax-b:
    * ********* * ******* ****** ***** **** ***** **
  • D despotdes: