yapraklarda aşağıya doğru kıvrılma ve uçlarında sarı lekeler yardım lazım

toprak : %50 green life %40 coco %10 perlit
nem : 70 - 80
sıcaklık : 19-22
ışık harvest master 200w qb eco 2 tane var ama şuanlık 1 tanesini kullanıyorum diğerini de kullanmalı mıyım
genetik sweet tooth auto

bitkileri 10 günlük 3 gün önce çadır hazır olmadığı için bardaktan 5lt bidonlara aldım
gübreyi 3 gün önce az miktarda fish mix ve call mag verdim
yaklaşık 4. günden beri yapraklar içe doğru kıvrık ve 2 tane bitkinin uçlarında sarı lekeler var
sorun ne olabilir ne yapmalıyım daha önce bu durumu yaşayan oldu mu burada baya aradım ama kesin bi sonuca ulaşamadım en iyisinin konu açmak olduğunu düşündüm yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Kanka ben birşey görmedim benim kafama takılan tek şey saksı olarak kullandığın pet şişeler ileride kökler her yeri sardığında ışık alıcak o kökler nasıl olucak yinede sen bilirsin

toprak : %50 green life %40 coco %10 perlit
nem : 70 - 80
sıcaklık : 19-22
ışık harvest master 200w qb eco 2 tane var ama şuanlık 1 tanesini kullanıyorum diğerini de kullanmalı mıyım
genetik sweet tooth auto

bitkileri 10 günlük 3 gün önce çadır hazır olmadığı için bardaktan 5lt bidonlara aldım
gübreyi 3 gün önce az miktarda fish mix ve call mag verdim
yaklaşık 4. günden beri yapraklar içe doğru kıvrık ve 2 tane bitkinin uçlarında sarı lekeler var
sorun ne olabilir ne yapmalıyım daha önce bu durumu yaşayan oldu mu burada baya aradım ama kesin bi sonuca ulaşamadım en iyisinin konu açmak olduğunu düşündüm yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Selam kanka, ilk önce eğer Auto yapıyorsan transplant ( saksi değişimi) yapmak iyi değil. Autolarda ortalama 35 gün veg var ve stres istemeyiz bu dönemde iyi büyüsün bitkimiz. Şu an tek lamba yeter büyüdükçe ikinciyi de eklersin. Lux ölçmek en doğrusu tabii.☺️. Bitkilerinde çok büyük sıkıntı yok kanka ama fazla sulamadan olabilir yaprakların sarkması. Ne kadar su veriyorsun önemli çok verdiysen aşırı sulamadan yapraklar sarkabilir. Bir de saksılarin için kanka yazmış bende şöyle önereyim etrafını sar kanka ışık almasın toprak. Kolay gelsin ☺️.

Selam kanka, ilk önce eğer Auto yapıyorsan transplant ( saksi değişimi) yapmak iyi değil. Autolarda ortalama 35 gün veg var ve stres istemeyiz bu dönemde iyi büyüsün bitkimiz. Şu an tek lamba yeter büyüdükçe ikinciyi de eklersin. Lux ölçmek en doğrusu tabii.☺️. Bitkilerinde çok büyük sıkıntı yok kanka ama fazla sulamadan olabilir yaprakların sarkması. Ne kadar su veriyorsun önemli çok verdiysen aşırı sulamadan yapraklar sarkabilir. Bir de saksılarin için kanka yazmış bende şöyle önereyim etrafını sar kanka ışık almasın toprak. Kola
20 gün daha bidonlarda tutucam sonra 19lt saksılara aktarıcam tabi yaşarlarsa şuan durumları kötü telefondan ölçtüm lux 18-22k arası

Selam kanka , yukarda da yazmıştım saksı değişimi için tekrar yazayım. Eğer 19 lt saksıların elindeyse bence hemen al onlara . 20 güne çiçeğe girmiş olabilir kızlar. ☺️ Kanka bitkilerinde yaşarlarsa diye bir durum yok. Saksı değişimi sonrası stresde var normal. Çok daha kötüleri kurtuldu ki seninkilerde öyle bir durum yok ☺️ üzme kendini.☺️. ışık içinde gayet yeterli hatta 10/15 k arası bu boy bitki için daha iyi olur bence☺️. Ama birde uzman görüşü alalım iyi olur @Yesil888 ☺️.

Selam kanka , yukarda da yazmıştım saksı değişimi için tekrar yazayım. Eğer 19 lt saksıların elindeyse bence hemen al onlara . 20 güne çiçeğe girmiş olabilir kızlar. ☺️ Kanka bitkilerinde yaşarlarsa diye bir durum yok. Saksı değişimi sonrası stresde var normal. Çok daha kötüleri kurtuldu ki seninkilerde öyle bir durum yok ☺️ üzme kendini.☺️. ışık içinde gayet yeterli hatta 10/15 k arası bu boy bitki için daha iyi olur bence☺️. Ama birde uzman görüşü alalım iyi olur @Yesil888 ☺️.
kanka 3 hafta sonra eve mahkemeden memurlar gelecek onun için kabini kuramadım 5 litrelik bidonlara alıp dolapta idare edicem o zamana kadar yapacak bişeyim yok malesef geldikleri gibi kabini kurup saksılara alıcam kızları umarım dediğin gibi olmaz çok üzülürüm bide kanka auto bitkiler 2. ayda mı çiçeğe giriyor 1. ayda mı

kanka 3 hafta sonra eve mahkemeden memurlar gelecek onun için kabini kuramadım 5 litrelik bidonlara alıp dolapta idare edicem o zamana kadar yapacak bişeyim yok malesef geldikleri gibi kabini kurup saksılara alıcam kızları umarım dediğin gibi olmaz çok üzülürüm bide kanka auto bitkiler 2. ayda mı çiçeğe giriyor 1. ayda mı
Autolar 3/4 haftada çiçeğe girer normalde kanka 35-40 günde de giren var. Bitkilerde Pistil yoksa hala vegdedir. O zaman saksı değişimi yaparsın. Çiçeğe girerse tavsiye etmem kanka. Şuan kullandığın saksılarla devam edersin, etrafını aliminyum folyo ile sararsan ışık geçmez. (Birde naçizane fikrim 19 lt 7 kök için elindeki iki lamba yetmeyebilir , YouTube da autoflower sea of green eğitimine bir bak derim , senin şuan ki şartlarına uygun gibi geldi bana.☺️)Umarım herşey mahkeme dahil istediğin gibi olur. Kolay gelsin. ☺️

Autolar 3/4 haftada çiçeğe girer normalde kanka 35-40 günde de giren var. Bitkilerde Pistil yoksa hala vegdedir. O zaman saksı değişimi yaparsın. Çiçeğe girerse tavsiye etmem kanka. Şuan kullandığın saksılarla devam edersin, etrafını aliminyum folyo ile sararsan ışık geçmez. (Birde naçizane fikrim 19 lt 7 kök için elindeki iki lamba yetmeyebilir , YouTube da autoflower sea of green eğitimine bir bak derim , senin şuan ki şartlarına uygun gibi geldi bana.☺️)Umarım herşey mahkeme dahil istediğin gibi olur. Kolay gelsin
bilgiler için teşekkür ederim kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********