Yapraklarda sarı benekler yayılıyor

Berry

Yeni üye
Merhaba. Bitki şu an 35. Gününde ve sanırım 5 ltrelik saksıya geçirdikten sonra bu benekler başladı. 11 gündür en alt yapraklardan başlayıp üste doğru gidiyor. Son sulamaya kadar 7.5 ph alıyordu, sonuncuda 6.5 yaptım belki sorun budur diye ama hala bi düzelme yok. Oda %60 nem ve 20-22,23 sıcaklıklarında. Toprak olarak light mix kullanıyorum. Canna vega besin veriyorum onu da ilk defa 2 gün önce son sulamada verdim. Böceklenme var mıdır diye yaprakları ve altlarını kontrol ettim ama bir şey yok gibi.
Ne olmuş olabileceğine dair yardımlarınıza ihtiyacım var. İşin içinden çıkamadım. Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Aguş

Doktor
Evet Calmag önemli 1 dolu 1 boş veriyorsan boş sulamalarında litreye 2ml katmalısın

Berry

Yeni üye
Kankacım bak burda hastalıkları ve çözüm yollarını görsellerle gösterip anlatmışlar bakarsan yardımcı olur.

baktım aslında kanka ama bazıları birbirine çok benziyor mesela cal mag eksikliği ya da mantar gibi şeyler ya da örümcek miteları. ben de yeniyim bunlarda o yüzden yanlış bir yorumlamaktan korkuyorum ve hatalı bir çözüm uygulayıp başka sorunlar çıkarmak istemiyorum:( baktığımda da tam olarak hangisine benziyor işin içinden çıkamadım.

Aguş

Doktor
Bitkinin gelişim döneminde en çok ihtiyac duyduğu 2 şey var azor ve kalsiyum fazla gelme ihtimali olacağını sanmıyorum vermediysen

sertax95

Yeni üye
baktım aslında kanka ama bazıları birbirine çok benziyor mesela cal mag eksikliği ya da mantar gibi şeyler ya da örümcek miteları. ben de yeniyim bunlarda o yüzden yanlış bir yorumlamaktan korkuyorum ve hatalı bir çözüm uygulayıp başka sorunlar çıkarmak istemiyorum:( baktığımda da tam olarak hangisine benziyor işin içinden çıkamadım.

anladım kankam da bende yeniyim malesef yorum yapıp seni şaşırtmak istemem bende sorularıma gelen yardımlardan gelen linki paylaştım seninle yardımıcı olur belki diye daha tercübeli birilerinin yardımı almanı öneririm :)
bol hasatların olsun.

Berry

Yeni üye
anladım kankam da bende yeniyim malesef yorum yapıp seni şaşırtmak istemem bende sorularıma gelen yardımlardan gelen linki paylaştım seninle yardımıcı olur belki diye daha tercübeli birilerinin yardımı almanı öneririm :)
bol hasatların olsun.

sağ ol kanka hepimize bol hasatlar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ***** ***** hahahaha hahahaha**** *** **** ********** ***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ** hahahaha**
  • D despotdes:
    **** ****** *** ***** ******* *** ****** ****** hahahaha* **** **** **** ******* **********
  • D despotdes:
    ***** ***** ********* hahahaha ***** ** hahahaha**
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ** ****** ***** ***** **** ***** *** ******* ******** ******* ***** ***** ******
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******* **** ******* *** *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros: