Yapraklarda sarı lekelenme

Greencat

Kıdemli Üye
Kankalar daha önce konu açmıştım bitkiler ufak boyda sömeğe girmişti. iki bitkimin yapraklarında bu şekilde sarı lekelenme oldu.1L su veriyorum 11L saksım var plangron gübreli toprak 30.günündeler toprak kurudukça suluyorum ve en son grow gübresini kestim cal-mag verdim 1L-1ml onun haricinde sade suluyorum şu anlık ,size gör sorun nedir acaba ?610C2603-BB8A-4882-BDDE-3F7B0AC59361.jpeg6736ADC7-E594-4099-930B-7C503F76F9D5.jpeg21A2D78C-88D4-40C5-85EF-84D580D77916.jpeg291CEC79-E956-4C64-B9D6-79F7D4F2689D.jpegE277E0A6-CF1A-4781-9E73-EE08F838A2D0.jpeg

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostum merhaba çiçeğin çok güzel görünüyor maşallah 30 .gündesin anlaşılan 15 . gününde çiçeklenmeye girmişsin çiçeğinin hiç bir problemi yok çiçeklenmeye girdiği için daha fazla enerji harcıyor çiçeğin lakin kendi kişisel görüşüm 11 litre saksıya 1 litre su az dostum 4/1 en az 2 litre su vermelisin altta kalan köklerine su ulaşmıyor bir sonraki sulamanda alttan su akıncaya kadar su verirsen düzelecektir köklerin susuz kalmış...ama iyice kurut dostum.. zaten resimde bazı yerler yaş bazı yerler kuru , bu boya gelen bir çiçeğin her tarafı kök olmuştur ..

Greencat

Kıdemli Üye
Dostum merhaba çiçeğin çok güzel görünüyor maşallah 30 .gündesin anlaşılan 15 . gününde çiçeklenmeye girmişsin çiçeğinin hiç bir problemi yok çiçeklenmeye girdiği için daha fazla enerji harcıyor çiçeğin lakin kendi kişisel görüşüm 11 litre saksıya 1 litre su az dostum 4/1 en az 2 litre su vermelisin altta kalan köklerine su ulaşmıyor bir sonraki sulamanda alttan su akıncaya kadar su verirsen düzelecektir köklerin susuz kalmış...ama iyice kurut dostum.. zaten resimde bazı yerler yaş bazı yerler kuru , bu boya gelen bir çiçeğin her tarafı kök olmuştur ..
Hocam ilgin için çok teşekkür ediyorum,2L su vereceğim :)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanak senin kizlarin arpasida fazla geliyor . Kes gübreyi. Ayrica Hamzaazmah kankanin dedigi gibi sulamayi toprak tam kuruyunca yap ve verdigin suyun %10-15 alttan cikana kadar su ver ve o suyu hemen at tabakta kalmasin. Bitkin o tabaktaki suyu kullanmasin. Sebebine gelince her su verdigin zaman su ike birlikta topraga tuzda veriyorsun ve verdigin suyun bir miktari buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor. Iste alttan su cikana kadar ondan dolayi su vereceksin ve alttan cikan o su bir önceki sulamadan kalan tuzu yikar.

Greencat

Kıdemli Üye
Kanak senin kizlarin arpasida fazla geliyor . Kes gübreyi. Ayrica Hamzaazmah kankanin dedigi gibi sulamayi toprak tam kuruyunca yap ve verdigin suyun %10-15 alttan cikana kadar su ver ve o suyu hemen at tabakta kalmasin. Bitkin o tabaktaki suyu kullanmasin. Sebebine gelince her su verdigin zaman su ike birlikta topraga tuzda veriyorsun ve verdigin suyun bir miktari buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor. Iste alttan su cikana kadar ondan dolayi su vereceksin ve alttan cikan o su bir önceki sulamadan kalan tuzu yikar.
478D9B34-D840-46C2-924C-5C43D987BD54.jpegMoruk benim altta mazgal var su alt hazneye akıyor,dediğin doğru aynı suyu alırsa sıkıntı tabiki,bundan sonraki sulamaları 2L olacak şekilde yapacağım bakalım neler olacak

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Tamam kanka o izgarayi görmedim. Takip et sikinti gecene kadar sadece su.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
    Houp53 Houp53: ******* ******* hahahaha** *** ****