Yaprakta deformeler?

Erci-E

Üye
Yapraklarımın bazılarında bu şekilde deformasyon var. Bir de diğerlerinin de bazılarının uçlarında toplu iğne ucunun 2 katı kadar sararmalar başladı.
Sebebi ne olabilir?
Bunun dışında çiçeklerimi çiçeklenmeye sokalı 9 gün oldu. Durumları nasıl size?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
3. ve 4. resimlerdeki kizlar cok saglikli, ama hic egitim ve budama yapmadin galiba gördügüm kadari ile. 1. ve 2. resimlerdeki lekeler mantar kanka. Ayrica besin fazlazlaginin ilk belirtilri var. O yapraklarin ucundaki renk degisimi gübre fazlaliginin ilk isareti

TotheMOON

Yeni üye
3. ve 4. resimlerdeki kizlar cok saglikli, ama hic egitim ve budama yapmadin galiba gördügüm kadari ile. 1. ve 2. resimlerdeki lekeler mantar kanka. Ayrica besin fazlazlaginin ilk belirtilri var. O yapraklarin ucundaki renk degisimi gübre fazlaliginin ilk isareti
Kanka merhaba,budama için net bilgi hiç bir yerde bulamadım ama auto için tam olarak ne zamanlar yapmalı bı kez mi yapmali bilgi verirsen çok mutlu olurum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka merhaba,budama için net bilgi hiç bir yerde bulamadım ama auto için tam olarak ne zamanlar yapmalı bı kez mi yapmali bilgi verirsen çok mutlu olurum
Kanka ben sana benim yaptigimi yaziyorum baska kankalar baska sekilde yapabilir bu yazdiklarim benim tecrübelerim. En alt yapraklardan basliyorsun ve ayni noktadan cikan alta ve üste bakan yapraklarin alta bakanini gövdede 2 cm kadar dal parcasi kalacak sekilde kesiyorsun ve bir defada en fazla 4 yaprak. en 48 saat ara verdikten sonra bir üst yapraklardan gene yazdigim gibi alta dogru bakan yapraklardan 4 tane en fazala. yapraklarin durumuna ve bitkinin büyüklügüne göre en fazla 2 yaprakta kesmen gerekibilir. Gene bitkinin büyüklügüne ve bogum sayisina göre alttan aldigin alt yapraklarin üst yapraklarini kesiyorsun. Bu iste hic tecrüben yoksa resim at sana isaretliyeyim ne zaman hangi yapraklari kesecegini

Erci-E

Üye
Mantar için ne yapılabilir kankam? xiaomi ppm ölçer aldım. Daha gelmedi gelince daha sağlıklı bir şekilde gübre verebileceğim sanırım. Ppm ölçer alınca nasıl yani nasıl ölçeceğim değerler ne olmalı? Bir de çiçeklenmenin 1 haftasını geçtim. %37 nem çok büyük sıkıntılar yaratır mı kanka

Ü

Üye silindi 25603

Guest
kanka bu mantar icin. Mantar cok inatci bir hastaliktir kolayca gitmez bir kac kere ilaclaman gerekir veyapraklarin altini üstünü ayrica topragida ilaclaman gerekir.

Kanka gübreleme suyun hazirladiktan sonra ölcmen gerekir. Yani bütün gübreleri su ile karistirdiktan sonra ölcmelisin. Aslinda gübreyi hazirladiktan sonra PH degerlerini tuturusan EC degerlerinide yaklasik tuturursun. 37 nem biraz düsük 40-50arasi ollursa iyi olur

TotheMOON

Yeni üye
Kanka ben sana benim yaptigimi yaziyorum baska kankalar baska sekilde yapabilir bu yazdiklarim benim tecrübelerim. En alt yapraklardan basliyorsun ve ayni noktadan cikan alta ve üste bakan yapraklarin alta bakanini gövdede 2 cm kadar dal parcasi kalacak sekilde kesiyorsun ve bir defada en fazla 4 yaprak. en 48 saat ara verdikten sonra bir üst yapraklardan gene yazdigim gibi alta dogru bakan yapraklardan 4 tane en fazala. yapraklarin durumuna ve bitkinin büyüklügüne göre en fazla 2 yaprakta kesmen gerekibilir. Gene bitkinin büyüklügüne ve bogum sayisina göre alttan aldigin alt yapraklarin üst yapraklarini kesiyorsun. Bu iste hic tecrüben yoksa resim at sana isaretliyeyim ne zaman hangi yapraklari kesecegini
Kankacım yanıtın için çok sağol adamsın , şuan 18. Günündeler ama başlamalı mıyım ona göre fotoğraf atıyım sana İlk growum yanlış yapmayayim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka foto görmeden birsey söylemek zor. Bir de forumlar dan LST tekniklerini oku orada bu konuda bilgi var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ******* hahahaha*
    ***** *** ****** ******** ******* *** ******** ****** ******* hahahaha*
  • A angeshar:
    ***** ******* hahahaha** **** ** **** *** **** * ******* ********* **** ******* ********** *** ********* ****** ******* ****** ** ******* **** **
  • A angeshar:
    **** * ***** ***** ******* ****** **** ******* ******* *** hahahaha *******
  • A angeshar:
    *** ******* hahahaha****
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    * ***** ***** hahahaha** ******** *** **** *** ****** hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • A angeshar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** **** ******* *** ** *** ** **** **** ***** ****** hahahaha* ***** **** hahahaha****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha* ***** **** ** * ***** hahahaha***** ***** ***** *****
  • A angeshar:
  • Schrödinger Schrödinger:
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • K Ksksjssjjsj:
    ** hahahaha ******** ****
  • 2 2008Grower:
  • Mest Mest:
    hahahaha ******** *** **** ******* *** ** *** ** **** **** ***** ****** hahahaha* ***** **** hahahaha****
  • Mest Mest:
    Mest Mest: ********** ****** ******* ***** ***** ******** ****** ********