Yardım lazım ilk grow ışık olayını çözemedim

Modsone

Yeni üye
60*60*160 kabin toprak ve sudan aldım
Tohumlar Mexican
Işık linki bıraktım https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B08CNK3DLH?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image

Toprak biobizz allmix

Gübre biobizz serisi

Benim sorum şu hocam şimdi bu ışık altında ve bu kabinde kaç tane mexican yetişir ve ışığın 1200w olması ne kazandırır ne kaybettirir ışık olayını çözemedim veg dönemi kaç cm ve kaç w olması lazım çiçek dönemi kaç w ve kaç cm olmalı çok konu okudum kafam allak bullak oldu size zahmet bilgili kankalarin yardımına ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim

ışık 1200w degil 130w
allmix toprakta sıfırdan yetiştirme yapılmaz light mix almalısın ışıgı 40-50 cm arasında tutarsın genelde

Lowmembers

Müptezel

60*60*160 kabin toprak ve sudan aldım
Tohumlar Mexican
Işık linki bıraktım https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B08CNK3DLH?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image

Toprak biobizz allmix

Gübre biobizz serisi

Benim sorum şu hocam şimdi bu ışık altında ve bu kabinde kaç tane mexican yetişir ve ışığın 1200w olması ne kazandırır ne kaybettirir ışık olayını çözemedim veg dönemi kaç cm ve kaç w olması lazım çiçek dönemi kaç w ve kaç cm olmalı çok konu okudum kafam allak bullak oldu size zahmet bilgili kankalarin yardımına ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim
60 lik alana 1200w ne isigi sokmayi dusunuyorsun. Allmix neden aldın. Bitkiyi allmix e almadan önce en az 1 hafta 10 gün nerde beslemehi düşündün peki kanka? Allmix yakar Bitkini. Tohumu nerde cimlendiricen mesela? Senin torf olarak lightmix alman gerekirdi. En azindan ilk basta 2 hafta büyütmek icin bile olsa az bisey lazim. Tedarik etmeye bak. Gubre kullanmama kafasindasin sanirim. Allmix torf bu ise yariyor diyorlar bende denicem bakalim dogrumu degilmi. Dogru ise cok iyi. Isik konusunda da o kabine 250w ışık yeterli olacaktir fazlasıyla. Gercej wat degerinden bahsediyorum ben. 1200w dddigin neyse artik bilemedim. Isigin ne oldugunu bilmeden kullanim sekli konusunda da bilgi veremem. Ama suan bi yumusak az gubreli torf edinmez isen senin bir bitkin olabilecegi bile şüpheli kankam

Modsone

Yeni üye
ışık 1200w degil 130w
allmix toprakta sıfırdan yetiştirme yapılmaz light mix almalısın ışıgı 40-50 cm arasında tutarsın genelde
130 w kaç bitki için yeterli allmixde gübreli olduğu için almıştım hocam ilk iki hafta gübre vermeyeceğim o yüzden onu seçtim yanlış mı yaptım ışık 40 50 cm olacak çok teşekkür ederim

yanlış ilk 2 hafta saten bitkiye köklendiric dışında gübre vermiyoruz yoksa yanıyor brocum
ışıgı almışsın bi kere mükemmel bir ışık degil ama 60x60 kabini idare eder

Modsone

Yeni üye

60 lik alana 1200w ne isigi sokmayi dusunuyorsun. Allmix neden aldın. Bitkiyi allmix e almadan önce en az 1 hafta 10 gün nerde beslemehi düşündün peki kanka? Allmix yakar Bitkini. Tohumu nerde cimlendiricen mesela? Senin torf olarak lightmix alman gerekirdi. En azindan ilk basta 2 hafta büyütmek icin bile olsa az bisey lazim. Tedarik etmeye bak. Gubre kullanmama kafasindasin sanirim. Allmix torf bu ise yariyor diyorlar bende denicem bakalim dogrumu degilmi. Dogru ise cok iyi. Isik konusunda da o kabine 250w ışık yeterli olacaktir fazlasıyla. Gercej wat degerinden bahsediyorum ben. 1200w dddigin neyse artik bilemedim. Isigin ne oldugunu bilmeden kullanim sekli konusunda da bilgi veremem. Ama suan bi yumusak az gubreli torf edinmez isen senin bir bitkin olabilecegi bile şüpheli kankam
Valla konularda gördüm allmix al iki hafta gübre verme toprakta yerince gübre var dediler ben şimdi lightmix siparişi verdim gerekirse karıştırıp yapayım o zaman ışık linkini attım hocam bı bakarmisin onun altında kaç bitki yetişir 130w diyor bide 1200 w yazıyor çözemedim

Modsone

Yeni üye
yanlış ilk 2 hafta saten bitkiye köklendiric dışında gübre vermiyoruz yoksa yanıyor brocum
ışıgı almışsın bi kere mükemmel bir ışık degil ama 60x60 kabini idare eder
2 saksı 11 litrelik üstünde bu ışık iş görmez mi hocam karıştırsam toprağı nasıl olur ışıkta hata yaptık artık böyle böyle ogrenecegiz

Lowmembers

Müptezel
Valla konularda gördüm allmix al iki hafta gübre verme toprakta yerince gübre var dediler ben şimdi lightmix siparişi verdim gerekirse karıştırıp yapayım o zaman ışık linkini attım hocam bı bakarmisin onun altında kaç bitki yetişir 130w diyor bide 1200 w yazıyor çözemedim
130w bi board demekki. O kabine ydter. O kabinde de zaten tek bitki yapılır iyi sekilde. Allmix ubre vermezsin. Lightmix ilk2 hafta gubre yetecek kadar vardir derler. Sen yanlis anlamissin

Lowmembers

Müptezel
2 saksı 11 litrelik üstünde bu ışık iş görmez mi hocam karıştırsam toprağı nasıl olur ışıkta hata yaptık artık böyle böyle ogrenecegiz
Sen kqbine nem makinesi falan da koycan fan falan onlari hesapla. 2 saksi yerine tek saksi yap duzgun yap derim. 2 saksi fa koysan 1 saksida koysan. 130w ışıkla alacağın miktar degismeyecek. Aksine birbirini bogan bitkilerin hasati azalacaktir

kankacım o ışık %100 o kabini doyurmaz. %80-70 doyurur... topragı karıştırmıycaksın lightmix toprak alıcaksın bunun başka bir yöntemi yok
ışıgı aldıysan kafana takman gereken bişey yok bir kaç grow yaparsın degiştirirsin

Lowmembers

Müptezel
Sen bak ne yap. Allmix bosa gitmesin dicem de. Auto bakacan. Photo bakacak olsan sana bi fikir verirdim

Modsone

Yeni üye
Sen kqbine nem makinesi falan da koycan fan falan onlari hesapla. 2 saksi yerine tek saksi yap duzgun yap derim. 2 saksi fa koysan 1 saksida koysan. 130w ışıkla alacağın miktar degismeyecek. Aksine birbirini bogan bitkilerin hasati azalacaktir
Şimdi daha iyi anladım tek bitki yapacağım 130w ışıkla kaç Gr alınır tahimini ortalama

Modsone

Yeni üye
kankacım o ışık %100 o kabini doyurmaz. %80-70 doyurur... topragı karıştırmıycaksın lightmix toprak alıcaksın bunun başka bir yöntemi yok
ışıgı aldıysan kafana takman gereken bişey yok bir kaç grow yaparsın degiştirirsin
Anlaşıldı kanka çok teşekkür ederim dumanın bol olsun ileriki zamanda yine yardımlarınıza ihtiyaç duyacağım

Lowmembers

Müptezel
Şimdi daha iyi anladım tek bitki yapacağım 130w ışıkla kaç Gr alınır tahimini ortalama
11 litre saksi da auto da eger strese sokmazsan isikla oynamazsan istedigi kosullari saglarsan ve yeteri miktar su vermeyi ayarlayabilirsen. Birde gubren tabi. Dostum kac gr üfürmek olur. Ben hic girmeyim o topa. Daha ilk growun ustelik. Gramsan ziyade sen bence bitkiyi strese sokmamaya odaklan kanka. Isigi as ve elleme. Suyu yalniz ama yalniz kuruyunxa ve yeteri kadar ver cok az verme. Yani tecrübe ile oturacak zamanla sende de

Modsone

Yeni üye
11 litre saksi da auto da eger strese sokmazsan isikla oynamazsan istedigi kosullari saglarsan ve yeteri miktar su vermeyi ayarlayabilirsen. Birde gubren tabi. Dostum kac gr üfürmek olur. Ben hic girmeyim o topa. Daha ilk growun ustelik. Gramsan ziyade sen bence bitkiyi strese sokmamaya odaklan kanka. Isigi as ve elleme. Suyu yalniz ama yalniz kuruyunxa ve yeteri kadar ver cok az verme. Yani tecrübe ile oturacak zamanla sende de
Hele bı başlayayım zamanla herşeyin en güzeli olur inşallah kanka bakalım artık iki yıldır hep bı heves vardi yetiştirmeye cesaret edemedim şimdi uygun koşulları sağladım kendime hazırım artık başlamak lazım bı yerden çok teşekkür ederim yardımci olduğun için

Modsone

Yeni üye
Işık 20/4 uygunmudur kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • higthead higthead:
    ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* **** ****** **** ******** **** ******* **********
    higthead higthead: ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* ****...