YENİYİM TAVSİYE İSTİYORUM KANKALAR

aeseng07

Yeni üye
Öncelikle merhabalar. Yeni başlayacağım. Sitemin arkasında boş arsa var çalıların arasına denemelik 5 tohum atayım diyorum. Hangi genlerden daha çok verim alırım? Yeni tohumun Güneş görmesi doğru mu?Ne sıklıkla sulama yapmalı, gübre kullanmalıyım? Bir bitkiden ortalama kaç gram esrar alırım? Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum kankalar. Bir el atın kardeşinize :).

anilsaran

Yeni üye
Öncelikle merhaba dostum , tohum işi senin zevkine göre önce araştır tohumlarla ilgili açıklamaları oku hepsinin kafası birbirinden güzeldir eminim ki , sulama işini bitkine göre yapmalısın parmagınla toprağı kontrol et nemli gibiyse su istemez ama kuru ise sularsın gübre bitkide önemlidir verim için , kafası için gübresizde yetişir ama ona göre olur bitkin , bir bitkiden ne kadar alacağında ona nasıl bakacagınla alakalı birazda x kişi x tohumdan 100 gr alır ama y kişisi x tohumundan 50 gr alır bitkinle ilgilenmekle istediklerini vermekle alakalı , tohum kendini topraktan çıkarana kadar güneşe ihtiyaç yok ama fide olduktan sonra elbette güneş ister .

tyrael

Yeni üye
susuz bırakırsan kurur, fazla sularsan yine kurur ve ölür. kesinlikle fazla su vermeni önermiyorum bu konuda çok dikkatli olmalısın suyu  Ph değerlerine göre versen çok iyi olur çeşme suyu versen de olabiliyor yaşadığın bölgeye bağlı aslında. Ben dış ekim ayları gelmeden şubat gibi misal, özel karışım toprak + bildiğim kaliteli bahçe toprağım + hafif güvercin gübresi + bol koyun gübresiyle harmanlayıp bırakıyorum şubat mart ayındaki yağan yağmurla toprağım çok zenginleşiyor torf toprakta olan fidelerimi nisan ortalarında mayıs gibi asıl hazırladığım toprağa alıyorum çok fazla hazır gübre kullandığımı söyleyemem genellikle şerbet misalinde koyun gübresi ve güvercin gübresi veriyorum ki eğer sen bunları vereceksen çok dikkatli olmalısın bitkinin dilinden anlayama başlarsan neyi ne zaman istediğini bilirsin ve bu ayarı yaparsan hasatında veriminde çok kuvvetli olur.

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: YENİYİM TAVSİYE İSTİYORUM KANKALAR

aeseng07' Alıntı:
Öncelikle merhabalar. Yeni başlayacağım. Sitemin arkasında boş arsa var çalıların arasına denemelik 5 tohum atayım diyorum. Hangi genlerden daha çok verim alırım? Yeni tohumun Güneş görmesi doğru mu?Ne sıklıkla sulama yapmalı, gübre kullanmalıyım? Bir bitkiden ortalama kaç gram esrar alırım? Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum kankalar. Bir el atın kardeşinize :).

saf sativa alma afgan genetikleri iyi olur sonra blue berry al indica veya hybrit sativa bitki al saf sativa güneşe pek gelmez suyu da çokok sevmez
aynı miktarda suyu indica cinsine ver ölmez ama sativa strese girer. direkt toprak yerine perlit karıştır kökler hava alsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********