Yeni başlıyorum. Birkaç sorum olacak, tecrübelerinize ihtiyacım var

Harmanim

Yeni üye
Merhabalar,
Başlangıç için bir süre araştırma yaptıktan sonra en önemli etkenin Işık olduğuna karar verdim ve bu hususta bir birkaç sorum olacak müsaadeniz ile;

-1 Karşılaştırmaları okuduktan sonra Led ışık almakta karar kıldım ve aklıma en çok yatan (Fiyat bazında) linkteki ışık oldu;
>> ViparSectra 600W Led Growlight << Hem "veg" hem "bloom" seçeneği mevcut, 100 Bin saat kullanım ömrü vs. bilgilere erişebildim ama çeşitli
kaynaklarda ne kadar aradıysam da Lumen değeri hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Bu led için görüşünüzü bildirebilirseniz ya da aynı fiyat bandında
daha iyi bir ışık sistemi tavsiye edebilirseniz çok minnettar olurum.
-2 Bu led seçimini varsayarak; maksimum verim için hangi boyutlarda bir kabin almalıyım ve içerisine kaç bitki koymalıyım? (Sadece kaliteli içeceğimi
yetiştirmek istiyorum, ticari bir beklentim yok. Ama iki hasat arası Harman kalmasak iyi olur :) )
-3 Led lambaların kabin ısısını etkilemediği söyleniyor. Bu bağlamda kabin ısısının ideal ısı derecesi altına düşmesi muhtemel midir? Bu sorunun çözümü
nasıl olmalıdır? Ek Olarak; Bitkinin ideal Nem ve Isı derecelerine en doğru şekilde hangi kaynaktan ulaşılabilir?
-4 White Widow ve Super Haze tohumları başlangıç için hata payını gerçekten esnetebilir mi? Ve bu ikisi aynı kabinde büyüyebilir mi?

Daha önce pamukta fasülye deneyi bile yapmamış biri olarak bitki yetiştiriciliğine başlamak benim için çok heyecan verici.. Sorduğum sorular umarım size saçma gelmez ama ilk etapta kafama takılan bunlar oldu. Toprak ve gübre değerleri biraz karışık olsa da çözemeyeceğim bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Başka düşünmem gereken bir şey varsa yeşillendirin lütfen.
İlginiz için teşekkür ederim. Dumanınız ve keyfiniz bol olsun...

Grower00

Üye
1 bence quantum board samsung a da bi göz gezdir .
2 100 - 100 - 200 bi çadır halleder seni 2 veya en fazla 3 yaparsın çokca yeter
3-kabin ısısı genelde 25-30 derece arası ideal üstünede dayanan indica genetijler gördüm . Nemde veg dönemde nemli 70 80 90 hatta bloomda 50 civarı olursa çok sağlıklı oluyor ( bunlar benim gözlemlerim) hiç bir problemim olmadı 0 çok şükür kışun petek yakarsan sıkıntı olmaz yazın zaten rahat oluyor ledde
4-iki farklı genetik büyür fakat erkek ve dişi yanyana büyümemeli basit bi bilgi ama bu forumda taşakları olmasına ragmen büyütmeye devam eden gördüm Bu genetikler hata kaldırsada sen yapmamaya çalış çünkü gerçekten basit
Sana bereceğim tek tavsiye yeni yetiştireceğin için hem gözün ve aklın orada olarak üstüne gitme çiçegin oda sen ben gibi canlı severken öldürme çok verirsen çok büyümez her zaman her şey ayarında bol şanş kankam

muptinho

Üye
Merhabalar,
Başlangıç için bir süre araştırma yaptıktan sonra en önemli etkenin Işık olduğuna karar verdim ve bu hususta bir birkaç sorum olacak müsaadeniz ile;

-1 Karşılaştırmaları okuduktan sonra Led ışık almakta karar kıldım ve aklıma en çok yatan (Fiyat bazında) linkteki ışık oldu;
>> ViparSectra 600W Led Growlight << Hem "veg" hem "bloom" seçeneği mevcut, 100 Bin saat kullanım ömrü vs. bilgilere erişebildim ama çeşitli
kaynaklarda ne kadar aradıysam da Lumen değeri hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Bu led için görüşünüzü bildirebilirseniz ya da aynı fiyat bandında
daha iyi bir ışık sistemi tavsiye edebilirseniz çok minnettar olurum.
-2 Bu led seçimini varsayarak; maksimum verim için hangi boyutlarda bir kabin almalıyım ve içerisine kaç bitki koymalıyım? (Sadece kaliteli içeceğimi
yetiştirmek istiyorum, ticari bir beklentim yok. Ama iki hasat arası Harman kalmasak iyi olur :) )
-3 Led lambaların kabin ısısını etkilemediği söyleniyor. Bu bağlamda kabin ısısının ideal ısı derecesi altına düşmesi muhtemel midir? Bu sorunun çözümü
nasıl olmalıdır? Ek Olarak; Bitkinin ideal Nem ve Isı derecelerine en doğru şekilde hangi kaynaktan ulaşılabilir?
-4 White Widow ve Super Haze tohumları başlangıç için hata payını gerçekten esnetebilir mi? Ve bu ikisi aynı kabinde büyüyebilir mi?

Daha önce pamukta fasülye deneyi bile yapmamış biri olarak bitki yetiştiriciliğine başlamak benim için çok heyecan verici.. Sorduğum sorular umarım size saçma gelmez ama ilk etapta kafama takılan bunlar oldu. Toprak ve gübre değerleri biraz karışık olsa da çözemeyeceğim bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Başka düşünmem gereken bir şey varsa yeşillendirin lütfen.
İlginiz için teşekkür ederim. Dumanınız ve keyfiniz bol olsun...
Kardeşim slmlar. Led konusunda bende senin gibi gel git yaşıyorum. Vipar 600 w düşünüyorum bende. Led konusunda neye kadar verdin bi yeşillendirirsen sevinirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    T Turco: ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * ****...