Yeni başlıyorum. kemik kadro içeri

Gaflet

Yeni üye
Herkeze bol growlar.

çorbacıya para vermekten usandım beyler. Aylardır araştırma yapıyorum , çok fazlasıyla kafam karıştı. Bi konu diğer konu metodlarıyla örtüşmüyo yada benim kafa god kafa

1-) maksimum 2 veya 3 bitki bakıcam. Hangi tohum genetiğini almam gerekir ve bakımı açısından ve risksiz grow yapabilmem için ve güvenilir nerden alabilirim .
2-) kendi imkanmla dolap tarzı yerlerde bakıcam bunun nedeni ilk hasatıma çekimser bakıyo olmam. Olurmu olmazmı diye . Vereceğimiz tohum önerisine göre iç genişlik , uzunluk ve yükseklik kaç cm olmalı ve ekstra olmazsa olmaz iç ekitmanları neler almalıyım.
3-) led ışık çok pahalı led yerine kaç wolt ampül almalıyım.
4-) bu ampülün bitkiye olan mesafesi kaç cm olmalı.
5-) coco ve perlitli karışımmı yapmam lazm yoksa biobizz all mix mi kullanmalıyım.
6-)gübreler çok kafamı karıştırdı. Hangi marka gübre kullanmalıyım ve bu gübreleri kullanıcam haftalık süresi ve ml kaç olmalı.
7) suyu hangi sıklıkla vermeliyim

bu sorularımın hepsi konu olarak mevcut ama inanın kafam allak bullak oldu. Ticari bi niyetim Asla yok. Net bi şekilde biri bu sorularımı açıklarsa çok minnettar olurum. Herkeze bol growlar

Kankam hoşgeldin. Ben de bu işte henüz yeniyim, işin teknik detaylarıyla alakalı fazla bir bilgi veremem. Vermem de doğru olmaz. Ancak sana şöyle bir genel düşüncemi söyleyeyim. Öncelikle ilk hasatın diye çekimser bakma, çok zor değil bu forumda olduğun sürece çoğu şeyin cevabını alıyorsun. Aynı senin düşüncenle başladım bu işe. Amatörlüğümü atmak için en minimal düzeyde başlayayım dedim. Bez dolap aldım içini yansıtıcıyla kapladım ışığını astım vs. Ama büyümedi strese girdi havalandırma olmadığı için ayrı dert oldu falan filan bir ton hikaye. Ya da oluyorsa benden kat kat iyi bilenler vardır öneride bulunacaklardır. Şahsen pişman oldum ve gerekli masrafları yaptım. Kabin-havalandırma-nem en hızlı şekilde kurdum ve gelişim çok farkediyor.

Şahsen ben de 2 bitki almayı yapmayı düşünüyorum. Yanlış anlama yeniyim ama baya araştırdım ve ustaların önerileriyle 2 bitkilik tedarik ettiğim malzemeler ;

https://www.elektrozoom.net/250w-yxo-yuxinou-led-cob (Bunun yerine başta olsam quantum board alırdım brom biraz daha iyisi olsa daha iyi olurdu ama cob led de cep dostudur elektrik faturasına çok yansıtmıyor.)

İlk olarak acemiysen photo bitki ile başla. Tohumları site sponsorlarından temin et patlatmayla alakalı konular var. Toprak olarak yine biz acemilere all mix öneriyorlar. ilk 15 gün gübre vermeyeceksin zaten kendi toprağında mevcut. O yüzden gübreyi dert etme 15 gün zaten sırf araştırmak için zamanın olacak :)

Ph metre, ec metre, akıllı priz gibi 50-100 tl lik seyleri de zaten burada bulunduğun sürece temin eder ve yaparsın. Güzel bir başlangıç ve başarılar dilerim sana.

Gaflet

Yeni üye
Teşekkür ederim kanka hiç yanlış anlamam hatta mala anlatır gibi anlatılsa hoşuma bile gider gerçekten çok ince detayları terimleri hiç birini anlıyamıyorum

Hiç acele etme kankam. Öğrenemiyorum diye sıkılma. Araştırma yapman gereken bir iş ve araştırdığın sürece zor değil emin ol. Herkes çok yardımcı oluyor.

Ü

Üye silindi 30165

Guest
Burdan öğrendiğim birşey var. Sana da tavsiye ederim.
Işık, kabin, havalandırma bunlar demirbaş alabildiğinin en iyisini al.
Önce nereye kuracaksın ne kadar alanın var bak kabin boyutunu belirle. O kabin için havalandırma sponsor ölçüye göre en iyisini verir.
Işık için ise çok seçenek var. Kabine uygun cob led qb al en iyi alabildiğini.
Bulunduğun yerin sıcaklığına göre LED yerine hps falan olabilir.
Bunları hallet gerisi burdan sorarak tamamlanır

ORLANDO

Kıdemli Üye
Dostum Hoşgeldin
1- Nasıl Bir Sigara istediğine bağlı bunu ancak sen seçebilirsin kafandaki genetikleri arattırırsan zaten özelliklerini rahatlıkla göreceksin internetin faydaları
2-Forumda ihtiyacın olanları genel yetiştirme başlığında görebilirsin oraya bakmanı tavsiye ederim.
3-ışık olarak hps alırsan şuan başlarsan yazın o kabine klima lazım olur deneyimle sabit 20 derecelik kabini bi anda 33 derecelere çıkarıyo ve bu bitkide ısı stresi ve sonrası malum :)
4- 400w hps baz alarak ben ilk toprağa tohumu attığımda 40cm den veriyorum çiçeğini açtıktan sonra bunu yavaş yavaş 65 70 e çekiyorum biraz boya gitsin diye blooma kadar 45 50 ye indirmiş olacağım. bloom da bitkinin tepesine 40 cm de tutmayı düşünüyorum
5-bu toprak seçimi sana kalmış ben lightmixle başladım allmix yeni başlayan biri için uygun olmadığı kanaatindeyim
6-ilk growun için biobizz kullan derim organik hata yapma payı veriyo sana 2-3 grow sonra advenced nutritiens veya cannaya geçebilirsin gayet güçlü gübreler. bunların besleme süreside aldığın ''marka adı feed chart'' yazarsan google amcaya rahatlıkla görebilirsin
7-suyun bir sıklığı yok il başlarda düşük miktar verirsin ama toprağın iyice kuruduğundan emin ol yoksa kökler çürür ve puf :)

ORLANDO

Kıdemli Üye
Rica ederim kankam aklına bişey takılırsa profilime yazabilirsin bildiğim bir konuysa yardımcı olurum.

szrlkrsii

Müptezel
blue dream auto yap tam acemi işi hasat konusunda uçuklarsın mükemmel bi gen :D

Tabi bu hasat meselesi genle alakalı değil falan filan diyorlar ama, tamamen kendi tecrübeme dayanarak bence fark ediyor diyorum, en azından dayanıklı indicalar hic üzmüyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    M merto1835: **