yeni başlayan biri

hollandalı27

Yeni üye
herkese meraba hollanda da bu işi yapmak istiyorum küçük bir odam (1,5m*1,5m) var ve binanın orjinal halinde bulunan karbon havalandırma sistemide mevcut yaklaşık 6 adet 20lt lik teneke kutu sığacak şelide yan yana aralarında boşluk olacak şekilde koyacam fakat her bir tenekeye kaç adet toum koymam gerek Ak-47 yapmak istiyorum tohum siparişi verecem

sanaldarbe

Kıdemli Üye
kanka cahilliğimden soruyorum, hollandada bu işi neden yapıyorsun bir getirisi mi olacak ? orada bu iş profesyonel firmalar tarafından seri üretim yapılıyor ve zaten epey ucuz diye biliyorum, zahmete neden girdiğini merak ettim

hollandalı27

Yeni üye
Güzel soru teşekkürler .. Çevremde bu işi yapıp kazananlar var ve gerçekten çok istekli yapıyorlar yani demekki normal üretim yapan yerler vergiler maliyetler vs. işin içine girince maliyet yüksek oluyor dışarda gr. 10 euro burada ben daha uyguna verirsem (ki toptan olacak) illaki kazanacam diye dşünüyorum

hollandalı27

Yeni üye
vay be tam yaşamak istediğim hayat :d her tenekeye yalnızca tek tohum koyabilirsin kanka
teşekkür ederim bu işe girmemin bir diğer nedeni bu işin toptan satışını yapan kişileri tanıyorum muhtemelen almanya ya satıyorlar benden toplu alabileceğini söyledi ve başka bir sorum daha var ortalama 6 saksıdan kurutulmuş hali 1 hasatta kaç gr gelir

sanaldarbe

Kıdemli Üye
Ak47 ne hasat veriyor bilmiyorum ama bol hasat veren bir genetik ile güzel bir ışık seçersen eğitimleri vs yaparsan 1kg altına düşmez, üstüne de rahat çıkar, senin yetiştirmene ve şartlarına bağlı dostum, bu işin nemi gübresi havalandırması vs vs çok değişkeni var

Tuzsuz Bekir

Müptezel
Kanka 1 kg hasat aldın diyelim. Gramını 10 euro diyosun ki sen daha aza vercekmişsin. Hadi diyelim 10 bin euro. 2-3 bin euro masrafın olucak. Ve En az 4 ayın gidicek. Bence boşa uğraşırsın.

sanaldarbe

Kıdemli Üye
Kanka 1 kg hasat aldın diyelim. Gramını 10 euro diyosun ki sen daha aza vercekmişsin. Hadi diyelim 10 bin euro. 2-3 bin euro masrafın olucak. Ve En az 4 ayın gidicek. Bence boşa uğraşırsın.
3000 euro masrafı olmaz, yurtdışında aşırı kaliteli ekipmanlar çok ucuza satılıyor, ayrıca bir kere masraf yapıcak sonraki growlarda aynı masrafı yapmasına gerek kalmayacak, ve paranın alım gücü yüksek olduğu için adama 8000 euro bıraksa 4 ayda, aylık 2000 euro ek gelir demek, 2000 euronun alım gücü çok yüksek, yani değer mi ? değer

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • higthead higthead:
    ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* **** ****** **** ******** **** ******* **********
    higthead higthead: ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* ****...