Yeni bir growerin günlüğü :) Hafta hafta paylaşıp usta ellerden yönlendirme bekliyor olacağım :)

Moujahed

Yeni üye
Arkadaşlar cümleten herkese güzel dumanlar bol hasatlar diliyorum :) İsmim Orhan buralarda yeniyim. Yaklaşık 6-7 yıldır dumanlıyorum ve artık şu zamanlarda torbacılara döktüğüm para ve elime geçen sigara çok dengesizleşti ve bende evde kendim yetiştirmeye karar verdim. Bu konuda o kadar yeniyim ki ışık hariç sistemimi growkent sitesinden tavsiye ile toparladım. öncelikle sistemimden biraz bahsedip başlangıç olarak hangi aşamada olduğumu parça parça fotoğraflarla belirtmek istiyorum. Sonrasında ise siz değerli growerlerden nerede neleri yanlış yaptığımı yada nelere dikkat edip neler yapmam gerektiğini yorumlarınıza bırakmak istiyorum :) buyrun sistemim ve son aşamam;

Kabin; Hydro Shoot 120x120x200
Işık; Marshydro tsw2000
Fan; 280m3 Turbine Pro 100 Fan ve Aksiyel Fan 125mm/170m3
Karbon ; 330m3 Growsan Karbon Filtre
Toprak; 50kg Plagron Batmix ve Allmix
Bitki ilaçlarım; 100 ml Alga Grow - 1 litre Alga Bloom - 100 ml Power Roots - 100 ml Vita Race - 100 ml Green Sensation - 250ml Sugar Royale - 250ml Zym Pure

Şuan için bitkilerim 3-4lt lik saksılarda 2-3 günde bir 250ml ph ayarlı şekilde suluyorum.
Plagronn.jpg

Son hali;

2.jpeg

Moujahed

Yeni üye
Teşekkürler dostum bu konuda harbiden yeniyim herşeyi plagron devam etmek istedim :) büyük saksıya bugün yarın geçeceğim bez değil de 19lt standart silindir saksıya geçiyorum hazırda 5 adet var yarın 1 adet daha alıp hepsini geçireceğim usta ellerden yorum bekliyorum :)

Aguş

Doktor
Hasadın bol olsun,
Gayet başarılı gidiyorsun kaçıncı gününde kızlar
Batmix Ve Allmix karışımı kullanıyorsan gübreye biraz geç başla yada çok çok az başlamanı tavsiye ederim
Genetiklerin ne oto mu bakıyorsun photo mu?

Moujahed

Yeni üye
Hasadın bol olsun,
Gayet başarılı gidiyorsun kaçıncı gününde kızlar
Batmix Ve Allmix karışımı kullanıyorsan gübreye biraz geç başla yada çok çok az başlamanı tavsiye ederim
Genetiklerin ne oto mu bakıyorsun photo mu?
Merhaba, Teşekkür ederim kanka. Bu işte gerçekten yeniyim. Hollandada yetiştiren bir arkadaşım var o ve türkiyede daha önce yetiştirme konusunda bilgili bir arkadaşımdan destek alıyorum. şuan 4. haftasındalar 1 hafta sonra çiçeklenmeye geçeceğim. Gübre konusunda tohumdan 1 hafta sonra gübre vermeye başladım. Pişmanım ama görüldüğü gibi pekte zararını görmedim. Ayrıca; tohumlarım içtiğim güzel sigaralardan ayırdığım tohumlar. Yeni sipariş verdim londradan onları bekliyorum. Şuan dişi yada erkek olduklarını bilmiyorum. Sanırım çiçeklenmeye aldığım zaman belli edicek kendini ozaman erkeklere balta vurmayı düşünüyorum :)

jarxle

Üye
dostum kolay gelsin, bol şans. filtre ve fanı growkentten mi aldın? benim aldığım karbon 330m3 fan da 280m3 diyorlar ama fanın üstünde 220m3 olduğu yazıyor, minik bi çakallık yapıyolar galiba seninki de öyle mi?

Moujahed

Yeni üye
dostum kolay gelsin, bol şans. filtre ve fanı growkentten mi aldın? benim aldığım karbon 330m3 fan da 280m3 diyorlar ama fanın üstünde 220m3 olduğu yazıyor, minik bi çakallık yapıyolar galiba seninki de öyle mi?
Teşekkürler, evet growkentten aldım. Ama bilerek aldığım bir şey değil set halinde satılandan aldım bir arkadaşımın önerisiydi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I icecreamm:
    ******** ******* hahahaha** ******** *** ***** ***** hahahaha** hahahaha**** * ***** ** ***** ** ***** ********* **
  • I icecreamm:
    ******* **
  • Y yapraksızkaldi:
  • ax-b ax-b:
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
    ***** ******* ****** ** ******* ********** hahahaha ***** ******* ******** ***
  • ax-b ax-b:
    ******** ***** ***** * ******* ********** ****** ****** ******* ******** ** ******* ********* ******** ****
  • ax-b ax-b:
    ******** ******* ******* ******** *
  • I icecreamm:
    ** hahahaha*** ***** **** *********
  • R RainGrow:
    ****** ****** ******** ***** ******** *** ** **** ********** ** ****** **** ******* *** **** * ***** ** ***** ** **** ****** ** ***** ********* *** ** ***** ****** ** ** ****** hahahaha ***** ** hahahaha** ****** ******** ******** **** ********** ****** **** ******* hahahaha** ********** ******** ****** ****** *** ** ******* ***** ****** ***** ******** **** hahahaha ** ******** ** ******** ***** ******** ***** ***** * ******* ********** ****** ****** ******* ******** ** ******* ********* ******** ****
  • R RainGrow:
    ******** ******** * ** ******** ** hahahaha*** ***** **** *********
  • ax-b ax-b:
  • I icecreamm:
    +1
  • Y yapraksızkaldi:
    ******** ********** ***** hahahaha** ******** ********** ***** ******* **** ******** ********* *** ********* *** **********
  • R RainGrow:
    ***** ***** ***** ****** ***** hahahaha** * **** *** ** **** ** ****** *** ********* *** ****** ******
  • Y Chat bot:
    hahahaha**** *** **** *** *****
  • ax-b ax-b:
    +1
  • Y Chat bot:
    hahahaha**** *** ****** *** *****
  • Y yapraksızkaldi:
    **** ********** **** ********* hahahaha** ******** ***** ******* *** ***** *****
  • R RainGrow:
    hahahaha ****** *** hahahaha ****** ***** ** ******** **** ****** ******** ********* hahahaha** ****** ****** **
    +1
  • Y yapraksızkaldi:
    ***** hahahaha **** ********* *** ******** *** ********
    +1
  • I icecreamm:
    hahahaha*** hahahahahahahaha* ****** *** hahahaha ****** ***** ** ******** **** ****** ******** ********* hahahaha** ****** ****** **
  • R RainGrow:
    ****** ***** ******** ********* ***** ***** *** * ***** ****** ******* *** ** ******** *** ******** *** ****** ***** ******* ***** ***** ****** *** hahahaha*** hahahaha*
  • R RainGrow:
    ****** ******* ** ***** ******** **** hahahaha**** ****** **** ******** ***** ******** **** ****** ** ********* **** ********* ********** ********* ***** hahahaha **** ********* *** ******** *** ********
  • Y yapraksızkaldi:
    Y yapraksızkaldi: ********* ******* ******** ***** ******** ********** ******