Yeni grow sistemime acımasız eleştiri !

PsychoGrower

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar. Forumda yaptığım uzun araştırmalar sonucu bütçeme uygun bir sistem topladım daha kurulumunu yapmadım hatta bazı parçalar elime ulaşmadı bile. Şimdi siz tecrübeli arkadaşlardan bu aceminin sistemini eleştirmenizi ve bazı sorularımı yanıtlamanızı isteyeceğim. 

Sistemim şu şekilde

Işık
800 watt led

Bez dolap
Yükseklik 140
Genişlik 102
Derinlik 48
(Mylar ile kaplayacağım)

18 litre kare üretim saksısı x2
Green Garden marka torf toprak (%95 saf yazıyor)
Perlit
(Karışımı kendim yapacağım)

Isı ve nem ölçer
Vantilatör x1
92 mm fan x3
Nem makinesi

Bu sistemde 2 bitki yetiştirmeyi planlıyorum. Sour Diesel ve Super Lemon Haze. İkisi de feminized. Şimdi kankalar sizden istediğim bu sistem 2 bitki için yeterli midir? Eklenmesi çıkarılması gereken birşey var mı? Birde benim sormak istediğim birkaç bişey var

1- Gübre konusu çok kafamı karıştırıyor ayrıca çok da bütçem yok. Ben bu problemi tek başıma çözemeyeceğim. Bana mutlak suretle git şunları al şöyle kullan demelisiniz yoksa çuvallayacağım biliyorum. Ucuz birşey olursa sevinirim kankalar.

2- Bu sistem beni ısı konusunda zorlar mı? Zorlarsa nasıl çözebilirim tavsiyenizi bekliyorum.

3- İki farklı genetic sorun çıkarır mı. Tek genetic ile devam etmek daha mı doğru olur yoksa bunun bir etkisi yok mu?

4- Çok fazla koku problemim yok. Gizli saklı yetiştirmiyorum ama bu koku komşulara gidecek seviyede mi olur. Ama yok o kadar olmaz diyorsanız ev içindeki koku benim için problem değil.

5- Daha sağlıklı bir bitki ve çok hasat için şunu da mutlaka sisteme ekle diyebileceğiniz tavsiyeleriniz varmı. Ya da degistir dediginiz parcalar var ise onlarida lutfen soyleyin.

Şimdide teşekkürler kankalar.

PsychoGrower

Yeni üye
Cvp: Yeni grow sistemime acımasız eleştiri !

Kabin çok ısınacak onu nasıl
çöZeceksin ???
Şu an bende bilmiyorum. Fanlar hava sirkülasyonu için yeterli olmaz mı? Ayrıca vantilatör büyük olduğu için bitkiyi biraz serinletir diye düşünüyordum. Birde nem makinesini soğuk buhar yapanlardan aldım belki bir faydası olur.

scofielD

Yeni üye
-kanka gübre olarak advanced nutrients grow-micro-bloom tercih edebilirsin ph perfect olduğundan ph sıkıntın olmaz fiyatlarıda gayet uygun
-ayna reflektör + 400 w hid + havalarında ısındığını baz alırsak kabin çok ısınır bence kanka cooltube ve ona uygun havalandırma sistemlerini tercih etmelisin ki bu bile yazın bez dolapta seni her türlü üzebilir led ışık tercih edebilirsin bunun yerine cooltube falan vereceğin parayıda ekler güzel bir led alabilirsin bence tabi kliman varsa bilemem
-yeni başlıyorsan tek bitki başlaman bence en hayırlısı olur çünkü o kabine vantilatör nem makinası saksılar derken baya sıkışık bi ortamla karşılabilirsin
-eğer tek bitki gidersen çok koku sorunun olacağını düşünmüyorum
- eğer photo bitki yetiştiriyorsan ki sanırım öyle mh+hps tercih etmelisin shpleri autolarda tercih ediliyor diye biliyorum
-11 litre saksıda yetersiz kalabilir 19-20 + tercih etmelisin
hasadın bol olsun

PsychoGrower

Yeni üye
scofielD' Alıntı:
-kanka gübre olarak advanced nutrients grow-micro-bloom tercih edebilirsin ph perfect olduğundan ph sıkıntın olmaz fiyatlarıda gayet uygun
-ayna reflektör + 400 w hid + havalarında ısındığını baz alırsak kabin çok ısınır bence kanka cooltube ve ona uygun havalandırma sistemlerini tercih etmelisin ki bu bile yazın bez dolapta seni her türlü üzebilir led ışık tercih edebilirsin bunun yerine cooltube falan vereceğin parayıda ekler güzel bir led alabilirsin bence tabi kliman varsa bilemem
-yeni başlıyorsan tek bitki başlaman bence en hayırlısı olur çünkü o kabine vantilatör nem makinası saksılar derken baya sıkışık bi ortamla karşılabilirsin
-eğer tek bitki gidersen çok koku sorunun olacağını düşünmüyorum
- eğer photo bitki yetiştiriyorsan ki sanırım öyle mh+hps tercih etmelisin shpleri autolarda tercih ediliyor diye biliyorum
-11 litre saksıda yetersiz kalabilir 19-20 + tercih etmelisin
hasadın bol olsun

Saol knka yorumların için. Sıcaklık çok problem olacak orası belli. O yüzden 800 watt led ile değiştireceğim ışığı. Saksıları da dediğin gibi 20 litrelik kullanacağım. Gübrelerin siparişini verdim 3ü yaklaşık 110 tl gibi birşey tuttu.

Ripley reis biraz yol gösterirsen sevinirim.

W

woms

Guest
Değiştirmek ile iyi etmişin sen o kabini soğutamazdın perişan olurdun bu 3 gübre yi pahalı almışın growkent 80 tl 0.5 ml yeter sana 3 vermedinse dediğim yere bak

PsychoGrower

Yeni üye
woms' Alıntı:
Değiştirmek ile iyi etmişin sen o kabini soğutamazdın perişan olurdun bu 3 gübre yi pahalı almışın growkent 80 tl 0.5 ml yeter sana 3 vermedinse dediğim yere bak

Siparişi n11 den vermiştim ama iptal edicem eğer growkentte daha ucuzsa. Teşekürler bilgilendirme için.

Güncelleme

Aynen orada daha ucuz. Çok teşekkür ediyorum.

W

woms

Guest
gardaş katkımız oldu ise sıkıntı yok benim adımı ver onlara diyeceğimde afiş olmayalım :)

PsychoGrower

Yeni üye

woms' Alıntı:
gardaş katkımız oldu ise sıkıntı yok benim adımı ver onlara diyeceğimde afiş olmayalım :)

O kadarına gerek yok knka siparişi verdim. Bu arada almayı düşündüğüm ışık bu kankalar. Yorumlarınızı bekliyorum.
https://m.tr.aliexpress.com/item/32669024177.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32669024177&productSubject=32669024177&shortkey=yEb6ZZvi&addresstype=600

mert özmen

Yeni üye
iyi uğraşmaya çalışıyosun bukadar güzel ürün içinde toprak seçimin çok kötü kanka. biobizz lightmixe, birde kendine, iyi araştıracağına ve uğraşacağına güveniyorsan cocomix i tavsiye ederim daha iyi verim için. lakin tecrübem zayıf ve daha seçenekler var. ripley usta yardımcı olur güneş doğuyor bayılıyorum ben kolay gelsin bu arada ben cocomix kullandım ve çok memnunum :)

Justpide

Yeni üye

mert özmen' Alıntı:
iyi uğraşmaya çalışıyosun bukadar güzel ürün içinde toprak seçimin çok kötü kanka. biobizz lightmixe, birde kendine, iyi araştıracağına ve uğraşacağına güveniyorsan cocomix i tavsiye ederim daha iyi verim için. lakin tecrübem zayıf ve daha seçenekler var. ripley usta yardımcı olur güneş doğuyor bayılıyorum ben kolay gelsin bu arada ben cocomix kullandım ve çok memnunum :)
Cocomixi konusalim bir ara kanka ::) 
Konuyu takip ediyor olacagim..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • higthead higthead:
    ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* **** ****** **** ******** **** ******* **********
    higthead higthead: ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* ****...