Yetiştirme Kabinleri Hakkında Yardım

mcmurphy

Yeni üye
Hazır yapılı bitki yetiştirme kabinlerine para vermek istemiyorum. Amatörce ev yapımı kabinlerinizi bu başlık altında toplayalım mı kankalar. Başta bana sonra diğer arkadaşlara klavuz olsun, esrarınız bol olsun.

nightdrive

Yeni üye
Bez elbise dolabından yaptım ben gayetde verımlı oldu alman gereken:
Bez elbise dolabı 30-40 tl
İçine mylar yanstıcıı film  bu dolap için yeterli.
Asıl dıger malzemelr var ama daha lamba karbon filtre fan zırt bırt ama kabin ıcın gereken şey 2 tanedşr yukarda yazdım

mcmurphy

Yeni üye
Cvp: Yetiştirme Kabinleri Hakkında Yardım

nightdrive' Alıntı:
Asıl dıger malzemelr var ama daha lamba karbon filtre fan zırt bırt ama kabin ıcın gereken şey 2 tanedşr yukarda yazdım

Elbise dolaplarının ebatları küçük gibi geliyor bana, derinliği 45-50cm arası oluyor. Kaç bitki koyuyorsunuz?
2 elbise dolabını sırt sırta versek sırt kısımlarını kessek birleştirsek nasıl olur acaba ? :)

gk89tr

Yeni üye

mcmurphy' Alıntı:
nightdrive' Alıntı:

Elbise dolaplarının ebatları küçük gibi geliyor bana, derinliği 45-50cm arası oluyor. Kaç bitki koyuyorsunuz?
2 elbise dolabını sırt sırta versek sırt kısımlarını kessek birleştirsek nasıl olur acaba ? :)

Aynı şeyi ben de düşündüm kanka ama ışık sızması vs olur kötü görünür diye vazgeçtim. Şuan ilk growumu ufak bir kabinde yetiştiriyorum. Bundan verim alabilirsem bir sonraki bitki için kendi kabinimi yapacağım. 150x150x200 ölçülerinde kalastan bir iskelet yapıp üzerini ince duralit ile kapatarak bir kabin yapmayı planlıyorum. Muhtemelen 150-200 lira gibi bir maliyeti olacak.  Bez dolapların bu iç direkleri nerelerde satılıyor, yani ek parçaları nerelerde satılıyor bulsam bir de kendi ölçülerimde pvc iskelet yapıp kumaş diktirmeyi düşüneceğim ama o daha uğraştırıcı gibi.

Tek bir bez dolapla boy ve derinlik sıkıntısı olabilir gibi geliyor bana.

Tohumsuz Room V3 için bir şeyler düşünüyorum ama bakalım henüz kafamda bir şey yok öneriniz olursa tasarımlaştırabiliriz.

gk89tr

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Tohumsuz Room V3 için bir şeyler düşünüyorum ama bakalım henüz kafamda bir şey yok öneriniz olursa tasarımlaştırabiliriz.

Kanka bir önceki yorumumda da belirttim, bez dolaplar aslına bu iş için uygun olabilir ancak boyutları küçük. Bez dolapların iskelet kısmını yani o plastik çubukları kullanarak kendi ölçülerimizde kabinler yapabiliriz. Sonuçta bunlar birbirine ek parçalarla geçen plastik parçalar. Bu parçalar nereden bulunur, iskelete göre kumaş diktirilebilir mi, hesaplı olur mu gibi soruların cevabı bulunsa bu işe profesyonel olarak bile girilebilir. Çünkü gereksiz pahalılar. Hiç kullanmadım kaliteleri nedir bilemiyorum ama binlerce lira da etmez bence bunlar.

mcmurphy

Yeni üye

reaL' Alıntı:
en kolay çözüm tahta çıtalar ve içi yansıtıcı kaplanmış kartondan alınır.

Kesinlikle en basit yöntemmiş hocam, uyguladım çok güzel bir kabin oldu, yakında forumda paylaşacağım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** ***** hahahaha **** **** hahahaha ***** ****** ******* ******* ********* * ***** ****** ****** **** ***** ***** *******
  • C clackster:
    ***** ******** ** ***** ******* ***** ***** *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ****** ******** ****** ****** *** **** ** ***** ** **** ********** *** ****** ***** **** ******** **** hahahaha
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha* *** ***** ****** ***** ******** ******* ********** *****
    **** ******* ***** *** ********* ***** ********* **** ** ***** ** **** ********** *** ****** ***** **** ******** **** hahahaha
    +1
    * **** * ***** ***** *** ** hahahaha* *** ***** ****** ***** ******** ******* ********** *****
  • C clackster:
  • C clackster:
  • D Dr.Organic:
    ********* ********** ****** **** ******* * ******** ****** ***** *** ******** **** ** ** ********** ******* **** ***** ******** ******* hahahaha ******** **** *** * ******** * **** ***** *** ******** ****
    * ***** hahahaha* ***** *** ******** *********
    **** ***** *** ****** ********** ** ********* *** *** *** **** ****** ******** ***** ***** ******** ** ***** * ***** ********* *****
  • D Dr.Organic:
    *** **** ** ***** ** **** ********** *** ****** ***** **** ******** **** hahahaha**** ******* hahahaha** ****** **** ******* *******
    ****** ******** *** ******** ****** **** hahahaha* hahahaha*
    ** ******* ** *** ****** *** ***** hahahaha ** ***** * ***** *****
    ******* ***** * ****** ********* hahahaha*** ********* ******** *** ******** ****** **** hahahaha* hahahaha*
  • C clackster:
    **** ******* hahahaha** ****** **** ******* ******* ****** ** ******* ******* ** ******** ********* *** ***** ***** ***** ******** ***** *********
    +1
    ***** * ***** ******* ******* ***** *** *** **** ****** *** *** hahahaha* ******* ******* ** ******** ** ****** ****
    +1
  • C clackster:
    ********* hahahaha* *** ******** ** ****** ********* *** hahahaha
    +1
  • C clackster:
    ***** * ***** ******* ******* ***** *** *** **** ****** *** *** ********* ****** ***** ****
    * ***** **** hahahaha** ***** hahahaha ** ******** ****** ******* ***** ********* ****** *******
    +1
    TabldotLife TabldotLife: ******* ******* ********* **** ***** ***** ****** ***** ****