çorbacı tohumları çıldırdı

laleci

Yeni üye
ilk grow beğendiğim çorbacı tohumlarını attım konu buraya geldi organik-sıvı karışık gübreleyerek 3 saksıyı büyüttüm şimdi sorum 2 saksıda her şey normal gidiyor bence (bilirkişi görüşü almak için attım sizce nasıl ve çiçeklenme başlamış mı?) son attığım fotoğrafta 3. saksı kesecikleri faek edince hemen diğerlerinden ayırdım durumu nedir

• Like
Tepkiler: Xcd
Ü

Üye silindi 31315

Guest
Sonuncu erkek. Diğerleri iyi eline sağlık. İmkanın varsa saksıları büyüt. Kabinsiz , karbonsuz zor olur bilgine.

Sulama yaparken bitkiye gelmemesine özen göster gelirsede peçete vs kurula cam kenarı bitkiler sanırım ışıktan yanmasada gübreden yanar.
bitkiler yoldan rahatlıkla görünüyor bu bitkiler her yerde olmadığı için tanımayan bile tanımadığı için tanır, bir grower ata sözü derki tedbir gübreden önemlidir. son olarak imkanın varsa saksıları biraz daha büyüt,

laleci

Yeni üye
Sulama yaparken bitkiye gelmemesine özen göster gelirsede peçete vs kurula cam kenarı bitkiler sanırım ışıktan yanmasada gübreden yanar.
bitkiler yoldan rahatlıkla görünüyor bu bitkiler her yerde olmadığı için tanımayan bile tanımadığı için tanır, bir grower ata sözü derki tedbir gübreden önemlidir. son olarak imkanın varsa saksıları biraz daha büyüt,
hocam normalde dışardan görünmeyecek şekilde önünü kapatıyoruz foto çekerken ışık için açtım yine de ince düşüncene teşekkür ediyorum gübreden yanar kastın yapraklarda kalan su için mi yoksa sulama yaparken az mı gübre vermeliyim cam kenarı olduğu için

hocam normalde dışardan görünmeyecek şekilde önünü kapatıyoruz foto çekerken ışık için açtım yine de ince düşüncene teşekkür ediyorum gübreden yanar kastın yapraklarda kalan su için mi yoksa sulama yaparken az mı gübre vermeliyim cam kenarı olduğu için
hayır az gübre değil tam kararında gübre vermelisin bitki hemen reaksiyon verir neyi yanlış neyi doğru yaptığını bir şekilde söyler, önemli olan geri dönülmez bi hata yapmaman yaprakta su kaldığında hele gübreliyse yakar yaprağı fotosentez bitki bunlar sana tavsiyem bitkiyi gözlemle kimsenin klavuzluğuna uymak zorunda değilsin bu durum kafa karıştırıcı olabiliyor, iki tane bitkin var birini deneysel olarak kullan, suyunu gübresini fazla ver sonra kes suyu gübreyi gör halini gebertmeden ama :) koku olayına gelirsen genetikle alakalı biraz, varsayalım o içtiğin siğarayı salonda oturdun içtin bir iki saat sonra hala yeni içmiş gibi koku duruyorsa o bitki buram buram olacak demek, ve bu harika bişey siğarada felfena zehir olur, bi tane zaman ayarlı sprey oda kokusu alırsın yoğun bir şey 2 dkda bi pıslamaya ayarlarsın k9 gelse ayıramaz kokuları k9 ayırırda k9un sahibi ayıramaz. adam karbon filitre kullanmasına rağmen dış kapıdan sızıyor koku binayı sardı arkadaşlar diyordu, tavsiyem dene ve gör. dumanın bol olsun

laleci

Yeni üye
çok iyi yazmışsın tam anlamıyla anladım bugüne kadar zaten genelde organik gübre kullandım balkon çiçeklerine ne verdiysem buna da ondan verdim bu hale gelmesi bile müthiş bişey benim için buraya yazdıktan sonra biraz tribe girdim ama şimdi rahatladım teşekkür ediyorum vakit ayırıp yazdığın için

Stretch

Yeni üye
Bitkiyle beraber parmak izlerini de paylaşmışsın. Bence biraz daha dikkat et yarın bir gün patlamayasın. Gerçi türkiyede misin bilmiyorum ama

esrarii

Müptezel
camın dışı ile camın içi arasında ki farkı , coşkusundan gözlemlemek için , akşamları cam dışında bırakabilirsin. tahmininden büyük olma ihtimalini düşünerek , balkonda kalıcı kamuflaj ile yerini yapabilirsin. bence bitkiler mutsuz , şımartmak için güvercin şerbeti öneririm , ama dengesiz beslenmiş olur , npk ile denge kurup , limon veya sirke ile ph ı düşürebilirsin.

camın dışı ile camın içi arasında ki farkı , coşkusundan gözlemlemek için , akşamları cam dışında bırakabilirsin. tahmininden büyük olma ihtimalini düşünerek , balkonda kalıcı kamuflaj ile yerini yapabilirsin. bence bitkiler mutsuz , şımartmak için güvercin şerbeti öneririm , ama dengesiz beslenmiş olur , npk ile denge kurup , limon veya sirke ile ph ı düşürebilirsin.
bence başladığı gibi devam etmeli hiç ph olayına girmesin, çünkü bana da birisi önerdi beyaz sirke ile ph ayarla diye uyguladım 4 gün boyuca ve yapraklarda beyaz lekeler oluşmaya başladı, o yüzden nasıl başladıysan öyle devam etmelisin yoksa bitki banane mk diyor

laleci

Yeni üye
saksıları değiştirdim iyice belli oldukları için tribe giriyorum zaten odanın içinde bakıcam şimdilik ışık rüzgar karanlık dengesi kurmaya çalışıyorum farklı şeyler denersem sorun çıkmasından korkuyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********