İlk denemem yorumlar mısınız?

Acun944

Yeni üye
Merhabalar. Bu benim tecrübem olacak. Yaklaşık 2 ay önce bir kabin edindim:
60x60x180 cm.
200w quantum board harvest master led aydınlatma
iyi bir karbon filtre
Isı ve nem ölçer
Fan, nem ve aydınlatma için zamanlayıcı vs.
eksik kalmayacak şekilde alanı hazırladım.
degeneticadan da amnesia haze, blue dream ve bruce banner autoflower tohum edinip. Amnesia haze ve blue dream tohumlarını çimlendirdim. Sonra bir karışıklık oluştu ve bitkilerden birisi filizken öldü ve geriye ( ben hangisi olduğunu bilmiyorum, karıştırdım onları) bir bitki kaldı.
ben bu bitkiyi 3 - 4 haftadır büyütüyorum.
topic kesmedim
henüz çok ince iken ışık alsın, dengeli büyüsün, verimi çok olsun, hava geçirsin vs. Diye eğdim bağladım. Yanlardan çıkan dalları da saksının diğer yanlarına doğru yatırdım. uzadılar, hemde istediğim gibi. En alt dallarını direk yukarı çıkardım hepsi dengeli olsun diye ( bütün dallar dışarı gidince ortada da sömek olsun. Dedim) hiç bilgim yok ama mantığını anlıyorum kafamca, öğrenirim doğru bilgiye ulaşarak. Sizden ricam resimlere bakıp bana yorumda bulunmanız ve biliyorsanız eğer şu konuda da yardımınız çok makbule geçer; Abiler , kardeşler neden bu bitki çok fazla sömekli gibi? Neden bu kadar sık? Yaprakları yan dalları kesmeli miyim? Neden ferahçana büyümek yerine azgın gibi bir biri içine doluşuyor orta kısım ?
Kullandığım kimyasalların görseli’de ektedir.

Edit: resimleri ekleyememişim.

Son düzenleme:

Tommy vercetti

Müptezel
Merhabalar. Bu benim tecrübem olacak. Yaklaşık 2 ay önce bir kabin edindim:
60x60x180 cm.
200w quantum board harvest master led aydınlatma
iyi bir karbon filtre
Isı ve nem ölçer
Fan, nem ve aydınlatma için zamanlayıcı vs.
eksik kalmayacak şekilde alanı hazırladım.
degeneticadan da amnesia haze, blue dream ve bruce banner autoflower tohum edinip. Amnesia haze ve blue dream tohumlarını çimlendirdim. Sonra bir karışıklık oluştu ve bitkilerden birisi filizken öldü ve geriye ( ben hangisi olduğunu bilmiyorum, karıştırdım onları) bir bitki kaldı.
ben bu bitkiyi 3 - 4 haftadır büyütüyorum.
topic kesmedim
henüz çok ince iken ışık alsın, dengeli büyüsün, verimi çok olsun, hava geçirsin vs. Diye eğdim bağladım. Yanlardan çıkan dalları da saksının diğer yanlarına doğru yatırdım. uzadılar, hemde istediğim gibi. En alt dallarını direk yukarı çıkardım hepsi dengeli olsun diye ( bütün dallar dışarı gidince ortada da sömek olsun. Dedim) hiç bilgim yok ama mantığını anlıyorum kafamca, öğrenirim doğru bilgiye ulaşarak. Sizden ricam resimlere bakıp bana yorumda bulunmanız ve biliyorsanız eğer şu konuda da yardımınız çok makbule geçer; Abiler , kardeşler neden bu bitki çok fazla sömekli gibi? Neden bu kadar sık? Yaprakları yan dalları kesmeli miyim? Neden ferahçana büyümek yerine azgın gibi bir biri içine doluşuyor orta kısım ?
Kullandığım kimyasalların görseli’de ektedir.

Edit: resimleri ekleyememişim.
Kanka kullandığın gübre markasını bilmiyorum ama azot azalt bloom gübrelerini çoğalt ve sanırım bloom 2 yada 3. Haftasın bitkine bi calmag takviyesi yap ışık ne kullanıyosan dimmer kıs yoksa uzaklaştır yapraklarda pençeleşme var.

Acun944

Yeni üye
Kanka kullandığın gübre markasını bilmiyorum ama azot azalt bloom gübrelerini çoğalt ve sanırım bloom 2 yada 3. Haftasın bitkine bi calmag takviyesi yap ışık ne kullanıyosan dimmer kıs yoksa uzaklaştır yapraklarda pençeleşme var.
Tamamdır bunları planlıyorum.
Çok teşekkür ederim

Acun944

Yeni üye
Aslında ben daha çok bitkimin bu kadar erken çiçeklenmesini anlayamadım. Tam olarak büyüyüp gelişmeden henüz 5 hafta bile olmamışken bu resimlerdeki gibi yetişmesinde bir sorun yok değil mi ?
Ya da sizce ne yapmalıyım?
Her şey yolunda mı?

Aslında ben daha çok bitkimin bu kadar erken çiçeklenmesini anlayamadım. Tam olarak büyüyüp gelişmeden henüz 5 hafta bile olmamışken bu resimlerdeki gibi yetişmesinde bir sorun yok değil mi ?
Ya da sizce ne yapmalıyım?
Her şey yolunda mı?

Aa o ızgaralı şeyi bez saksıyla yuvarlak tepsinin arasına mı getireyim? Tamamen saksı süzülmüş dipteki nemi tutmamış olacak. Bu daha iyi diyorsan öyle değiştiriyorum şimdi. Doğru anladım umarım
aynen öyle diğer sefere photo yap bence hatta al şimdiden kabine koy büyüt 1-2 ay önce hasat alırsın

Acun944

Yeni üye
Aa o ızgaralı şeyi bez saksıyla yuvarlak tepsinin arasına mı getireyim? Tamamen saksı süzülmüş dipteki nemi tutmamış olacak. Bu daha iyi diyorsan öyle değiştiriyorum şimdi. Doğru anladım umarım
aynen öyle diğer sefere photo yap bence hatta al şimdiden kabine koy büyüt 1-2 ay önce hasat alırsın
Elimde başka denemek istediğim autoflower tohumlar var merak edip 3 çeşit almıştım. Ne kadar zamanda yetişir sence bu? (Tahminen elbette :) ) bir de daha büyür mü bu evreden sonra?

Acun944

Yeni üye
bitkimin bazı yaprakları pençeleşmeye yöneldiği için sizinde uyarınızla, ışığı dimmerden kıstım ve 20 cm kadar mesafeyi araladım.
resimde işaretlediğim gübre düzeninde ilerliyorum. İyice blooma geçmesi için yönlendirmeye çalışıyorum.
nem genelde 50 civarı oluyor.
ısı 27 c civarı.
fan 15 dk çalışıp 30 dk kapanıyor.
ışık döngüsü 18 / 6
Şimdilik böyle eklememi, değiştirmemi istediğiniz bir şey varmı ?

aykırıı

Yeni üye
Bı kaç gün gelişim yavaşlar sorun olacağını sanmıyorum knka ama daha tecrübeli kişilere sorsan daha iyi ben 20-4 en ideali diye biliyorum bitkinin dinlenmeye de ihtiyacı var gece olsun bence knka

Acun944

Yeni üye
O zaman bu konuyu bir kaç kişiden daha öğrenmeye çalışıp öyle aksiyon alayım. teşekkür ederim

aykırıı

Yeni üye
Aynen dostum zaten çiçeğe girmiş en fazla bı kaç gün stres yaşar sonra güzel someklenir ama yinede işi kumara vurmayalim emin ol bol hasatlar

Acun944

Yeni üye
Güncelleme geldi. Nasıllar sizce?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ******** ******** ******** **** ****** hahahaha********* **** ****** *** **********
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* **** ***** **
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ***** ******* *** ***** ********* ***** **** **** ******* * *** ********** ** **
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******* **** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    hahahahahahahaha hahahaha* **** ***** **
    +1
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ** hahahaha ***** ******** *********
  • 420x 420x:
    ******** ***** **
  • lavrens lavrens:
    ***** * ***** ******* **** ** ****** ***** hahahaha* ***** ******** ********** *** ******** ******
  • 420x 420x:
    ** **** ***** **** hahahaha **** ****** ****** ******** **** * ** ********** ********* ****** ****** ******* ********
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ********* ***** *** ***** ******** hahahaha ***** hahahahahahahaha
  • 420x 420x:
  • lavrens lavrens:
    ****** ** hahahaha*** ***** *** ***** ******** hahahaha *****
    *** hahahaha ***** ******* ******** ** **
  • 420x 420x:
    **** **
  • 420x 420x:
    ***** ****** **** ** *** ****** ******** **
    +1
    ***** ****** ********** ********* ** ***** hahahaha ****** ** *****
    hahahaha* ****** **** ** *** ****** ******** **
  • lavrens lavrens:
    ******* ***** ******* ***** ********** ****** ********** ********* ** ***** hahahaha
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** hahahaha ******** ***** ***** ******* ****
    +1
    **** ******** ***** ***** ** ******* ***** *** *** ********* ********** ********* ******* **** hahahaha* *** ********* ***** ******* ***** *****
    NewGardener NewGardener: **** ******** ***** ***** ** ******* ***** *** *** ********* ********** ********* ******* ****...