Çıldırmama Az Kaldı Yardım

Rufus Walabi

Yeni üye
Merhaba beyler

Bunu iki hafta önce ektim. Geneli böyle oluyor. Auto Afgan kush bu.

https://ibb.co/gGUY4y
https://ibb.co/j7fgPy

Bitkilerim büyümüyor. 400w MH var nem makinasi vs. ph derecesine dikkat ediyorum sıcaklık 24-27 arası nem 40-60 arası genelde. Cool Tube var.

Evin küçük tuvaletinde duşakabin içinde yapıyorum totalde 3-4 metrekare alan.

Ama buyutemiyorum. Az kaldı her şeyi kaldırıp atcam.

Havası kuru bir iç Anadolu şehirde yaşıyorum. Ve aldığım fan sanırım fazla güçlü çekiyor o alan için. 

Camın önünde attığım köfteci tohumum bile kabindekinden iyi buyuyor. Hiç bir zaman yapraklar büyümedi. Hep resimdeki gibi kaldı. En fazla incecik gövdeyle 10cm olunca çiçeklendiler.

Lütfen bi akıl verin bana.

Sulama sistemin yanlış olabilir mi acaba o kadar küçük bir bitkiye geniş alanlı sulama yaparsan onlara ulaşmada zorluk çekebilir ışık yeteri kadar yakın mı sulamadan önce toprağın kurumu çünkü hava alması gerekiyor nem makinesini doğrudan tutmuyorsundur umarım hava akıntısının olması iyi ama bitkiyi hırpalayacak şekilde olmamalı ve bitki ışığı açıkken işlemler yapılıp kapalıyken ışık açılmamalı yani gece gündüz periyotu rastgele değişmemeli benim aklıma gelenler bunlar gözden geçir istersen (küçük saksılar başlangıç için ideal olabilir yönetilebilirlik açısından) iyi forumlar, bol hasatlar dilerim.

Aliço

Yeni üye
Cvp: Çıldırmama Az Kaldı Yardım

Rufus Walabi' Alıntı:
Merhaba beyler

Bunu iki hafta önce ektim. Geneli böyle oluyor. Auto Afgan kush bu.

https://ibb.co/gGUY4y
https://ibb.co/j7fgPy

Bitkilerim büyümüyor. 400w MH var nem makinasi vs. ph derecesine dikkat ediyorum sıcaklık 24-27 arası nem 40-60 arası genelde. Cool Tube var.

Evin küçük tuvaletinde duşakabin içinde yapıyorum totalde 3-4 metrekare alan.

Ama buyutemiyorum. Az kaldı her şeyi kaldırıp atcam.

Havası kuru bir iç Anadolu şehirde yaşıyorum. Ve aldığım fan sanırım fazla güçlü çekiyor o alan için. 

Camın önünde attığım köfteci tohumum bile kabindekinden iyi buyuyor. Hiç bir zaman yapraklar büyümedi. Hep resimdeki gibi kaldı. En fazla incecik gövdeyle 10cm olunca çiçeklendiler.

Lütfen bi akıl verin bana.

Gübre verdin mi sıvı gübre ?

mert özmen

Yeni üye
toprak nekadar gevşek okadar iyi. fazla sıkı duruyor. toprağını ve sulama düzenini yazarsan yardımcı olunur bana öyle geliyor ki toprağında gübre olma ihtimali ve genelde fazla geç veya yetersiz sulama yapıyor olabilirsin, ama bu söylediklerime göre hareket etme önce gübre veriyormusun toprağın ne sulama düzenin ne bunlardan bahsedersen net birşey söylenme şanşı olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oziozi:
  • H hussii:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O obeb:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O oziozi:
    ***** *** hahahaha**** ****** ****** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    ***** ****** hahahaha ******** ********** ****
  • H hussii:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha** hahahaha**
  • O oziozi:
  • O obeb:
    *** hahahaha ****** ********* ******** ****** ********* *********
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha** ******** ******
  • O oziozi:
    hahahaha* ******
  • O obeb:
    ******* **** ******** hahahaha* ******** ******** ****** *****
  • H hussii:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O oziozi:
    ***** ***** hahahaha*** hahahaha* ***** ******** ****
  • H hussii:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • O obeb:
    ******* hahahaha **** ********
  • O oziozi:
    *** ****** hahahaha**** ****** **********
    +1
    O oziozi: *** ****** hahahaha**** ****** ********** +1