Çadır konusunda fikrinize ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan SırfTohum
  • Başlangıç tarihi
S

SırfTohum

Guest
Arkadaşlar merhaba. Kalon brandadan imal edilmiş koyu kahve bir kamp çadırım var. Dışını izolasyon malzemesi ile kaplayip içini yansitici ile kaplayacagim. Fakat havalandirma yapmayacagim. Cadirin olacagi yer kapali da olsa eksi dereceleri görecek. Bu sebeple içine ısıtıcı infrared amlul koyucam termostata bagli sekilde. Belkide 2 adet koycam. Isı düştükçe yanacaklar. 250w olacaklar. Led kullanacagim el yapimi. 7 led 350w. Ledler icin 220v fan mi daha iyi sogutur 12 veya 24v mi. Sonrasinda ise. Iceride ruzgar icin bi fan kullanirim kullanmasina da. Soguk olacagi için havalandirma acamayacam cadira. Kes.ekte istemiyorum zaten. Işık gecirmicek hatta belkide isi da gecirmicek. Ama havayida gecirmicek. Kendinizi yerime koyup bi akil verirmisiniz rica etsem dostlar. Tahtadan grow alani yaparsam yalitimini yapamam isiyi ayarlayamam. Bu arada 4.5 litrelik tefal nem makinemde var. Cadirin icini hayal etmenizi istiyorum bu söylediklerimi birleştirerek. Şimdiden teşekkür ederim yardimlariniz icin. Iyi growlar

Kanka bende başta havalandırma yapmadım ama nem makinesi çalıştığı için duman altı yapıyordu içeriyi sistemede zarar verebilir

Dreamcatcherr

Yeni üye
Havalandırma mutlaka olmalı.ledlere gelince voltu onemli değil 220 yi direk elekteige bağlayabilirain.12 24 içinde trafo yada adaptör gerekir.fan yüksek rpm li ve 0.14a da dahil da yüksek olur yoksa alimünyüm soğutucuyu soğutmaz

S

SırfTohum

Guest
Havalandırma mutlaka olmalı.ledlere gelince voltu onemli değil 220 yi direk elekteige bağlayabilirain.12 24 içinde trafo yada adaptör gerekir.fan yüksek rpm li ve 0.14a da dahil da yüksek olur yoksa alimünyüm soğutucuyu soğutmaz
Reisim fanin 220 sini sormustum. Hani bi adaptorle calisani bide direk 220ac ile calisanlari varya. 220 ile calisanlarmi daha iyi sogutur yoksa 12 veya 24v ile adaptorle calisanlarmi

Dreamcatcherr

Yeni üye
O elektrigin gelişiyle ilgili 220 ile calısanların adaptörü içinde fanın.12 v yazanlra elektriği 12v yapıp bağlaman lazım

Poncikk

Yeni üye
Kardeşim havalandirmanin asıl amacı bitkinin temiz hava almasını sağlamak co2 ihtiyacını karşılaması için kabının içinde ki havanın en kötü belirli aralıklarla tazelenmesi lazım. Yani sıcak olsun soğuk olsun havalandirma yapman lazım

S

SırfTohum

Guest
Kardeşim havalandirmanin asıl amacı bitkinin temiz hava almasını sağlamak co2 ihtiyacını karşılaması için kabının içinde ki havanın en kötü belirli aralıklarla tazelenmesi lazım. Yani sıcak olsun soğuk olsun havalandirma yapman lazım
0eki kabi icindeki havayı hergun manuel yenilesem? Yani kapiyi acip iceriyi bi tazelesem geri kapatsam? Temiz hava yetermi 3 bitkiye?

Poncikk

Yeni üye
Kanka bir tane ufak fan al kes çadırı ordan içeri hava versin 1 saatte 15 dk çalışacak şekilde yaparsın. Cikis içinde ufak bi yer ayarlarsın oraya fana gerek yok alttan fan uflesin fazla hava üstten kendi çıkar

Been dalva gecmedim bak. Senin dalga gectigini düşündüm. Ve emjnim öyleydi. Yeni filize boya gidiyor diyon daha tac yapragi duruyor. 2 gunluk bitki. O chatin arasinda bunu sormak cocukca gekdi bende belirttim yani. Ben dalga gecersem üzülen bir taraf kesin olur dostum. Benim durumum ilahiyle adaletle belirlenecek sekilde degil ne yazikki. Bugun nr dusunur isem yarın onu yiyecegim. Basit degil isim benim. Senin gibi kurulu duzende 2 gunluk filizle elenmiyorum ben .d dag basina gidicem ben bu karda kista dag daggggg .d bi ariza yasarsam en yakinelektrikciye haftada bir gun vasita gidiyor 30km karli koy yolundan.

Tamam dostum benden şuan sana tek tavsiye o havalandırmayı yap (:)

S

SırfTohum

Guest
Kanka bak örnek havalandırma yapmamıştım başta böyle oldu
Bu şekilde olursa sistemine zarar verir çadırı kes ama çok geniş kesme yama yaparsın sonradan çadıra
E peki sogugu nasil halledicem bu sefer?
Isitici ampul takcaktim termostatla beraber 250w lik. O zaman havalandirma olursa 24 saat acik kalcak ampul. Bozulurmuki tugsgram general elektrigin ampulu

Kanka o ışığı taktın mı zaten sıcak vericek çadıra, benim kabin içi sıcaklık normalde 16 falandı ışığı açtığımda 29 u bulmuştu ama nem makinesini açtığım için dengelemişti benim kabin içi sıcaklığını ve nemini

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Len olm meskalinden ne anliyorsunuz anlamadim. Amerikada 14 senedir yasiyorum eger kafasina degcek bisey olsa ilk basta bu Muptezel kardesiniz yetistirirdir veya gidip toplardi dogal yetisen yerlerden. Meksika sinirinda bolca yetisiyor gidip kimseninde topladigini gormedim.Yani dolandirilma riskine degmiycek bisey bu kaktus. Adam sana normal kaktus gonderse bile farkina varmazsin kesip kurutup icersin onun yaptigi kafaylada kafa yasadigini sanarsin. Onu yapana kadar 1 hafta sigarayi birak sonra Maltepe ic 2 tane ard arda ondan daha iyi kafa yasarsin. Ne konuymus arkadas

S

SırfTohum

Guest
Kanka o ışığı taktın mı zaten sıcak vericek çadıra, benim kabin içi sıcaklık normalde 16 falandı ışığı açtığımda 29 u bulmuştu ama nem makinesini açtığım için dengelemişti benim kabin içi sıcaklığını ve nemini
Senin isigin hos degilmi reis. Benimkiler el yapimi 300 350w led olcak. Işığın bi etkisi olmayacak benim cadira. Ya ben sanırım elbise dolabi alcam gibi duruyor ama. Hadi hayirlisi bakalım. Acaba köyde eski bi elbise dolabi neym varmidir ki ya. Delircem az kaldi. Mk ledleri gelseydi de rahatlasaydim. Ledlerin deliklerini actim sablona. Ya yanlis deldiysem derdi sikintisi derken iyice bunaldim. Bi led alacak param yok gidip elektrikciden. Az kaldi patlayacam .d

S

SırfTohum

Guest
Len olm meskalinden ne anliyorsunuz anlamadim. Amerikada 14 senedir yasiyorum eger kafasina degcek bisey olsa ilk basta bu Muptezel kardesiniz yetistirirdir veya gidip toplardir dogal yetisen yerlerden. Yani dolandirilma riskine degmiycek bisey mk. Adam sana normal kaktus gonderse bile farkina varmazsin kesip kurutup icersin onun yaptigi kafaylada kafa yasadigini sanarsin. Onu yapana kadar 1 hafta sigarayi birak sonra Maltepe ic 2 tane ard arda ondan daha iyi kafa yasarsin. Ne konuymus arkadas
Sen ne ictigini soylesene usta .d birak simdi kaktusu maktusu .d acilen ictiginsen lazim bana .d

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B Chat bot:
    B Chat bot: ******** *** ****** *** *****