Çekirge Zararlısı

Hayevrivan!!
5 tane köftem var, açıkta.. Bugün dikkatimi çekti, yapraklarda artık orumcekten de farklı bir zararlı var. Biri yiyor yaprakları.. Az önce baskın yaptım, yakaladım piçi! Tavşan böyle kemirmez!!! Ne yapmalı? Daha cinsiyet göstermedikleri için fazla üstüne düşmüyorum ama yine de bazı essential şartları saglamaliyim ki buyusunler, illa dişi çıkacak biri ikisi.. En indica gibi görüneni korumaya alıp terasa mı çıkarsam?

S

silas

Guest
bite, örümceğe, salyangoza çözüm var da ilk defa çekirge olayıyla karşılaşıyorum. Geçmiş olsun kardeş sen bir an önce korumaya al yavrucakları

Blueberry

Stay High
sineklikler metre ile satılıyor onlarda çıta çakarak komple çevirebilirsin güneşe ve havaya engel olmadan çegirgeye çözüm

S

silas

Guest
Bir arkadaş (bokluderehazexx) foruma konu açmış. Tam olarak senin çegirge sıkıntının çözümü.

100-200 tl civarı satılan organik çekirge tırtıl böcek öldürücü spreyler
Piretrin içeren organik veteriner tarım ilaçları
Neem Oil (neem yağı spreyle yapraktan verilince cannabis içinde çok faydalı)
Sineklik kumaştan yapılmış güneş hava geçiren çadır (dikkat çeker olmaz)

Araştır bak kardeş en uygun çözümü uygula tekrar geçmiş olsun. Bırakma bitkileri böceklere.

Bir arkadaş (bokluderehazexx) foruma konu açmış. Tam olarak senin çegirge sıkıntının çözümü.

100-200 tl civarı satılan organik çekirge tırtıl böcek öldürücü spreyler
Piretrin içeren organik veteriner tarım ilaçları
Neem Oil (neem yağı spreyle yapraktan verilince cannabis içinde çok faydalı)
Sineklik kumaştan yapılmış güneş hava geçiren çadır (dikkat çeker olmaz)

Araştır bak kardeş en uygun çözümü uygula tekrar geçmiş olsun. Bırakma bitkileri böceklere.
Kardeşim çekirdekten yetişme ingilizce konuşurum :D her aksanla sorunsuz iletişim kurarım, YDS puanım 92.75 gel gör ki Grasshoppers'ın Çekirge demek olduğunu şuan öğrendim :D :D **** dünyasında öğrenmenin sınırı yok işte.. TEŞEKKÜRLER.

Icarus

Kıdemli Üye
O değil çekirgeye bak bilader nasıl tıktıklamış yaprakları kesin önceden yemiş kafa yapmış arayışta :D

S

silas

Guest
Kardeşim çekirdekten yetişme ingilizce konuşurum :D her aksanla sorunsuz iletişim kurarım, YDS puanım 92.75 gel gör ki Grasshoppers'ın Çekirge demek olduğunu şuan öğrendim :D :D **** dünyasında öğrenmenin sınırı yok işte.. TEŞEKKÜRLER.
Rica ederim ne demek. Bende inchworm'u öğrendim, ilk yürüyüşünü gördüğümde bu ne lan demiştim inanmamıştım. Karış karış yürüyen bir tırtılmış.

Icarus

Kıdemli Üye
Tel ile çevirmeden kurtulamazsın geçmiş olsun . Çekirgeler biliyor bu kafayı sanırım.

Tel ile çevirmeden kurtulamazsın geçmiş olsun . Çekirgeler biliyor bu kafayı sanırım.
Kanka gerilla yaptığım için tel, file vs. kullanma şansım yok. Artık bu kovayı haraç olarak bıraktım, eyw ettik **** cekirgelerine, bunu yesinler diğerlerine zıplamasınlar diye.. yesin bitirsin bunu madem **** pici, köfteci nasıl olsa

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** *** **** **
  • H happyworld:
    ***** hahahaha* *** ** hahahaha **** ** *** **** ** ******** * * **** ****** ***** ****** ***** **** ******* ********** ***** *** hahahaha****** **** hahahaha ******* *** **** *** ****** ******* **** ******* *** ******* hahahaha** ***** **** ** ****
  • H hakosta:
    ***** *** ****** **** hahahaha** ****** ********* ** **** ***** ****** ****** ******** ******** ****** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* ******** hahahaha hahahaha **** ****** *** ****** **** ***** *****
  • H happyworld:
    **** hahahaha***** hahahaha* ********* ****** ** hahahaha* ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******* ******** ***** ********* **** hahahaha***** hahahaha* ********* ****** ** hahahaha* ***** *******
  • H hakosta:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ********** hahahaha** ****** *** hahahaha ** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*** ******* **
  • U umutsuzlar:
    ******** ********* ****** ********* ***** ****** hahahaha *** **** ***** hahahaha**** * ***** ********* ********* ***** *** hahahaha** ********* *
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha**** ******* ***
  • H happyworld:
    hahahahahahahaha
  • H happyworld:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ******** *** ****** *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ******* *** **
    hahahaha *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha *****
  • H happyworld:
    ********* hahahaha
  • U umutsuzlar:
    ***** ***** *** ****** ****** **** ****** ****** ****** ** ***** ******* ****** ******** hahahaha hahahaha *** ********* ****** ** ******** ** ****** * ****** ****** ********* * ******* ********** *** ********* hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ******* ****** ********* ***** *** ****** ****** **** ****** ****** ****** ** ***** ******* ****** ******** hahahaha hahahaha *** ********* ****** ** ******** ** ****** * ****** ****** ********* * ******* ********** *** ********* hahahaha*
  • H happyworld:
    ***** ****** hahahaha*
    hahahaha ***** ******** ******* **** ********* ***** ******** ** ******* hahahaha** **** ********** ********* ********** ****** ********
  • H happyworld:
    H happyworld: **** ** **** ****** ********** *****