Çiçeğe girince budama ne zaman.?

Cashh

Doktor
Arkadaşlar merhaba. Photo bitkim çiçeğe girdi ikinci haftasında çok yaprak var. Bitki çiçeğe girdiğinde sömeklere daha fazla Işık için budama gerekli diye biliyorum peki çiçeğin kaçıncı haftasında budama yapılır ne kadarlık kısmı budanır? Üstat ve ustalar dan yorum bekler teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 23778

Guest
Konuyu takip, bitkilerimin arası çok yakın ve çok yaprak var, yaprakları budamalımıyım, budamalı isem ne kadar ve hangi yaprakları budamalïyım

higthead

Jolly Green
Photo bitkide çiçeğe girmeden hemen 3-5 gün önce budanır.Sen çiçeğe almışssın aslında şimdide budanır ama bitkini çok iyi tanıman lazım kaldırır veya kaldırmaz diye.Sen en güzeli Her gün 4-5 yaprak buda 1 haftaya tam trimlenmiş olur. Hah evet bitki şimdi açıldı güzel oldu dediğin an budamayı bırak tabi bu sureyı fazla uzatma.

Ü

Üye silindi 23778

Guest
Ana dalda yaprak yok hiç veg de kesmiştim onları sömek dallarında yapraklar var onlara dokunmamalıyım galiba

Ü

Üye silindi 23778

Guest
Y
Sömekteki fan larıda alabilirsin gölge yapanları. Birde en tepede 1 fan varken bir alttaki fanları al sonra bı alt katı elleme onun altındakı fanları al o şekilde. Çiçeğin sonlarına doğru sömek fanları hepsini alırsın.
Yaptakları terse kıvırınca dalïn dibinden kopuyo yapraklar o şekilde mi budayayım yoksa 2 3 cm yaprağın sapını bırakayım mı

OttoMan347

√SEFİR√
Bitki çiçeğe girince ilk etapta sömek önlerini kapatan yaprakları almaktan yanayım ben herzaman. İlk 3 hafta bitkinin jelatif dönemi devam ediyor budama sonrası sömeklerde ki calyxlere yoğunlaşır. 3. Haftadan sonra bitki daha büyüme yeni yaprak üretmeyi durdurur altlardan başlayarak fazlalık fan yapraklarını budarım. Abartmamak kaydıyla. Arada ufak stresler yaşatıp tricom üretmesi için ikaç günde bi bitkinin yaprak durumuna göre 2 3 4 yaprak alırım. Ben böyle bir yol izliyorum

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka ottomanin da dediği gibi günde 4 5 yaprak fan yapragi alsan ufak stressler ile tricoma yüklenir bitki. Gözünle evet her yer güneş alıyor hemde fazla kacmayayim diyene kadar alirsin.

Nimo

Yeni üye
Kellelere göre hareket edebilirsin ışık alıyorsa yaprak dökme boşuna. Toprağa yakın yerlerde olanlardan sönmüş kurumuş var ise onları al. Hasadın bol olsun.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
brocum budama önemli ancak yanlış yapilinca yarardan çok zarar verdigide oluyor. eger bitkin cok sıkışık değilse yapma veya bi kaç fan al gözüne çok çarpanlardan. eğer bitkin sıkışıksa bloomun 3.haftasina kadar en ust 3 node a dokunmadan ışığı ve somegi kapatanlari alabilirsin (bitkin saglikliysa tabi).

Cashh

Doktor
Photo bitkide çiçeğe girmeden hemen 3-5 gün önce budanır.Sen çiçeğe almışssın aslında şimdide budanır ama bitkini çok iyi tanıman lazım kaldırır veya kaldırmaz diye.Sen en güzeli Her gün 4-5 yaprak buda 1 haftaya tam trimlenmiş olur. Hah evet bitki şimdi açıldı güzel oldu dediğin an budamayı bırak tabi bu sureyı fazla uzatma.
Bir hafta yerine bir günde yapsam bitse ve bir haftaya stresten çıkıp sömek büyütse.? Ben iki auto ya öyle yaptım sorunsuz devam etti birde bunlar photo daha kolay toplar diye düşünüyorum

Cashh

Doktor
Ben bitkiyi çiçeğe sokana kadar kabinde büyütüyorum sonra çatıda yer yaptım pencere taktım :) çiçeklenme iki hafta olunca güneşe çıkarıyorum sömekler nasıl şişiyor varya :) auto da öyle tamamladım birini lamba ile birini güneşte tamamladım aradaki fark inanılmaz boyuta çıktı. Şimdi üç photo var onları da öyle yapıcam lamba nın şişirdiği sömek ile güneşin şişirdiği arası çok farklı. Budamayı da sağdan soldan üç güne bölerek yapayım o halde fikirler ortalama böyle çıktı madem. Ama auto da bir günde tek seferde yaptım budama ve auto olmasına rağmen üç günde çıktı stres ten ve sömeğe döndü hani bu daha rahat dayanır sanırım ama

OttoMan347

√SEFİR√
Ben bitkiyi çiçeğe sokana kadar kabinde büyütüyorum sonra çatıda yer yaptım pencere taktım :) çiçeklenme iki hafta olunca güneşe çıkarıyorum sömekler nasıl şişiyor varya :) auto da öyle tamamladım birini lamba ile birini güneşte tamamladım aradaki fark inanılmaz boyuta çıktı. Şimdi üç photo var onları da öyle yapıcam lamba nın şişirdiği sömek ile güneşin şişirdiği arası çok farklı. Budamayı da sağdan soldan üç güne bölerek yapayım o halde fikirler ortalama böyle çıktı madem. Ama auto da bir günde tek seferde yaptım budama ve auto olmasına rağmen üç günde çıktı stres ten ve sömeğe döndü hani bu daha rahat dayanır sanırım ama
Kanka aloe vera gübresi verirsen stressiz atlatır daha rahat eder bitki de sen de

OttoMan347

√SEFİR√
Öyle bir gübre yok kanka ilk kez duydum
Burda konu açmıştım kanka bi göz gezdir temin etmesi kolay

higthead

Jolly Green
Bir hafta yerine bir günde yapsam bitse ve bir haftaya stresten çıkıp sömek büyütse.? Ben iki auto ya öyle yaptım sorunsuz devam etti birde bunlar photo daha kolay toplar diye düşünüyorum

Dostum tek seferde de yapılır bıtkını ıyı tanımanla alakalı kararı sen verıceksın. Çiçeğe girmeden önce komple trim oky ama çiçekte komple trım yapılır ama fan ıcın bosa strese sokmaktansa gunde 3-5 yaprak alarak stressız devam etmekte var karar senın her 2 secenekte olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    **** ******* hahahaha
    +1
  • kkush kkush:
    **
  • Night owl Night owl:
    *** ****** hahahaha* ** **** ****** ** *** ** ** ***
    +1
  • kkush kkush:
    ******* ********** ********** **** ***** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    ******* *** **** **** hahahaha** ********** **
  • kkush kkush:
    *** hahahaha** ***** hahahaha******* ****** ******* *** ****** ***** **** ******* **
  • E ErdemRS6:
    ******* *** **** **** hahahaha** ********** ** hahahaha**
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahaha *** ******** **** ****** ******** hahahaha* **** ***** ******** ******** ********** ****** ******** *** ****** ******** *** **** *** * **** ****** ******
  • Kafirimam Kafirimam:
    * ****** *** *** **
  • K Ksksjssjjsj:
    ** **** **** ***** ***** ****** hahahaha** hahahaha***** ********** ******** * ****** **** **** ******* *** **** hahahaha* ******* ****** ******** ******* ****** *** ******* **** hahahaha******
  • K Ksksjssjjsj:
  • K Ksksjssjjsj:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • K Ksksjssjjsj:
  • K Ksksjssjjsj:
  • C Cilgin777:
    ****** ***** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    ****** *** ******* ******* **** **** ********* ****** **
  • New Rookie New Rookie: