Çiçeğim de sorun seziyorum

Catfather

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar almanyadayım bu arada Almanya’da olan varsa ulaşabilir mi
Çiçek 35 günlük bu aralar böyle duruyor pH 6-6.5 arası
Gübrede veriyorum 2 günde bir sulama yapıyorum bu ara ışıkta su verdim sizce ondan mı ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Ü

Üye silindi 899

Guest
pek bir sorun gözükmüyor dostum ama nem epey düşük sanırım onu 40 civarında tutmaya çalış..

Catfather

Yeni üye
Kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum sorun ne tahmin edemiyorum gübreyi de kontrol ediyorum suyu da

acemiceday

Müptezel
Merhaba arkadaşlar almanyadayım bu arada Almanya’da olan varsa ulaşabilir mi
Çiçek 35 günlük bu aralar böyle duruyor pH 6-6.5 arası
Gübrede veriyorum 2 günde bir sulama yapıyorum bu ara ışıkta su verdim sizce ondan mı ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Kanka 36 günlük için celimsizler yani gelişimi yavaşlamış, süreç içerisinde belkide bir duraksama sorunlu dönemi oldu.

Nem 55 civarı azami verirsen daha iyi çiçeklenmemis Veg de bitki bu sonuçta. Toprağını düzgün bir topak kullanmam da fayda var. Tecruben yok ise yapilavak en iyi şey hazır Light Mix toprak alarak kullanmak.
Toprak gereğinden fazla ıslak görünüyor. O saksıda zaten kolay kolay kurumaz hava almaz toprak. Sen toprağa göre değil zamana göre suluyorsun ve sanırım kökleri besinde rahat alamaz ve buyuyemez.
Light Mix toprak alarak başlarsın. Dikkatlice bez saksılara aktarirsin light mix toprak takviyesi ile. Bez saksilarin ilk once altına sana tavsiyem bir serçe parmak kalınlığında perlit döşemeyi dene sonra Light Mix toprak eklersin. Şoyle rahat rahat hava alsın toprak saksılarda.

Sulama takvimi ölçüsüne gübrelerle birlikte dikkatli olman çok önemli. Bitkiler gelişimi yavaşlatma sitrese girerse erken ciceklenmeye girer ve az hasat almama sebeb olabilir.

Benim ilk Grow um ve bir sürü hata yaptım ancak hepsinden dersler çıkararak notlar aldım. Bu notlarımı paylaştım bir konuda forumda. Umarım sana faydası olur okuyabilirsin. Bitkileri sulama besleme hasat vs adına doğru bilgilerde var.

Catfather

Yeni üye
Kanka 36 günlük için celimsizler yani gelişimi yavaşlamış, süreç içerisinde belkide bir duraksama sorunlu dönemi oldu.

Nem 55 civarı azami verirsen daha iyi çiçeklenmemis Veg de bitki bu sonuçta. Toprağını düzgün bir topak kullanmam da fayda var. Tecruben yok ise yapilavak en iyi şey hazır Light Mix toprak alarak kullanmak.
Toprak gereğinden fazla ıslak görünüyor. O saksıda zaten kolay kolay kurumaz hava almaz toprak. Sen toprağa göre değil zamana göre suluyorsun ve sanırım kökleri besinde rahat alamaz ve buyuyemez.
Light Mix toprak alarak başlarsın. Dikkatlice bez saksılara aktarirsin light mix toprak takviyesi ile. Bez saksilarin ilk once altına sana tavsiyem bir serçe parmak kalınlığında perlit döşemeyi dene sonra Light Mix toprak eklersin. Şoyle rahat rahat hava alsın toprak saksılarda.

Sulama takvimi ölçüsüne gübrelerle birlikte dikkatli olman çok önemli. Bitkiler gelişimi yavaşlatma sitrese girerse erken ciceklenmeye girer ve az hasat almama sebeb olabilir.

Benim ilk Grow um ve bir sürü hata yaptım ancak hepsinden dersler çıkararak notlar aldım. Bu notlarımı paylaştım bir konuda forumda. Umarım sana faydası olur okuyabilirsin. Bitkileri sulama besleme hasat vs adına doğru bilgilerde var.

Çok teşekkür ederim dostum dikkate alacağım

Catfather

Yeni üye

Bunları bu hafta alarak işlemi yapacağım ancak
Perliti saksının dibine mi 1 serçe parmağı bırakayım
Bir de Light mix toprağı perlit ile iyice karıştırayım mı teşekkürler

acemiceday

Müptezel
Bunları bu hafta alarak işlemi yapacağım ancak
Perliti saksının dibine mi 1 serçe parmağı bırakayım
Bir de Light mix toprağı perlit ile iyice karıştırayım mı teşekkürler
Kanka Light Mix topragi birşey ile karıştırma, içersinde uygun olacak kadar yeterince perlit var.
Sen karıştırma kafanda şimdi kanka, saksının dibine bir serçe parmağı yüksekliğinde perlit koyma istersen. Sen Direk Light Mix toprağa alırsın bitkileri yeterli.
Bez saksı alırsın ve altına güvercin ızgarası deniyor alirson koyarsın yeterince hava alır ve kurur biran önce.

Artık süreye göre değil sansidaki toprağa göre sulamaya özen göster. Saksıdaki toprağa iki üç cm parmağımı batir, eğer parmagina ıslak toprak bulasmiyorsa kuruysa, yoğun nemli değilse demek oluyor ki sulama zamanı gelmiştir.

Yoğun sularsan en iyi ihtimalle btkinin kökleri gelişmez sitrese girer, gelişimi durur büyümez veya erken ciceklenmeye girer hasat az olur. En kötü ihtimalle kökler çürür ve dönülmez akşamın ufkundayiz vakit geldi diye şarkı söyler :D

Catfather

Yeni üye
Kanka Light Mix topragi birşey ile karıştırma, içersinde uygun olacak kadar yeterince perlit var.
Sen karıştırma kafanda şimdi kanka, saksının dibine bir serçe parmağı yüksekliğinde perlit koyma istersen. Sen Direk Light Mix toprağa alırsın bitkileri yeterli.
Bez saksı alırsın ve altına güvercin ızgarası deniyor alirson koyarsın yeterince hava alır ve kurur biran önce.

Artık süreye göre değil sansidaki toprağa göre sulamaya özen göster. Saksıdaki toprağa iki üç cm parmağımı batir, eğer parmagina ıslak toprak bulasmiyorsa kuruysa, yoğun nemli değilse demek oluyor ki sulama zamanı gelmiştir.

Yoğun sularsan en iyi ihtimalle btkinin kökleri gelişmez sitrese girer, gelişimi durur büyümez veya erken ciceklenmeye girer hasat az olur. En kötü ihtimalle kökler çürür ve dönülmez akşamın ufkundayiz vakit geldi diye şarkı söyler :D
çok sağol dostum hepsini sipariş ettim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • V vdeniz:
    hahahahahahahaha
  • V vdeniz:
    hahahahahahahaha
  • V vdeniz:
  • P puslu77:
    ******* ********** ****** ********* ***** ********* ******* ****** ****** ******** ********* ******** **** *** **** *** ******* ***** ** ***** ******** ***** ******** *
  • lavrens lavrens:
    *** ** ******* ****** hahahaha hahahaha ******* ******** **** hahahaha ********** ****** ********* ***** ********* ******* ****** ****** ******** ********* ******** **** *** **** *** ******* ***** ** ***** ******** ***** ******** *
  • P puslu77:
    ******** ********* ** ********* *** ******** ** * ***** ********** **** ** ******* ****** hahahaha ***** **** *** ** * ****** * **** ******* ***** hahahaha ****** ***
  • V vdeniz:
    hahahaha *** * * *** hahahaha hahahaha*** ******* ***** ** * ********
  • lavrens lavrens:
    ******** ****** *** *** **** ******** ** ****** ****** ****** ****** ******* hahahaha *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
  • P puslu77:
    ***** ***** hahahaha****** hahahaha ********* ****** ******* ******* ** ********** *** **** ***** *** ****** ******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ** **** *** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** * * ******* ***** ********** *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** **** **** ******* ****** ***** hahahaha
  • P puslu77:
    *** ** ** *** ***** ********** ***** ****** ****** **** *** ******* ******* hahahaha ******* ****** hahahaha** *** ***** *** ** ****** ***** ******* ***** ***** ********* ****** ********* *** ********** ********* ********
  • lavrens lavrens:
    ***** **** ** hahahaha ******* hahahaha *** ********** hahahaha** ******** ****** ***** *** ******* ****** hahahaha hahahaha**** hahahaha***** ** ** *** ***** ********** ***** ****** ****** **** *** ******* ******* hahahaha ******* ****** hahahaha** *** ***** *** ** ****** ***** ******* ***** ***** ********* ****** ********* *** ********** ********* ********
  • P puslu77:
    ****** ***** ****** **** ***** ******* ******* ***** ****** ******** *** ****** ** ***** *****
  • P puslu77:
    *** ******* hahahaha** ***** ** **** ***** ********* ********** * *****
  • P puslu77:
    ***** ******** ** ***** hahahaha** ******
  • P puslu77:
    *** hahahaha *** ** ** *** ********* ********** *********
  • P puslu77:
    ** ** ** ******** *** ****** ***** **** *** **** *** **** ******** hahahaha*** ** ******
  • P puslu77:
    ******* ********** ****** ** ******** * **** * ******* *** **** ******** **** ******** ****** *** ***** *******
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    P puslu77: ***** ****** ***** ****** ********* **********