Çiçeklenme dönemi için fikir almam gerekiyor Plss

G0FRET

Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar bu site sayesinde şuan kızlarımın 49. Gününe gelmesine yardımcı oldunuz bunun için teşekkür ederim köklerim ak-48 photo 2 kök yapmak istemiştim fakat biri ufak bir kazadan dolayı biraz ampute olmuştu ( önceki açtığım konularda fotoğraf paylaşmıştı) bazı arkadaşlar uğraşma yeni kök at demişlerdi fakat benim için 1 kökte yeter diye başka kök yapmak ietemedim tutarsa tutar dedim. Daha sonra bu kök yaşama tutundu ve büyüdü o sırada diğer kök tabiki çok hızlı gelişti aralarında biraz fark oluştu doğal olarak şu zamana kadar yaptıklarımı söyleyeyim iyi olana 3-4 defa topping yaptım ve lst yapmaya çalıştım attığım video ve fotoğraflardan anlarsınız gübreleri önerilenlerin tablonun 1/3 ünden 1/2 sine kadar kullanmaya kadar geldim diğer kök için 1 defa topping yaptım gübreleri 1/3 oranında kullanıyorum(calmag tabi ki yanında kullanıyorum) durumu kötü olanın altına bir kutu daha koydum gelişimi bir tık daha hızlı olsun diye düşündüm

şimdi soruma gelecek olursak
Soru1(en önemli soru): iyi olana baktığımda şuan 10-12 kelle civarında kelle çıkacak Gibi duruyor (bilmiyorum doğru anlamışmıyım söylersiniz) bu kadar kelle hem alanım için hemde kendim için yeterli diyorum fakat diğeri şuan 2 kellede ve ben bu kökten 6-8 kelle istiyorum fakat bunu yaparsam durumu iyi olan kök veg döneminde kalacağı için çok boy atar mı? veya ne gibi zararları olur?(ortamlarını ayıramam imkanım yok aynı anda çiçeklenmeye sokmalıyım) sizce nasıl bir yol izlemeliyim siz olsanız ne yapardınız?

soru2: sizce bitkilerimin genel durumu nasıl?

Kullandığım gübreler: şuan için ikisinede biobizz grow ve calmag veriyorum sadece

saksı:19 lt bez saksı
Işık uzaklık: iyi olanın 40cm civarı kötü olanın 25-30 cm civarı

MenderesAbi

Yeni üye
Kanka supercrop yap çok uzarsa boyu , veg dönemini biraz daha uzat aynı dönem çiçeklenmeye sokabilirsin. Ben 1 ay sonradan ektiğim bitkiyi aynı anda çiçeklenmeye soktum yanlışlıkla oldu ama yapılıyormuş demekki :)

G0FRET

Üye
Kanka supercrop yap çok uzarsa boyu , veg dönemini biraz daha uzat aynı dönem çiçeklenmeye sokabilirsin. Ben 1 ay sonradan ektiğim bitkiyi aynı anda çiçeklenmeye soktum yanlışlıkla oldu ama yapılıyormuş demekki :)

canını yerim kanka kimse cevap yazmadı konuya kafamda sorular çılgınlar gibi düşünüyorum spercrop değilde scrog yeter düşünüyorum zaten aynı kelle sayısına ulaşsın diye derdim yok

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Kanka kötü olana da ışığı fazla yaklaştırma bırak oda boylansin zaten şu an biraz geride bitkilerin 50. güne göre vaktin varsa vegi uzun tut biraz dallanıp budaklansinlar scrog çekersen sıkıntı yasamazsin kabin boyutu nedir ? Korkma boy sıkıntısı için ben bunların sana pek sorun yaşatacani sanmıyorum için ferah ve rahat olsun :)

G0FRET

Üye
Kanka kötü olana da ışığı fazla yaklaştırma bırak oda boylansin zaten şu an biraz geride bitkilerin 50. güne göre vaktin varsa vegi uzun tut biraz dallanıp budaklansinlar scrog çekersen sıkıntı yasamazsin kabin boyutu nedir ? Korkma boy sıkıntısı için ben bunların sana pek sorun yaşatacani sanmıyorum için ferah ve rahat olsun :)

kötü olanı o boyda bıraktım dostum vaktim var sayılır iyi bir hasat almak istediğim için çektiğim eziyet mübahtır diye düşünüyorum :) kabün boyutu 90-45-120 bez dolap içini aliminyum ile kapattımkarbon filtrem mevcut 250w hps lambam var

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Kanka LST ardından file çekersin scrog da bir nevi LST dir.. toping attıysan zaten kontrol altına alırsın boy olarak 120 boyutun dikkat etmelisin. Fakat bir çok teknik var sorun yaşayacağını sanmıyorum

G0FRET

Üye
Kanka LST ardından file çekersin scrog da bir nevi LST dir.. toping attıysan zaten kontrol altına alırsın boy olarak 120 boyutun dikkat etmelisin. Fakat bir çok teknik var sorun yaşayacağını sanmıyorum

yok dostum 120 boyu 170 e çıkartabilirim kabinin altına bir şeylerkoyarak o yüzden 170-180 diyebiliriz galiba birdeveg döneminde cinsiyeti anlayabilir miyiz sence erkek gibi bir belirti gördüm ama veg döneminde anlayabilir miyiz sana fotoğraf atayım mı?

Aemili31

Müptezel
Bir kökle yetinmeyi gözüne kestirmiştin zaten kankam büyük olan seni tatmin ediyorsa küçük olan yanında çerez olur

G0FRET

Üye
Arkadaşlar şimdi farkettim bitkilerimin dallarının yanında erkek gene benzettiğim şeyler çıkmaya başlamış galiba anlayamadım sizce erkek mi ? Çok korktum şuan :(
Veg döneminde belli olur mu geni?
18-6 ışık veriyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D doğadostu1004:
    hahahaha*** ***** *** ****** ***** *******
  • esfanet esfanet:
    ***** *** ********** ** ********* **** hahahaha ******* ******
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** **** ******** ****** ** ********** ****** ********* *** ** **** *** ****** ******* **** ** ***** ***** *** *******
  • B biggie34_:
    ****** ********* **** ** ******** hahahaha ***** **
  • esfanet esfanet:
    ***** ********* *** *** ****** ***** *** ********* ****** ***** hahahaha* hahahaha**
  • esfanet esfanet:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • esfanet esfanet:
    ** **** **** hahahaha *** *** ******* *** ******* ** ****** ******
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    *** **** ***** **** hahahaha* ** **** *** ********** *** ******** ******** ** *** hahahaha *** ******* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ****** ******* *** ******* hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    **** hahahaha ******* ***
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    ****** *** ***** ***** hahahaha **** ***** ** ********
  • 2 2008Grower:
    ******* ***** ********* ****** ****** ********* ********** ***** hahahaha
  • 2 2008Grower:
    * **** ***** hahahaha ***** ***** ***** *** **** ***** ******
  • 2 2008Grower:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**
    esfanet esfanet: ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**