Çiçeklenmenin ilk haftası yapraklarda sarkma salma cansızlık sebebi ?

kemal84

Üye
Arkadaşlar selam köfteci tohumu 70-75 günlük civarı. 10 gün önce 12/12 perioduna aldım 3-5 gün içinde cinsiyet gösterdi ilk zamanlar küçük saksıda başlamıştım (2.5 lt) saksı değiştirdim şuan 5.5 lt saksıda 3 günde bir ph ayarlı suyla suluyorum 2 adet neon 9500 lümen + 2 adet cfl tasarruflu ampül 3250 lümen toplam 12-13 bin lümen sarı 2700 kelvin ışık alıyor kabin 60*50*140 bez dolap sıcaklık 26.5-28.5 arası gidip geliyor içeri buz şişesi koyuyorum o yüzden nem %60-63 arası gidip geliyor odanın camı sürekli aralık fakat camın önünde 2 adet kalın perde 1 adet tül var ışık ışıklar sönünce kapkaranlık oluyor bakım odası fakat anlamadığım şekilde 2 gündür üst iki kattaki fan yaprakları dimdik ve gergin olmasına rağmen alt fan ve sömek yaprakları kendini saldı bıraktı sebebini anlamadım biobiz bio grow ve calmag takviyesi ile bu zamana kadar bi gübreli bi normal sulama yaptım istemeden farklı sebeblerden dolayı çok strese soktum ama photo bitki pes etmedi inadına yapraklarını dimdik sımsıkı gergin şekilde tuttu son sulamada çeyrek ölcek bio grow + bio blow verdim birşeyden dolayı stres yaşıyorlar sebebini çözemedim ne tavsiye edersiniz ?

Advanced Nutrients Rhino skin veya aynı markanın Revive ürünü var ikiside stres yaşayan bitkiler için yaratılmış hangisini almalıyım işime yarar mı ? 

[attachment=2119]

[attachment=2120]

[attachment=2121]

kemal84

Üye
Cvp: Çiçeklenmenin ilk haftası yapraklarda sarkma salma cansızlık sebebi ?

Eyvallah kanka ikisinede gerek kalmadı düzeldiler sulama periyodunu 3 günde bir yapıyordum normal periyodundan bir gün önce böyle soldu aklıma sulama ile alakalı bir sorun olacağı gelmedi sanırım çiçeklenmeye girdiği için çok fazla su kullandı ve susuz kaldı 3 saat kadar önce suladım yarım saatte gerginleşti dimdik oldu ve sorun çözüldü.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • B Bekibekir:
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • içiciadam içiciadam:
    * ********* *** ******* ***** **** ******** ****** ****** **** ** *** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • B Bekibekir:
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • B Bekibekir:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • B Bekibekir:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ******** ******* ******* * ****** *** * ****** ********* ******** ****** hahahaha* ****** **** hahahaha* hahahaha ******** ****** ********** ********* ******** ****** hahahaha ******** hahahaha **** ****** *** ** ****** hahahaha*** ******* ****** **** ***** * * hahahaha*
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** hahahaha******* *********
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • yoqyaa yoqyaa:
    yoqyaa yoqyaa: ***** ******** ********* ***