Çiceklenme ilk Hafta

Mtlstl

Yeni üye
Arkadaslar öncelikle merhaba bitki toplamda 6. Haftada amnesi haze auto.
kabin60x60x140
Gubreler biobizz serisi
11lt bez saksi
İsik cree cxb3590
Topping ve lst uyguladım.
Soruma gelecek olursam someklerin yaninda çıkan yeni küçük yapraklar kendini saldi pence görünümünde. İsigi artirmistim iki gün önce acaba stresi mi yoksa fan mi zarar veriyor ya da gübreleme de mi sıkıntı oldu? Sulama haftada 1 litre yarim ml grow,bloom ve topmax veriyorum

Magnifico

Yeni üye
Dostum gördüğüm kadarıyla bitkide azot fazlalığı var ve bu bitkiye zarar vermeye başlamış. Grow gübresini azalt veya birkaç sulamada hiç vermeden atla.

Magnifico

Yeni üye
Yapraklar koyu yeşil ve pençeleşmiş azot fazlalığı bu. Bitki çiçeğe girdiği için daha az azota ihtiyaç duyuyor. İstersen internete "nitrogen poisoning in cannabis" yazarak fotolara bakabilirsin emin olmak için.

Mtlstl

Yeni üye
Yapraklar koyu yeşil ve pençeleşmiş azot fazlalığı bu. Bitki çiçeğe girdiği için daha az azota ihtiyaç duyuyor. İstersen internete "nitrogen poisoning in cannabis" yazarak fotolara bakabilirsin emin olmak için.
İki gün önce ışığa ilave yapmıştım yetersiz görüp kabin ısısı 2-3 derece artti. Ben de bundan şüphelenmiştim şimdi kapattım ışığı bakalım nasil tepki verecek bitki teşekkür ederim yorumlarin için. @silas34 kanka senin fikrini de alabilir miyim?

Efexx

Yeni üye
Işığını 50 60 cm civarına çek 600 w civari ise. neme ısıya özelikle suyun ph decesine dikkat et

Mtlstl

Yeni üye
Cidden burlar yanlış bilgi kirliliği ile dolmaya başlamış bilmiyorsanız yorum yapmayın araştırın eski bilgilere bakın orda bütün soruların cevabı mevcut. Öncelikle arkadaşın bahsettiği mevzu bir hastalık. Senin bitkin gayet sağlıklı sadece ufak tefek önemsiz problemleri var hastalık olarak.
Sorununa gelecek olursak bilgi bir bitkinin ortası sarariyorsa minaral eksikligidir. bitkin minaral eksikligi çekiyor cal-mag turevli minaeral iceren ürünlerden kulanmalisin 1. Problemin bu. 2 cisi ise gübre esksikligin var dalarin morarmış buda besin eksikliğine işarettir grow gubresini kes ve blom gubresini dozajinda ver hatta ilk iki sulamada biraz daha fazla ver sorunun çözülecektir iyi growlar.
Teşekkür ederim dostum tavsiyelerini dikkate alicam 3 adet ışığım var ikisinin duvardan cektigi 60w birde cree cxb var sence üçünü birden calistirmam sıkıntı yaratirmi kabinimin boyutu açısından?

Efexx

Yeni üye
Toplam kaç wat kaç lümen ? 1 bitkinin minimum ihtiyaç duyduğu lümen 10.000 bin lumendir ona göre hesabını yapabilirsin. Ne kadar çok ışık o kadar çok gelişim demek önemli olan şey ışık sevyisini ayarlayabilmektir.

Mtlstl

Yeni üye
Toplam kaç wat kaç lümen ? 1 bitkinin minimum ihtiyaç duyduğu lümen 10.000 bin lumendir ona göre hesabını yapabilirsin. Ne kadar çok ışık o kadar çok gelişim demek önemli olan şey ışık sevyisini ayarlayabilmektir.
Cree cxb 12000 diğerleri 8000 sence hepsini ayni anda acmak verimli olur mu? 2 bitki var kabinde

S

silas

Guest
Aşırı ve sık sulamadan dolayı toprağın yapısını bozmuşsun, bitkin mikro besin elementlerini alamamış, yapraklar bu sorunları net şekilde belli ediyor, ayrıca 11 lt saksıya 1 lt su çok fazla, uygun olan su miktarı 500-600 ml en fazla. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz toprak nemliyse sulama yapma, ıslak demiyorum dikkatini çekerim nemliyse sulama yapma, ertesi kontrol edip, toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap, önden 250 ml suyla toprağı eşit şekilde sula 2 dk bekle sonra kalan 250 ml suyu yavaş yavaş dök, saksının altından yarım bir çay bardağı su geldiğinde dur, daha fazla su verme. Bitkin çiçeklenmeye hazırlanırken sulama hatasından dolayı sıkıntıya düşürmüşün. 1 lt suya 1 ml topmax, 0,5ml grow, 0,5 ml bloomla devam. Saksıların tabaklarında asla su bırakma. Hava sirkülasyonunun arttır. Fırtına çıkarmayacak şekilde fan ayarla toprağa ve saksılara da vursun. toprağın 2-3 cm üstünü elinle çağala havalansın. Durumun tamamen düzelmesi 10 günü bulur.

kallavi

Yeni üye
Aşırı ve sık sulamadan dolayı toprağın yapısını bozmuşsun, bitkin mikro besin elementlerini alamamış, yapraklar bu sorunları net şekilde belli ediyor, ayrıca 11 lt saksıya 1 lt su çok fazla, uygun olan su miktarı 500-600 ml en fazla. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz toprak nemliyse sulama yapma, ıslak demiyorum dikkatini çekerim nemliyse sulama yapma, ertesi kontrol edip, toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap, önden 250 ml suyla toprağı eşit şekilde sula 2 dk bekle sonra kalan 250 ml suyu yavaş yavaş dök, saksının altından yarım bir çay bardağı su geldiğinde dur, daha fazla su verme. Bitkin çiçeklenmeye hazırlanırken sulama hatasından dolayı sıkıntıya düşürmüşün. 1 lt suya 1 ml topmax, 0,5ml grow, 0,5 ml bloomla devam. Saksıların tabaklarında asla su bırakma. Hava sirkülasyonunun arttır. Fırtına çıkarmayacak şekilde fan ayarla toprağa ve saksılara da vursun. toprağın 2-3 cm üstünü elinle çağala havalansın. Durumun tamamen düzelmesi 10 günü bulur.

ustad ayni sorun bendede var daha sonra cekip baslik acicam senin dedigin herseyi yaptim toparlanmiyor birde 11 litre topraga 500 ml su diyorsun alttan akacak diyorsun 500 ml su akmazki anlamadim ne demek istedigini.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********