Çok Erken Çiçeklenme Sorunu

Dostum küçük saksıda yapınca kökler saksının dibine değince çiçeklenmeye gider auto tohumlarda direk büyük saksıya dikmen lazım...

Böyle bir şey yok abi :D Dikmen lazım diyemezsin, şu an yaptığım auto growu bardak ile başlayıp sonra 19lt saksıya transplant yaptım, hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Autoları final saksısında başlatma önerisi autonun stres bakımından daha hassas olması ve transplant stresi yaşatmamak. Ama bu tamamen tercih meselesi. Gördüğün gibi düzgün yaparsan stres falan yaşamıyorlar.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Yanlışın var dostum iyi sonuç vermez bununla ilgili çok makale okudum bulursam gönderirim hiç bir auto bardağa konmaz direk hasat edeceği saksıya dikilir benden söylemesi seçim sizin :)

Yanlışın var dostum iyi sonuç vermez bununla ilgili çok makale okudum bulursam gönderirim hiç bir auto bardağa konmaz direk hasat edeceği saksıya dikilir benden söylemesi seçim sizin :)

Yanlışım var aynen, ondan sorunla karşılaşmadım hiç, yanlışım olduğu için :D

Autoları final saksısında başlatma önerisi autonun stres bakımından daha hassas olması ve transplant stresi yaşatmamak. Ama bu tamamen tercih meselesi. Gördüğün gibi düzgün yaparsan stres falan yaşamıyorlar.

Ekstradan buraya bakabilirsin, tamamen şehir efsanesi. Yani gelişim durmasın, kök sıkıntısı olmasın eğer kötü transplant yaparsan diye final saksısına dikin deniyor. Bunun erken çiçeklenme ile alakası bile yok, tam tersi hatta. Düzgün transplant yaparsan hiçbir sorun olmaz zaten.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ekstradan buraya bakabilirsin, tamamen şehir efsanesi. Yani gelişim durmasın, kök sıkıntısı olmasın eğer kötü transplant yaparsan diye final saksısına dikin deniyor. Bunun erken çiçeklenme ile alakası bile yok, tam tersi hatta. Düzgün transplant yaparsan hiçbir sorun olmaz zaten.
Sende buraya bakıver kardeşim iyi bir site belkide bakmışsındır :)

Nesine bakayım abi biz anlaşamadık galiba başka şeylerden bile konuşuyoruz olabilir :D Arkadaşın durumu ile bu gönderdiğinin alakası ne?

Adam baştan sona sorun yaşayarak çok garip bir grow yapmış bu arada, bunu örnek olarak nasıl oraya yazmış onu anlamadım. Minicik saksılar, cüce bitkiler.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Yanlışım var aynen, ondan sorunla karşılaşmadım hiç, yanlışım olduğu için :D

Haa yine de hiç bir bardağa konmaz demek yanlış ne demek konmaz canım ben yaptım oldu :)) tabiki olur ben okuduğum şeyleri aktardım bende bardaktan kökler çıkıncaya kadar bekledim ve çok güzeldi belki de auto değildi o yüzden oldu bilemiyorum sanki koymasak daha iyi.. ama yinede seçim herkesin kendisine ait.. bol hasatlar dostum..

Haa yine de hiç bir bardağa konmaz demek yanlış ne demek konmaz canım ben yaptım oldu :)) tabiki olur ben okuduğum şeyleri aktardım bende bardaktan kökler çıkıncaya kadar bekledim ve çok güzeldi belki de auto değildi o yüzden oldu bilemiyorum sanki koymasak daha iyi.. ama yinede seçim herkesin kendisine ait.. bol hasatlar dostum..
Sağolasın, bence arkadaşın sıkıntısı başka abi ya. Yani ben şimdiki autoda yaptım yavaşlama bile olmadı. Koyulmasa hata yapmamak için daha iyi olur demek daha doğru bence. Ama o hata, kök şoku veya gelişim duraklar falan

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Adam baştan sona sorun yaşayarak çok garip bir grow yapmış bu arada, bunu örnek olarak nasıl oraya yazmış onu anlamadım. Minicik saksılar, cüce bitkiler.
Katılıyorum sevgili dostum bende bardakta taş yünün de hiç bir sorun yaşamadım ama yine internette hepsi auto tohumları hasat edeceği saksıya dikiyor bu gördüğüm haa bende böyle yapayım dediğim bir şeydi yanlışsam düzelt beni bir daha yapmayayım...

Katılıyorum sevgili dostum bende bardakta taş yünün de hiç bir sorun yaşamadım ama yine internette hepsi auto tohumları hasat edeceği saksıya dikiyor bu gördüğüm haa bende böyle yapayım dediğim bir şeydi yanlışsam düzelt beni bir daha yapmayayım...

Yok abi yanlış değilsin, diyorlar evet, ama bunu demelerinin tek nedeni auto hassas, köklere şok olmasın yanlış bir şey yaparsan diye. Hani bitki stunt olmasın. Yoksa düzgün transplant yapabiliyorsan bir sıkıntı yok transplantte.

bongbong

Üye
Saksiyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ilk bitkiyi direk büyük saksıya ekmistim, transplant yapıp strese sokmiyim bitkiyi diye.

İkinci yaptığım bitkide de, önce küçük saksı sonra büyük saksı yaptım.

Yani iki yöntemi de denemiş oldum sonuç aynı.

Nem oranını sormuş bir arkadaş, 60-70 lerde filandi nem orani.

bongbong

Üye

Bence tamamen genetikten kaynaklanıyor, tohum böyle denk gelmiş falan :D Breedingde sıkıntı var bence GrassCity'deki konuda dedikleri gibi.
link için teşekkürler.

şimdi tohumları aldığım yere yazdım durumu. bakalım ne cevap verecekler.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ama bak onların final saksısı küçücük. Arkadaş bardaktan büyük saksıya almış, aynı şey değilki.
doğru söylüyorsun ama auto bitki on günde devasa oluyor ya aslında sevginle yaptığında hepsi güzel oluyor bu siteler yokken 15 yıl evvel sadece humik asitle yapardım bu kadar güzel gübre demiyim ama 1 litrelik fanta'nın gövdesi gibi oluyordu sömeklerim TKİ nin humik asititni kullanmıştım sonunda ot ya bıraksan büyüyor..

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Selamlar herkese,

yaptığım ilk 2 growde, aynı genetik bitkiler 2side 3. haftalarında çiçeklenmeye girdi.

bu ilk yaptığım bitki

1 ay sonra yaptığım 2.si bu da

tohum: auto ak47
toprak: biobizz lightmix
ph her zaman ayarlı su verdim
ışık: 400w Cob Led (pembe ışıklı olan)

kullandığım besinler: Advanced Nutrients 'ın MICRO, GROW, BLOOM, VODOO, B52, CALMAG

nerede yanlış yapıyorum? ışıktan mı acaba? mesela 2. growda 3. haftaya kadar sadece beyaz ışık verdim, 3. haftada grow ledi de açınca ufaktan çiçeklenmeye girdi. ışık sistemini değiştiricem de, farklı bir fikri önerisi olan varsa duymak isterim.

an nin gübre tablosuna göre verdim hep besinleri. bir arkadaş şöyle bir yorum yaptı, bloomu çiçeklenmeye girene kadar verme diye. ama AN'nin tablosunda ilk haftadan itibaren bloom verin diye gösteriyor.

Yorum yaparsanız sevinirim
Auto bitkilerde ciceklenmeyi kontrol edemezsin. 2-3 hafta veg döneminden sonra ciceklenmeye baslar. Veg döneminde metrekareye 30.000 lümen cicek döneminde metrekareye 50.000 lümen isik verirsen hasatin cok iyi olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********