Çok küçük kaldılar sorun ne olabilir / ilk grow yardımlarınızı bekliyorum :/

ultimategrow

Yeni üye
15. gün çok küçük kalmışlar aşırı yavaş büyüyorlar neden böyle oldu anlamadım. Sıcaklık nem seviyem iyi. Işık 120w samsung quantum board 70cm de duruyor dimmer %60 da. Herhangi bir gübreleme yapmadım. 3-4-5 günde toprak kurudukça 300-400 ml su verdim. Hep sağlıklı görünüyorlar ama neden büyüme bu kadar yavaş çözemedim. Autoflower. Var mı bir tahmin öneriniz kankalar? Kurtarabilirsek ne olacak kücücük mü kalacaklar anlamadım sonucta 15 gün sonra çiçeğe girer bunlar. Kafam karmakarışık her şeyi doğru yaptım gibi geliyor bir şey de bulup değiştirip deneyemedim o yüzden. Tecrübeli kankalar help plsss.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Genetik ne bro. Birde hangi toprak malzemesini kullaniyorsun. Grow vermeye başla istersen farkı gozlemlersin

Kanka şartları sağlamışsın buyumemesi icin bir neden yok ilginç, ph mı ayarsız diycem de bu kadar bitkide ph ayarlamasan bile simdiye kocaman olması lazım. Daha fazla detaya gir kanka yanlış yaptığın bişey olmalı onu bulalım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hemen gübrelemeye basla, kizlar acliktan ölecek nerdeyse. Baksana yapraklar acik yesil olmus, Ayrica nemi hemen % 80 lere cikar

ultimategrow

Yeni üye
Kanka şartları sağlamışsın buyumemesi icin bir neden yok ilginç, ph mı ayarsız diycem de bu kadar bitkide ph ayarlamasan bile simdiye kocaman olması lazım. Daha fazla detaya gir kanka yanlış yaptığın bişey olmalı onu bulalım
ph 6.2 6.3 tuttum. Toprak internetten buldum yorumlarla güzel olduguna kanaat getirip almıştım. Gartengold genel kullanım torf kanka ucuz bir şey de değildi. İnternette vardı değerleri.

ultimategrow

Yeni üye
Hemen gübrelemeye basla, kizlar acliktan ölecek nerdeyse. Baksana yapraklar acik yesil olmus, Ayrica nemi hemen % 80 lere cikar
kanka çok küçük kalınca korktum açıkçası yakarım diye o zaman önerilenin yarısıyla falan ufaktan başlim bir dahaki sulamada. Evet yapraklar açık renkli baya ilk ışıktandır dedim ama dediğin de olabilir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bitki az veya cok sulamada önce yapraklarini sarkitir, sorun devam ederse yapraklar sararmaya baslar. Su anda bitki nin kök gelistirici ve NPK gübreye ihtiyaci var. Kökler gelismedigi icin bitki büyümüyor.

Bitki fazla sulandığı için kökler yerinde kalmış ve buna bağlı olarak gelişmemiş olabilir mi kanka. Benim şahsi görüşüm ve tahminim bu bitkilerin toprağı sürekli tam kurumadan sulanmış

ultimategrow

Yeni üye
Bitki fazla sulandığı için kökler yerinde kalmış ve buna bağlı olarak gelişmemiş olabilir mi kanka. Benim şahsi görüşüm ve tahminim bu bitkilerin toprağı sürekli tam kurumadan sulanmış
Kanka toprağa su vermeden önce cok derinden bakmıstım kurudugunda verdim hep ama kücük bitki için o bile fazla gelmiş olabilir haklı olabilirsin yani. Bakınca başka bir sebepte görünmüyor sulama işini daha da geciktireyim en fazla istediğinde belli eder zaten. Bir dahaki sulamada cok ufaktan gübre de başlarım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka maglesef auto bitkinin ne zaman cicege girecegine biz müdahale edemiyoruz, zamani gelince girecek cicege.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yok kanka sen dediklerimi uygula auto bitki cabuk büyür, Topragi dikkatlice biraz esele köklerde biraz hava alsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Benle aynı sorunu yaşıyorsun. Toprağın aç toprak ph ayarlayıp su ver ve gübrelerle acil geçiş yap ufak ufak gözlemleyerek arttır

Işık sorunu yaşıyorsun sanki. Yada toprağını kontrol et. Önceliği ışık bence. Benim bitkim de büyümedi büyümedi. Spect led dibine dayadım. Büyümeye başladı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Fl studio Fl studio:
    ** ** *** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D Dr.Organic:
    ***** *** ***** ********* ***** ******** *** ***** ********* *** ******* **
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ********** ******** hahahaha ******** *** ********** *** ******* ***** ***** **** *** ******* hahahaha ***** *** ******** **** *** ****** **** **** ***** *** ********
    +1
  • Fl studio Fl studio:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******** ***** **** ****** hahahaha* **** ****** ** *** ****** ****** * **** ** ******** ******* ******** **** ******** ***** ****** ******* ******* ****** ****
  • Tiny Tiny:
  • Tiny Tiny:
    **** **** ** ***** ******* hahahaha****
  • Night owl Night owl:
  • Tiny Tiny:
  • Mordecai Mordecai:
  • Tiny Tiny:
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** ** ***** ******* hahahaha****
  • Tiny Tiny:
    ********* ***** *
  • Mordecai Mordecai:
    ****** *** ***** hahahaha** hahahaha***
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** hahahaha* ****** ****** ***** ******* ****
  • D Dr.Organic:
    ***** *** ******* *** **** ***** hahahaha* *** ***** ******* *** **** ** **** ********* ********* **** *** **** *** ****
    +1
  • I ichbinkrytpon:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha***** ********* ******* ********* *** ***
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********** ******** ** ******** *** ***** ** *** ** hahahaha* ******* ****** *** ** hahahaha** ********* ****
  • Tiny Tiny:
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
    **** ******* **** ******** ******** **** ***** ******** ***** ***** **** ****** ****** ******* ****** ****** ****** ****** *** ***** hahahaha** hahahaha***
  • 420x 420x:
    *** **** ******** *** ***** ******* ********** ******** ** ******** *** **
    420x 420x: *** **** ******** *** ***** ******* ********** ******** ** ******** *** **