Öğrenci İşi Sistemim.

Yakında toplayacağım sistemim öğrenci işi olacak kankalar. Bilgisayar masası dolabına saklayacağım sistemimde tek kök auto tohum yetiştireceğim. Tabi dolap kapağına kilit yapmayı ihmal etmeyeceğimde ;) 

50cm çöp kutusu--------------------30 TL
 7.5 Metre Mylar Film----------------50 TL
 6 litrelik bitki saksısı----------------3 TL
 Biobizz Toprak All Mix 20 Litre----35 TL

4 adet 80cm fan---------------------20 TL
 8 Cm fan ızgarası--------------------5 TL 
 2 adet Usb adapter------------------10 TL
 Aktif Karbon Filtre-------------------15 TL

Zamanlayıcı Priz--------------------------20 TL 
 Aydınlatma(CFL ve LED) ???-------------50-100 TL 
 Termometre-------------------------------20 TL 
 Aktif Karbon Filtre------------------------15 TL 

Tohum haricinde toplam =323 TL yapıyor.

Aydınlatma olarak CFL sistem yapıp ledlerde destekleyeceğim. 6 Adet 23W CFL kullanacağım 4'ü beyaz 2'si sarı olacak. Bir kaç Kırmızı Yeşil led ilede destek yapacağım. Toplamda 10.000 11.000 lümeni bulacağım.

Karbon Filtre sisteminide Forumdaki Başlıkta anlatıldığı gibi yapacağım. Benim alanım için yeterli diye düşünüyorum. 

50cm Civarı alanım olduğu için Topping ve Lst işlemlerini aksatmayacağım. 

İlk ciddi tecrübem olacağı için atladığım yerler, ayrıntılar vardır diye düşüyorum kankalar. Sizinde fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Atilla

Yeni üye
Takip'deyim kanka en kısa zamanda tohum bulur bulmaz bende başlamayı düşünüyorum örnek olur bana bende elbise dolabı yada bir kutu yaptırmayı düşünüyorum

Cvp: Öğrenci İşi Sistemim.

BosphorusHaze' Alıntı:
Selam kanka ; Çöp kutusun da o grow olmaz. 50cm çöp kutusu küçük kalır. Bende sistemi direk masa dolabının içine kur.

kanka zaten dolabım 53-54 cm yüksekliğe sahip. 3-4 cm'de ışıklandırma sistemi için ayırdım işte yani tam cuk diye oturacak. haa ilhamı nerden aldın diye sorarsan: https://www.youtube.com/watch?v=6Zd-bGhuZqs&feature=youtu.be

Atilla' Alıntı:
Takip'deyim kanka en kısa zamanda tohum bulur bulmaz bende başlamayı düşünüyorum örnek olur bana bende elbise dolabı yada bir kutu yaptırmayı düşünüyorum

Elbise dolabı imkanın varsa yap kanka ben imkanım olmadığı için kutuya yapıyorum. Paslaşırız fikir alışverişi yaparız sürekli.

Yeşil yerine mor ekle.Yeşil ışık kenevire en yaramayan ışık olarak biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

GG_KUSH

Yeni üye
kırmızı sömeklenmesine mavi büyümesine IR+UV de bişeye yarıyodu ama hatırlayamadım şuan

K

kankokan

Guest
yeşil ışığa kördür yeşil yapraklı bitkiler

Grover

Yeni üye
bir elbise dolabı 32 tl kanka internette bir bak çk daha iyi olur içini alimunyim folyo ile kaplarsın

Grover' Alıntı:
bir elbise dolabı 32 tl kanka internette bir bak çk daha iyi olur içini alimunyim folyo ile kaplarsın

kankam alanım çok kısıtlı yoksa elbise dolabında yapardım. Sistemim gizli olucak benim kimse ayıkmıcak ::)v ortamı rahat olsa her türlü büyük bi sistem kurardım odama. öğrenci evi

GÜNCEL: Kankalar Çöp kutusundan vazgeçtim.Alanıma uygun ölçülerde bi sunta kutu yaptıracağım bir marangoza duy yerlerini deldireceğim falan kapak yaptıracağım Fanlar için boşluklar açtıracağım bakalım. Çok umutluyum güzel olacak gibi..

Ayrıca Led içinde tavsiyelerinizi dikkate alacağım 30 Lira Bitki ampulu buldum nette onu alacağım kırmızı mavi sarı ışıklar var. CFL'lere destek sağlayacak.

Siyahkenevir

Yeni üye
Bende elden geldiğince yapıyorum tohumları tabletlerde patlatmayı deneyeceğim umarim bir terslik olmaz https://ibb.co/dE3m4b

Siyahkenevir' Alıntı:
Bende elden geldiğince yapıyorum tohumları tabletlerde patlatmayı deneyeceğim umarim bir terslik olmaz https://ibb.co/dE3m4b

iyisin kanka aynen devam. senelerce itle kopukla uğraşmaktan bıktım artık, bir sürü para döküp bok sigara içmekten bıktım. tek bodur bi bitki yetiştirip kendi hasatımı alacağım. Çözücem bu işi. Kendi sigaramızı içecez artık

Kankalar Kabin planı hazırladım. Marangoza yaptıracağım yakında. Muhtemelen suntadan olacak..

Ekli dosyalar

• systm.jpg
    systm.jpg
    65.4 KB · Görüntüleme: 103

Posidin

Yeni üye

Furkan Gök' Alıntı:
Yeşil yerine mor ekle.Yeşil ışık kenevire en yaramayan ışık olarak biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Tohumsuz diyordu ki yeşil ışığı çicekler görmez hatta ışıklarınız kapalıyken yeşil ışığı açıp işlerinizi yapabilirsiniz

lozanyaxl

Yeni üye

benimde aklımda var ancak sıfır donanım ve sıfır bilgiliyim
öğrenci olunca da buna her seferinde dışardan temin etmektense kendin yapacağın bir kök bitki çok daha mantıklı
bide lanet Muğla'nın adaleti çok kötü
geçen görüştüğüm çocuktan aldığım tohumlar elimde mevcut ancak bilgim 0'm 
iletişime geçebilir miyiz ?
bilgi verecek birileri ??

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    T Turco: * *