Öneri - Fikir - Eleştiriler

Konu içindeki görüşlere katılıyor musunuz?

• Çoğunlukla katılıyorum.

Kullanılan: 4 57.1%
  • Nadir katılıyorum.

Kullanılan: 3 42.9%
  • Hiç katılmıyorum.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
Merhaba Tohumsuz Ailesi uzun zamandır gözüme çarpan bir kaç konuyu dile getirmek için böyle bir konu açmaya karar verdim çünkü sohbette gelişi güzel yazdığım için gözden kolayca kayboldu. (Bütün yetkililerimizin elinden geldiğini yaptığını biliyorum sohbetin dezavantajına dikkat çekmek istedim.)

Gördüğünüz gibi bu harika alana bir süredir sıradan üye konumundaki birinin konu açması engelli bende forum kurallarının kendi sistemi ile çakışmasından ötürü konuyu buradan sizlere ve yetkililere sunmak istiyorum bu zaman bence en uygun zaman çünkü chat olayının bir süreliğine kapanması konulara daha çok dikkat çekecektir.(chat olayının kaldırılmasının foruma katkısına dikkat çekmek istiyorum.)

Ayrıca bir diğer naçizane önerim forumun çöp konu ve mesajlardan arınmasıdır. Bu forumda bilgi ve ulaşım kirliliği (engeli) oluşturduğu halde temel amacın bilgi paylaşmak ve bu konuda öncü, tek, ilk olmanın verdiği hassasiyetten yetkililerimiz bu konuda oldukça esneklik sağlıyor ama bu saatlerden sonra bu tutumu sergilemeye devam etmek profesyonel ilerleyişten bizi uzaklaştıran bir yol olacağına inanıyorum hemen örnek vermek istiyorum.

Burada ki konu başlığı Chat geri acilsin ve hemen site kurucusunun yorumu altına böyle konu ile alakasız yorum atılmasına rağmen üstüne yaklaşık 10 yorum daha yapılmasına rağmen yorum hala orada barındırılmaktadır bu bizim hem forum kurallarımıza uymamakla beraber (Ki tam olarak bununla ilgili bir madde yok, F.K. 5 madde detaylandırılabilir birleşik olması farklı ayrı ayrı olması farklı anlama gelir diye düşünüyorum.)

Burada yorumu yapan kullanıcı adı sansürlemiştir çünkü amacım kınamak veya cezalandırılmasını talep etmek değildir dediğim gibi forumun kuralları ile sistemin çakışmasından kaynaklanan sorunlar olduğunu düşünmekteyim.

Hazır forum kurallarından söz açılmışken sık ihlal edilen kurallara dikkat çekmek isterim.

5-) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır. 
7-) Forumda , büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır ! 
15-) Konu başlıklarında acil , yardım , bakarmısınız , lütfen v.b kelimeler kullanmamaya özen gösteriniz. Açıklayıcı konu başlıkları seçiniz.

Ayrıca 
9-) İmzalarınıza ve imzanızdaki resimlere link eklemek yasaktır.
kuralının forum içi linkleri barındırma esnekliği getirilmesini talep ediyorum çünkü bazı belirli temel konu ve kuralları böylelikle daha ulaşılabilir yapabiliriz.

Chat konusuna gelecek olursak bence geri getirilmeli tabi bu yukarıda ki kurallar düzgün yürütülebildiğinde faydalı olacaktır. Onun haricinde ücretli üyelik ve özelliklere de son derece sıcak ve doğru olacağına inanıyorum bu ülkemizde riskli platform her açıdan en kaliteli en düzgün şekilde icra edilmeli ve zaten mükemmel bilgi platformu gönüllülerin destekleyebileceği şekilde olmalıdır tahmin edebileceğiniz gibi gerek sponsor gerek alan adı barındırmanın çeşitli masrafları vardır ve bence kesinlikle bu ortamı bize sunan şahıs tarafından tek başına omuzlanmamalıdır zaten forumda ücretli üyelik hiç bir üyenin bir bilgiye ulaşmasına engel olmayacaktır sadece çeşitli teşvik edici veya gönüllü bağış sisteminin alternatif bir yoludur buna karşıt bir görüş düşünememekteyim bütün forum konuları bütün üyeler tarafından zaten görüntülenebilir.

Chat olayına pozitif bakma sebebim ise kullanıcıyı daha fazla forumda tutuyor buda hem teknik algoritma açısından hemde içerik üretkenliği açısından faydalı bir durum farklı site adı altında olması bu ihtimali zayıflatacaktır. Tabi başka avantajlarından da söz etmek mümkün olabilir tartışmaya açık.

Bütün yetkili arkadaşların dikkatle okuyup mümkünse her okuyanın olumlu veya olumsuz yorumlamasını istediğim bir konudur.

Ayrıca burada hiç bir kurucu, yönetici veya üyeye olumsuz eleştiri amacıyla yorum yapılmamıştır burada belirttiğim kusurlar birden fazla yöneticinin olduğu her alanda oluşabilecek kusurlardır ve bunlar iyi insanların toleransı yüzünden oluşur bu kesinlikle sevindirici bir sebep bunun haricinde yetkililerle bu ve benzer konularda seve seve iş birliği yapıp katkıda bulunmaktan onur duyarım iyi forumlar, iyi keyifler dilerim.

Saltoa

YÖNETİCİ
RE: ÖNERİ - FİKİR - ELEŞTİRİLER

Kanka okadar uzun yazmisinki sen yazdin diye okudum valla ne anlattigini keske biraz daha kisa yazsaydin daha kalici olurdu kanka ama soylediklerine altina imza

Ben actim chat acilsin diye konuyu anket de yaptim herkes acilsin dedi . Kisa bir sureligine kapanmis gecici imis tohumsuz dedi gecen. 

Cvp: ÖNERİ - FİKİR - ELEŞTİRİLER

Saltoa' Alıntı:
Kanka okadar uzun yazmisinki sen yazdin diye okudum valla ne anlattigini keske biraz daha kisa yazsaydin daha kalici olurdu kanka ama soylediklerine altina imza

Ben actim chat acilsin diye konuyu anket de yaptim herkes acilsin dedi . Kisa bir sureligine kapanmis gecici imis tohumsuz dedi gecen. 

Teşekkür ederim zahmetin için haklısın daha kısa veya daha şekilli yazsaydım daha çok kişi görüşüne ulaşabilirdim lakin vakti olmayanları ve kendisini ilgilendirmediğini düşünenleri tenzih ederek söylüyorum uzun diye okumaktan çekinen konuya katkısı olmayacağını düşündüğümden fazla soru işaretine yer vermemesi içinde olabildiğince açıklayıcı şekilde paylaşmaya çalıştım umarım azda olsa katkısı olur bu tutumun itibarın ve ilgin için tekrardan teşekkür eder iyi forumlar, bol keyifler dilerim.

R

Ripley'sOG

Guest
RE: ÖNERİ - FİKİR - ELEŞTİRİLER

Aşağıda yazılacak satırlarda hiç bir yol arkadaşını kötüleme veya bir başka kötü düşünce güdülmemektedir!

Öncelikle forum yönetici kadrosunda bir revizyona gidilmeli.Bu revizyon sadece eski kadronun yerine yenilerinin gelmesi değil bilinçli ve sürekli forumda real olarak aktif,bilinçli kişilerin bu kozmopolitik ortamda işlerin bir kısmında tutması ve yürütmesi.

Üyelere ek olarak bir moderetör veya süper modaratör denetleme kademesi tarzında bir üst yönetici veya yöneticiler ,adeta hem forum işlerine bakan hemde bu işleri takip eden kişiler  tayin edilmeli.Burda işler baş müptezel Tohumsuz'dan geçiyor,onun yetkisi ve kararlari ile çıkarılan forum yasaları veyahut yetki ile kişilerin yasa içerisinde alt kademesini veya görevdaşını bir nevi sorgulama,düzeltme,uyarma vb süreçler  tahkik edilmeli.

Moderetör ve S.Moderetör kişilerin bütün foruma genel olarak değilde bölüm bölüm tayin edilmeside bir başka sorun.Ornek vericek olur isek X kişi esrar genel bölümündeki forum kurallarini ihya edecek.(Yorum yazma konusunda değil  o kısım herkese açık kurallar bakımından).X kişisini Y kişisi kontrol edecek ama bu Y adlı şahıs  sadece x değil diğer bölümlerdeki bir kaç ismi daha kontrol edecek.Y kişisinide bir üst kademe olan W kişisi kontrol  edecek.Bu denetleme mekanizması ile forum daha da ileri ve profesyonel olarak Türkiye' in ilkinin yanında en pozisyonunuda koruyacak.

Burda görev Tohumsuz'dan başlıyor dediğin gibi çünkü burda bizlerin cannabis bilgi ve yardim bakımından bir nevi hatırımız var ancak konu uyarı kısmına geldiği vakit;"Sen kimsin s1k1k,ben Tohumsuz  için geldim veya sen kim köpek çıyan" vs olarak sıralanabilir.Tohumsuzun pc başına geçip isterse  bizler ile yönetim  kadrosunu toplayarak toplu bir istihare sonucu kendisinde olaya son noktayı koyması ile foruma yeni bir  revizyon ve vizyon getirebilir.

Burda yazılan konular senin bahsi geçen sorunlara yapmamıza veya yapılmasına  engel değildi sadece dikkat edilmedi işte tam burda dikkat etmeyen  kullanıcı bir denetleme mekanizması olmadığı için o yorum orda kalabiliyor.

Çoğu kişi burda kafası dumanlı giriyor bildiğimiz gibi içildikten sonra halsizlik ve keyif aramasında uğraşmama durumu ortaya çıkıyor ama burda bir sistem var onun işlemesi ve sürdürülmesi gerek.Daha pozitif ve interaktif olarak forumda geçirilen süre daha da verimli  olması gerek.Aslinda burda yazılacak daha çok şey var ama bunlar bence yönetim kadrosu olarak özel kalmalı ve Tohumsuz'un toplantı olayına önem vermesi gerektiği kanısındayım illa forumda chat üzerinden değilde sesli bir başka plartfom üzerindende olabilir yazmaktan üşenirseniz  Tohumsuz esrar ekibi.Bizlere beyler mutfak demen forumda düzeni üst kısıma ve yöneticilere o disiplini verecektir.

Sn.Kenevir

Yeni üye
Cvp: Öneri - Fikir - Eleştiriler

Ripley' Alıntı:
Aşağıda yazılacak satırlarda hiç bir yol arkadaşını kötüleme veya bir başka kötü düşünce güdülmemektedir!

Öncelikle forum yönetici kadrosunda bir revizyona gidilmeli.Bu revizyon sadece eski kadronun yerine yenilerinin gelmesi değil bilinçli ve sürekli forumda real olarak aktif,bilinçli kişilerin bu kozmopolitik ortamda işlerin bir kısmında tutması ve yürütmesi.

Üyelere ek olarak bir moderetör veya süper modaratör denetleme kademesi tarzında bir üst yönetici veya yöneticiler ,adeta hem forum işlerine bakan hemde bu işleri takip eden kişiler  tayin edilmeli.Burda işler baş müptezel Tohumsuz'dan geçiyor,onun yetkisi ve kararlari ile çıkarılan forum yasaları veyahut yetki ile kişilerin yasa içerisinde alt kademesini veya görevdaşını bir nevi sorgulama,düzeltme,uyarma vb süreçler  tahkik edilmeli.

Moderetör ve S.Moderetör kişilerin bütün foruma genel olarak değilde bölüm bölüm tayin edilmeside bir başka sorun.Ornek vericek olur isek X kişi esrar genel bölümündeki forum kurallarini ihya edecek.(Yorum yazma konusunda değil  o kısım herkese açık kurallar bakımından).X kişisini Y kişisi kontrol edecek ama bu Y adlı şahıs  sadece x değil diğer bölümlerdeki bir kaç ismi daha kontrol edecek.Y kişisinide bir üst kademe olan W kişisi kontrol  edecek.Bu denetleme mekanizması ile forum daha da ileri ve profesyonel olarak Türkiye' in ilkinin yanında en pozisyonunuda koruyacak.

Burda görev Tohumsuz'dan başlıyor dediğin gibi çünkü burda bizlerin cannabis bilgi ve yardim bakımından bir nevi hatırımız var ancak konu uyarı kısmına geldiği vakit;"Sen kimsin s1k1k,ben Tohumsuz  için geldim veya sen kim köpek çıyan" vs olarak sıralanabilir.Tohumsuzun pc başına geçip isterse  bizler ile yönetim  kadrosunu toplayarak toplu bir istihare sonucu kendisinde olaya son noktayı koyması ile foruma yeni bir  revizyon ve vizyon getirebilir.

Burda yazılan konular senin bahsi geçen sorunlara yapmamıza veya yapılmasına  engel değildi sadece dikkat edilmedi işte tam burda dikkat etmeyen  kullanıcı bir denetleme mekanizması olmadığı için o yorum orda kalabiliyor.

Çoğu kişi burda kafası dumanlı giriyor bildiğimiz gibi içildikten sonra halsizlik ve keyif aramasında uğraşmama durumu ortaya çıkıyor ama burda bir sistem var onun işlemesi ve sürdürülmesi gerek.Daha pozitif ve interaktif olarak forumda geçirilen süre daha da verimli  olması gerek.Aslinda burda yazılacak daha çok şey var ama bunlar bence yönetim kadrosu olarak özel kalmalı ve Tohumsuz'un toplantı olayına önem vermesi gerektiği kanısındayım illa forumda chat üzerinden değilde sesli bir başka plartfom üzerindende olabilir yazmaktan üşenirseniz  Tohumsuz esrar ekibi.Bizlere beyler mutfak demen forumda düzeni üst kısıma ve yöneticilere o disiplini verecektir.
Konunun tamamına hakim ve takip eden  bi üye olarak Kesinlikle katiliyorm en dogru isletim sistemi ve en dogru sonuc alinabilcek bi sistem

Hepsi güzel görüşler dediğiniz gibi dahası yönetimin arasında şekillendirilmesi gereken konular lakin kurucu ve söz sahibi yöneticilerin bazı görüş ve revizyonları bizim de görüntüleyebileceğimiz şekilde yürürlüğe geçirmesi küçükte olsa bir kısmının yorumlara açık olması forumu dahada kallavi hale getirceğine inanıyorum ve olumlu veya olumsuz site kurucumuzun da konuya yorum yapması beni ve 4 yorumlu 6 oylu 90 küsür görüntülenmeli konu takipçileri ile hepimizi sevindirecektir diye düşünüyorum umarım daha yeşil bir forum oluruz iyi forumlar, bol keyifler dilerim.

Bir diğer aklıma gelen konu ise forumun bildiri sistemi şuanda herhangi bir mail bildirimi çalışmadığı için konuları takip etmek zorlaşıyor bunlar olumsuz eleştiri gibi görülmesin dikkat edilmesi gereken hususlar olarak daha iyi tanımlanır..

Tekrar değinmek istediğim konulardan birisi Konular'ın alakasız forumlara açılması forum kirliliği yaptığı gibi yöneticilerinde işlerini zorlaştıracaktır bir kaç forum haricinde hepsinin içerisinde yanlış yere açılmış konular dolu ve bunlar kısmen cevaplanıyor doğru yere açılmalı açılmadığında taşınmalı kişi uyarılmalı görmek çok zor değil bunun dahada devam etmesi forumu seviyesizleştirecek yani herkes istediği forum altına istediği konuyu açabilecekse bir kaliteden çizgiden bahsetmek mümkün değil mesela bu konu esrar ile ilgili genel bilgiler içeren bir konu değil ama onca ihlal yüzünden ve gerekli yere açılamadığı için burada. Arkadaşlar bu konu an itibari ile 149 kez görüntülenmiş ben maksimum 10 kere görüntülemişimdir ve 7 Kişi oy kullanmış bunlarda en fazla yorum olmadığı halde 10 kez görüntülese toplam 70 görüntülenme bir bu kadar daha kişi bu konuyu okuduysa teorik olarak 14 kişi bu konuya bakmış zaten forumda çok üye olmasına rağmen 14 kişi düzen sağlamaya yeter de artar hadi siz yapmıyorsunuz bu hataları hadi siz uyarıyorsunuz bu hatayı yapanları o zaman bu hatalar nasıl yapılıyor. Üstüne basıyorum sayın yetkililer ve sayın üyeler azıcık özen gösterin duyarsız kalmayın ben bunu konu altında yaptığım için diğer konularda yorum alarak pek ele almıyorum ama siz yapın burası çöp olduktan sonra mesaj sayılarınız rep puanlarınız konu sayılarınız bir anlam ifade etmeyecek. İyi forumlar.

mcmurphy

Yeni üye
Forumdan tek istediğim şey takip ettiğim konulara tek tıkla erişebilmek ve  yorum yazdığım herhangi bir konuya başka bi forum üyesi kendi yorumunu yazarsa veya yorumumu alıntılarsa bildirim gelmesi. Kısaca takip ettiğim konudaki gelişmeleri bildirim şeklinde almak istiyorum.

Edit: eğer böyle birşey varsa lütfen bilgilendirin

mcmurphy' Alıntı:
Forumdan tek istediğim şey takip ettiğim konulara tek tıkla erişebilmek ve  yorum yazdığım herhangi bir konuya başka bi forum üyesi kendi yorumunu yazarsa veya yorumumu alıntılarsa bildirim gelmesi. Kısaca takip ettiğim konudaki gelişmeleri bildirim şeklinde almak istiyorum.

Edit: eğer böyle birşey varsa lütfen bilgilendirin

Normalde dediğinize benzer bir özellik mevcut takip ettiğiniz konulara cevap gelince e posta ile bildirim geliyordu ama bir süredir forumda ki aksaklıklar yüzünden bu sistem çalışmıyor kısa sürede tekrar aktif olacağını ümit etmekteyim iyi forumlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****
    * ****** ******* ******** ********* ****** ********* ****** ********** ********* *** ********** hahahaha ****
    **** ** ******* ***** ****** ****** ****** ***** ********** * ***** ***** ***** hahahaha * ***** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* ***** ****** ** ******** ********** ***** ****** ********* **** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
    hahahahahahahaha
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ******* ******** ****** *** ****** hahahaha* ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **
    +1
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
    +1
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • R RainGrow:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ****** ********** ******** * **** hahahaha** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • Emmy Emmy:
  • the imam the imam:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****

hahahaha ****** hahahaha****** *****
    the imam the imam: **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** ****...