Üstadlar çiçeklenmenin 30. Günü

nemessis

Üye
reis benim sömekleride baya şişirdi başta bende o yüzden yabani gibi ard arda verdim :D
ama sonra bi günde hepsinin birden yaprak rengi değişti hatta sayfaya atmıştım besin kilitlenmesi denmişti. 1 tane bitkide dalları sanki kırılmış gbi sağa sola yatıyordu sürekli dibe eğiliyordu elimle kaldırıp eğer dalların arasına sıkıştırarak durduruyordum. flush falan attım boş sulama yaptım biraz toparladı

doğrudur kanka ben boş sulamada toprağın ppm düşürüyorum saksının altından su bardağı kadar su sızdırıyorum topraktaki tuzlanmayı dışarı atıyorum sonra pk :D

Yesil888

Ordinaryüs
reis bu arada bi bilgi vermek istiyorum pk 1 kere ver diyor listede ama @Yesil888 üstad grow sonuna kadar 6 kere verilebilir bilgisini vermişti. bende yıllardır bu bilgiyi bekliyormuş gibi 1 pklı 1 pksız olacak şekilde 3 kez üst üste gübre verdim. bitkilerin feleği şaştı. 1 tanesi ölümden döndü. yani bunun doğru zamanı nasıl olur bilmiyorum ama 1 pklı 1 pksız olmuyormuş aman dikkat :D
Kanka nasil verdin PK yi, miktar olarak ne kadar verdin, baska gübrelerle karistirdin mi? Kesin bir hata yapmissindir, yoksa gerektigi gibi verirsen PK yi bitkinin felegi sasmaz. Benim su anda hasat 3 hafta kalan bir bitkim var. Simdiye kadar 3 kere verdim PK ve 3 kere daha verecegim. @nemessis

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Coco olarak linkteki ürünü kullaniyoru. Kalitesi iyi. Pahali canna-biobiz filan gerek yok. Canna ile basliyorum gübre olarak bardaktan saksiya aldiktan sonra gübretas ile devam.Cocoda elbet artacak hasat, her gün gübreli sulama var, ve bitki o gübreyi tüketiyor, tabiki isiginda iyi ise. Ayrica canna coco A+B gübresinin birinin icinde kalsiyum, digerinde magnezyum var. Cok nedir calmag takviyesi gerekebilir, belkide hic calmag vermessin, eger bastan sona canna gübre ile gidersen.

Son düzenleme:

VendettaX

Ordinaryüs
Coco olarak linkteki ürünü kullaniyoru. Kalitesi iyi. Pahali canna-biobiz filan gerek yok. Canna ile basliyorum gübre olarak bardaktan saksiya aldiktan sonra gübretas ile devam.Cocoda elbet artacak hasat, her gün gübreli sulama var, ve bitki o gübreyi tüketiyor, tabiki isiginda iyi ise. Ayrica canna coco A+B gübresinin birinin icinde kalsiyum, digerinde magnezyum var. Cok nedir calmag takviyesi gerekebilir, belkide hic calmag vermessin, eger bastan sona canna gübre ile gidersen.
Bende tam Coco bakiyoedum cannadan alcaktim ama fiyatlar gereksiz fazla geldi iyi oldu link kanka baştan sona canna coco gidicem kanka ışık 400hps var ama 600w shp dusunuyorum 120 120 kabbin havalandırma vs baştan yaratılan 2 uzun 2 kısa dönem bir rekor alıp cikicaz yardımların için sağol moruk tekrardan yazarım teşekkürler

Yesil888

Ordinaryüs
Bende tam Coco bakiyoedum cannadan alcaktim ama fiyatlar gereksiz fazla geldi iyi oldu link kanka baştan sona canna coco gidicem kanka ışık 400hps var ama 600w shp dusunuyorum 120 120 kabbin havalandırma vs baştan yaratılan 2 uzun 2 kısa dönem bir rekor alıp cikicaz yardımların için sağol moruk tekrardan yazarım teşekkürler
Kanka önümüz yaz, SHP cok isi üretir, sicaklik sorunu olur. Bence 600 shp o kabine fazla gelir, bir tane 400 watt SHP al yeter, hem ayni balasti kullanirsin. Daha az masraf. Tavsiye ettigim cocoyu alirsan o blok halinde gelecek, PH ayarli su ile ac onu. PH 5,8-6 arasi yap. Cocoda PH degerleri topraga göre farkli. Cocoda PH 5,5-6,2 arasi, o blok 30 lt fazla su yiyecek, yaklasik 70 lt coco olacak. Ben coco ile bir cok karisim denedim, en iyi sonucu cocoya hic bir sey karistirmadan aldim.

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Ayrica cocoyu 3 kere kullanabilirsin, icindeki kökleri temizliyerek ama ben 2 kere kullaniyorum. Grow bittikten sonra bekliyorum coconun kurumasini, icindeki kökleri temizliyoum "biraz kilcal kök kalsada önemli degil". Sonra saksiya koyup tekrar flush atar gibi PH ayarli su ile yikiyorum, tertemiz tekrar kullaniyorum.

üstadlar bir sorum olucak gübre çizelgemi gaza gelerek değiştirdim 3 dolu yaptım banamısın demedi hala gübreli su istiyor acaba 4 sulamayı pk ile yapmayı düşünüyorum acaba ilk boş atıp sonramı pk atsam

Ü

Üye silindi 30843

Guest
üstadlar elinize sağlık bol hasatlar, bende canna seri gübre kullanıyorum PK verirken başka besin koymuyor sadece PK mı koyuyorsun suya nasıl yapıyorsun detay verebilir misin?

Yesil888

Ordinaryüs
üstadlar elinize sağlık bol hasatlar, bende canna seri gübre kullanıyorum PK verirken başka besin koymuyor sadece PK mı koyuyorsun suya nasıl yapıyorsun detay verebilir misin?
Kanka canna gübre semasina göre gübreleme yap, benim sadece semadan degisik olarak yaptigim, semada PK 1 hafta verilecek diyor, ben hasata 4 hafta kala basliyorum PK ya ve toplam 6 kere veriyorum. Gönderdigim linki tikla, arkasindan auswählen ni tikla. Oradan toprakta yapiyorsan CANNA TERA yi sec. Mavi renkli BERERECHE yi tikla karsina orjinal canna gübre semasi cikacak. O semaya göre gübrele. PK yi bütün gübreler ile karistirarak veriyorsun o semaya göre.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****