Üstadlar Acil Yardımmm

Aliço

Yeni üye
sa tohumsuz ailesi kardeşlerim kimi arkadaşlarım yaptığım bitkiyi biliyorlar outdoor 3 aylık bitki bunu çatıdan balkona alıp balkon 4 saat güneş anca gördüğü için hps veya hangi tür ışık gerkeiyırsa alıp orada bloom dönemine sokup öyle devam edebilirmiyim az çok kendimi ifade edebilmişimdir anladığınıızı düşünüyorum sağolun

W

woms

Guest
RE: Ustalar bir öneri verirmisiniz önemli

Moruk 12 karanlık 12 aydınlık yapmaya başladığında 1. Bucuk haftada görürüsün herşeyi dişimi erkek mi balkonda yaparsan şayet güneşten 8 9 saat faydalanacaksan balkoonda yap sonra karanlığa geç ha karanlık 12 saat olması şart değil mesela 15 saat karanlık wer düzenli 12 den aşaği olmasın ve hiç işik görmesin o dönemde

Aliço

Yeni üye
Cvp: Ustalar bir öneri verirmisiniz önemli

woms' Alıntı:
Moruk 12 karanlık 12 aydınlık yapmaya başladığında 1. Bucuk haftada görürüsün herşeyi dişimi erkek mi balkonda yaparsan şayet güneşten 8 9 saat faydalanacaksan balkoonda yap sonra karanlığa geç ha karanlık 12 saat olması şart değil mesela 15 saat karanlık wer düzenli 12 den aşaği olmasın ve hiç işik görmesin o dönemde

Kanka dişi zaten büyük ihtimalle yanıltmazsa da balkon güzel bir şekilde 4 saat güneş görüyor ondan lanba mo kullanmalıyım napmalıyım ?

hps lamba ısı sorunu yaratır kanka evde klima olmalı (hangi bölgedesin bilmiyorum mevsim normallerinin yaşandığı bir yerde olduğunu varsayıyorum.) led kullanırsan ısı sorunu nispeten daha az olacaktır. 
içeri alır 12/12 evresini yaşatırsan bitkin güzel bir çiçeklenme dönemi geçirecektir.(kullanacağın ışığa göre alacağın hasat miktarı belli olacak) 
kısacası içeri alırsan bitkini olur kanka olmaz diye bişey yok

Aliço

Yeni üye
Cvp: Üstadlar Acil Yardımmm

Hunlu' Alıntı:
hps lamba ısı sorunu yaratır kanka evde klima olmalı (hangi bölgedesin bilmiyorum mevsim normallerinin yaşandığı bir yerde olduğunu varsayıyorum.) led kullanırsan ısı sorunu nispeten daha az olacaktır. 
içeri alır 12/12 evresini yaşatırsan bitkin güzel bir çiçeklenme dönemi geçirecektir.(kullanacağın ışığa göre alacağın hasat miktarı belli olacak) 
kısacası içeri alırsan bitkini olur kanka olmaz diye bişey yok
Kanka ege bölgesindeyim şimdi içeri alırsam çadır kurmak zorunda kalıcam dimi ? ev yapımı bişeker yapsam sadece ışık balastla bu işi kapatabilirmiyim üç bitkiyi en uygun hangi ledle yaprım veya hps yanına vantilatör falan koysam olmaz mı kanka ledler pahalı benim boyumu aşar şuanlık

hps de koysan ledde koysan bir miktar para harcayacaksın. evde klima varsa hps yapabilirsin 3 bitki için en alt sınır 400w (aslında az ama madem para durumların iyi değil) durum budur kanka

Aliço

Yeni üye
Cvp: Üstadlar Acil Yardımmm

Hunlu' Alıntı:
hps de koysan ledde koysan bir miktar para harcayacaksın. evde klima varsa hps yapabilirsin 3 bitki için en alt sınır 400w (aslında az ama madem para durumların iyi değil) durum budur kanka

Ya kanka 600 w hps alırım evde klima var ama her zaman çalıltıramam valide sıkıntı yapar ona birde balast almak zorundamıyım kabin falan yapmak zorunda mıyım bitki gelişmesini gayet iyi sürdürdü zaten sadece bloom dönemini indoor en masrafsız şekilde ve kaliteli şekilde nasıl yapabirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha* ******* ** ********** ******* ******** ** ********** *** ***** *** ******* hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** **** hahahaha ****** ****** ** **** ******* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Weeezzy Weeezzy:
    ****** hahahaha*** ** ********** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Weeezzy Weeezzy:
    * ***** hahahaha* ****** ** hahahaha* ********* ******* ********* ********** ******** ****** *** **** ** **** *****
  • Weeezzy Weeezzy:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha* ******* ** ********** ******* ******** ** ********** *** ***** *** ******* hahahaha** **** ******** ******** *** ******* ********* hahahaha**** **** *** ** **** ******* * ***** ** *** ******** *** ****** *** ********** ******* ***** ***** ********** ***** ****** *** ****** ********* *** ******* hahahaha
    H happyworld: ***** hahahaha* ******* ** ********** ******* ******** ** ********** *** ***** *** *******...