Üstadlar bir bakınız bu nedir ?

Limonhaze88

Yeni üye
[attachment=1412][attachment=1411][attachment=1410] 
 Esenlikler kankalar. Resimler yuklendimi bilmiyorum. Sorunun sebebi nedir acaba havalandırma mi? Sıcaklık mı ? Yaprak neden bu hale gelir ?

Ekli dosyalar

• IMG-20200103-WA0002.jpeg
    IMG-20200103-WA0002.jpeg
    187.5 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20200103-WA0004.jpeg
    IMG-20200103-WA0004.jpeg
    220.8 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG-20200103-WA0006.jpeg
    IMG-20200103-WA0006.jpeg
    221.2 KB · Görüntüleme: 91

psypanic

Üye
Buna avrupalılar "pençe yapraklar" diyor. Genellikle sıcaklık stresi,vantilatörün hızlı rüzgar çarpmasından dolayı oluşabilen bir stres veya aşırı sulamada da bu şekilde stres belirtileri göteriyor.

Mekanındaki ekipmanların özelliklerini bizimle paylaşırsan daha hızlı yardımcı olabileceğimiz düşünüyorum.

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Cok fazla Nitrojen ( Azot ) var toprakta. Yaprak ne zaman koyu yesilse ve pence haline gelmisse bunun tek sebebi vardir. Asiri gubre, ozellikle nitrojen. Bitkiye yesilligini veren vitamin. Su ver bitkiye sadece ve alttan cikan PPM degerini olc. Eger 1500 un uzerinde ise PPM degeri bitkine alttan su saf sekilde gelmeye kadar vermeye devam et. PPM seviyesi 1000 in altina dussun. Esrarin bol olsun

psypanic

Üye
Cvp: Üstadlar bir bakınız bu nedir ?

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Cok fazla Nitrojen ( Azot ) var toprakta. Yaprak ne zaman koyu yesilse ve pence haline gelmisse bunun tek sebebi vardir. Asiri gubre, ozellikle nitrojen. Bitkiye yesilligini veren vitamin. Su ver bitkiye sadece ve alttan cikan PPM degerini olc. Eger 1500 un uzerinde ise PPM degeri bitkine alttan su saf sekilde gelmeye kadar vermeye devam et. PPM seviyesi 1000 in altina dussun. Esrarin bol olsun

Reis, İlk bu hali aldıktan sonra azot semptomu renklerine dönüşmeye başlıyor değil mi? yukarıda saydığım sebeptede aynı şekli alıyorlar. Bazı hastalık ve semptomlar birbirine çok benziyor.

Aşağıdaki resimde yaygın bir Azot toksiditesi görüyoruz. Tohumsuz kesin tespiti koymuştur.

[img=400x600]https://www.growweedeasy.com/wp-content/uploads/2010/06/nitrogen-toxicity-flowering.jpg[/img]

Limonhaze88

Yeni üye
Çok teşekkür ederim kankalar. Ppm değerini ölçecek bir alet almadim ama flush atarım. Her sulamaya gübre verdim bir süre şimdi bir su bir gubre veriyorum. Az ve sık suladim sanirim bu bir hata. Havalandirmam kendim yaptim boru içi fanla 12.5 cm çapında boru üzerinde üç fan çalışıyor. Fakat boru uzun ve yeterli gelmiyor sanırım. Düzelme var yapraklarda. Kızlardan sadece birinde yapraklar içe doğru kıvrılarak çıtır olacak kadar kuruyor. Diğerleri sağlıklı ilerliyor ama ciceklenmeye tam geçmediler. Gecikti. 1000+400 w full spekturum MH ampul kullanıyorum. Ciddi ısı yayiyor neyse ki kistayiz ısıyı dengeledim.

Advanced micro set kullanıyorum. Ciceklenme icin iguana aldim. Geçtiğimiz hafta govdede tuylenme görünce ışığı 12 saate düşürdüm. İguana dan bir kez verdim aralik bıraktım tekrar micro set verdim. Bir hafta ondan bir hafta digerinden diye düşündüm gubreleme ama yanlış mi olur bu şekilde. Micro set ile iguanayi ayni anda versem sorun olur mu? Yoksa aralıklı mi vereyim onu bilemedim.

Demir pası renginde lekeler geçen grow da başıma geldi kanka bu ama daha ileri zamandaydi ciceklenme ciceklenme sonuna doğru. O zaman da nedir bulamadım sorun. Magnezyum vs eksikliği dedi arkadaşlar daha önce. O sıra tohumsuz üstad yoktu şimdi sorayım bilse bilse o bilir. Çok teşekkür ederim kankalar.

Ekli dosyalar

• IMG-20200118-WA0002.jpeg
    IMG-20200118-WA0002.jpeg
    221.7 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20200118-WA0007.jpeg
    IMG-20200118-WA0007.jpeg
    330.2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20200118-WA0009.jpeg
    IMG-20200118-WA0009.jpeg
    237.3 KB · Görüntüleme: 8

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Üstadlar bir bakınız bu nedir ?

TohumsuzEsrar' Alıntı:

Kral Konuştu... ilk Growumda aynı Böyle Snow bud Adında Dutch possıonun bir genetiği vardı Sativa baskındı Sıcak ve Çok Sulamam dan dolayı Bunun gibi olmuştu Yanındaki indica bitkiler de de hiç bir şey yoktu. Fakat Yapraklar bu derece kıvrık değildi. Sayın Abicim Bence Suyu da Fazla vermiş gibime geldi Resmen Sitres kokan bir yaprak var. Sen Daha iyi bilirsin Sayın Abicim Saygılar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    kkush kkush: **** ******* ***** ****