Üstadlar yardımınız lazım...

bayF

Yeni üye
Düzeltmek için ne yapmalıyım. İki günde bir 2,5 lt su ile besin veriyorum kullanıyorum. İsi ile ilgili sorunlarım var max33 oluyor. PH 5.9-6.5. 8.hafta içerisindeyim

Kanka fazla bı bilgim yok fakat besinli suyu bir boş bir dolu vermelisin iki günde bir gübre verilmez toprak kuruyunca sulamalisin büyük ihtimalle gübre yanığı

bayF

Yeni üye
2 günde bir bir dolu bir boş yapıyorum. hafiflik durumlarına göre sulamaya dikkat ediyorum. genede teşekkürler. flush mı çözüm olur acaba.. bakalım

husyn

Doktor
azot yakmış kardeşim yananlara yapacak bir şeyin yok gübreni vereli 2-3 gün oluyorsa sonrası için fazla bir şey olmaz ama toprağı yıkarsan biraz daha üzebilirsin bitkiyi 1-2 gün bekle sonra yap

Düzeltmek için ne yapmalıyım. İki günde bir 2,5 lt su ile besin veriyorum kullanıyorum. İsi ile ilgili sorunlarım var max33 oluyor. PH 5.9-6.5. 8.hafta içerisindeyim
Toprağın kesinlikle kurumadan kuruduğundan emin olmadan su verme max 29 tereceyi gördü kabinim 4 günde kurur bu gün kurudu yine bi gün beklerim 5 günde sulama yaparım ki bi bardağı geçmem aşırı suya boğma toprağını sık sulama yaparak az sula sık sula nem makinesinde çalışıyor sonuçta toprak alır oradan nemini çok nem çöm suyun içinde duran kök hayır etmez hastalık getirir

uflenti

Moderator
2 günde bir su mu olur? Suyunu kaçırırsan böyle olur. En büyük hatalar hep sulama yüzüne. Dağda sanki her iki günde bir içiyor suyu :D
Suyu vermeyi düzelt.
Serçe parmakla 3-4 cm toprağa dalıp çıkart ve parmakta nemli toprak kalıyorsa sulama. Kalmıyorsa sula.!
Sömekler sağlam. Hasarlı yaprakların uçlarını steril makasla kırp. Ama Sadece alttakileri.
Kabin içi ısıda gece 19-21, gündüz 27-28 dereceyi sabitle.

Nemi düşür %35-38 seviyeleri.
Bitkin sağlıklı lakin su ve nem sorunu var. Rast gele

Woppy

Ordinaryüs
Kanka ufak bir flush at yani ( 4 5 lt ph ayarlı suyla ) sonra toprağı bırak kurusun. Bu süreden sonra gübre varsa calmag ekle ve gübre dozajını düşür mesela 2.5 lt suya diyelim 10ml veriyorsun bunu 6-7 lere düşür ve devam et. Toprakta kurumadan verme su ben yazları 2 güne bi kesin vermem gerekiyor ama kışın 4 günü buluyor sistem ortam hersey aynı yazla kış.

mami10_

Doktor
Aşırı sulamaya bağlı toğrağın ph ı bozulmuş, buda beraberinde besin kitlenmesi ve s durumlar getirmiş, 2 3 sulama ph auarlı su ile boş sulama yap, elinde revive varsa revive kullan yoksa 1 bardak suda 1 aspirrini eritip bitkiye sprayle fısfıs yap ve ya topraktan ver hem stresi hafif atlatır hem köklere ve toprak phna iyi gelir
Genetik indica baskon ise o sıcaklık sorun yaratır, sıcaklığın getireceği sorunlar thc kaybı, terpen kaybı, stomların sürekli çalışmasına bağlı stres, fox tailing gibi sorunlar,

Grow Muhabbetleri
Help Users
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ** **** ***** **** ****** ******** ****** **** ****** ***** hahahaha* ****** ** *****...