İşi Bilenlere Birkaç Soru

Magnifico

Yeni üye
Herkese merhabalar. Şu hastalık ortamı falan geçince en kısa sürede ilk growuma başlamak istiyorum. Yetiştirmek istediğim tür hatalara dayanıklılığından dolayı photo Northern Lights. Ancak aklımda birkaç soru var ve bunları sizlerle paylaşıp tatmin edici cevaplar almayı umut ediyorum.

1- 4 adet Northern lights ı 60×60×120 lik bir çadırda Sea Of Green(SOG) şeklinde yetiştirmeyi planlıyorum sizce bu uygun ve sağlıklı mıdır?

2- Söz ettiğim SOG metodu için 400 watt hps ve mh uygun ve yeterli midir?

3- Eğer SOG methodu bu alan ve ışık için uygun değilse bu büyüklükte bir çadırda kaç bitkiyi ne kadar ışık altında yetiştirmeliyim?

4- Son olarak bu soru biraz saçma ve komik gelebilir ancak gübrelemeyle ilgili aklıma takılan bişey. Şimdi mesela 1 Litre suya 1 ml karıştırıp bitkiye verilen bir gübre var diyelim ama benim bitkim 12 litrelik bir saksıda ve 3 litre su vermem lazım gübre verme işlemini tam olarak nasıl yapmalıyım?

Zamanını ayırıp okuyan herkese teşekkür ediyorum ve aydınlatıcı cevaplarınızı bekliyorum.

Hasadınız bol olsun

Kanka

Administrator
Yönetici
O ışık kabinini çok ısıtabilir hava gırısı cıkısını ıyı vermen gerekıyor tabi bu sırada ışık sızması yapmamanda gerek oyuzden kabın ıcın yapıcaksan ya hava gırısını cıkısını muhtesem ayarlamalısın veya led tercıh etmelısın 
Gubre olayıda 1 l 1 ml dıyor ise bu 3 l ye  3 ml dir ama bu tavsıye edılenler max rakamlardır bende ne gosterıyorsa yarım ölcek ver bol hasatlar

Magnifico

Yeni üye
Cvp: İşi Bilenlere Birkaç Soru

rabbit13' Alıntı:
O ışık kabinini çok ısıtabilir hava gırısı cıkısını ıyı vermen gerekıyor tabi bu sırada ışık sızması yapmamanda gerek oyuzden kabın ıcın yapıcaksan ya hava gırısını cıkısını muhtesem ayarlamalısın veya led tercıh etmelısın 
Gubre olayıda 1 l 1 ml dıyor ise bu 3 l ye  3 ml dir ama bu tavsıye edılenler max rakamlardır bende ne gosterıyorsa yarım ölcek ver bol hasatlar
Çok sağol kafam rahatladı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    * ***** ********* ********* * ********* ** *** ***** ****** *** *** ***** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ****** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** ****** *** ********** ********** **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ****** ** *
  • L lityum:
    ***** hahahaha******** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha****** ****** ** *
  • D dolunayloord:
  • L lityum:
    hahahaha ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha ******* ********* ****** ********* ***
  • kkush kkush:
    * **** hahahaha **** hahahaha* *** hahahaha******* ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • kkush kkush:
    ** **** ** ******* ** ***** ******* ***** ******* ***** ********** ****** ****** ****** ********* ***** ********* *********
    +1
  • kkush kkush:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** hahahaha**** ********* ****** ********* ***
  • L lityum:
    ******** ** ******* ********* * **** hahahaha **** hahahaha* *** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ****** ** **** *******
  • L lityum:
    **** **** hahahaha***** ********* *****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** **** hahahaha***** ********* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** ******** * ***** ***** **** ****** ******* ** **** ******** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    **** **** hahahaha***** ********* *****
    kkush kkush: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******* **** ****...