İki auto için düşük bütçeli

Arkadaşlar başka bir ülkeye taşınma durumum olduğu için şimdilik büyük bir masraf yapmak istemiyorum. 3 tane auto tohumum var ve ilk deneyimim olacak. Forumda epey yazı okudum ama kendim için bir sonuca varamadım. Quantum board ve karbonfiltre fiyatları yüksek olduğundan ışık ve fan kullanmak istiyorum. Ayrıca nem makinesi yerine spreyle içeriye nem versem çok mu abartmış olurum:( İki bitki için hangi ışıkla nasıl bir sistem kurarım yardım edebilecek varsa çok memnun olurum

istr

Ordinaryüs
https://www.tohumsuz.com/threads/grow-kabİnİm-gardiroptan-İkİ-bİtkİlİk-kabİn-yapimi-bİttİ.33787/ kanka al sana opsiyon bir, ışık olarak yine sponsor ışığı tercih ederek bu kabini kendin yaparak evde maliyeti daha da düşürebilirsin.
https://www.tohumsuz.com/threads/20-800₺-yok-yok-başlangıç-ledli-grow-odası-kurulumu-2024-ocak.35160/
Buyur buda başka bi opsiyon, fiyatlar biraz oynamış olabilir. Yine de en uygun başlangıç için derlediğim ürünler bunlar, sen kırpa kırpa maliyeti iyice düşürebilirsin.

cokorama

Üye
ikinciel al nem makinesini ışığın yoksa torch 60w beyaz ve sarı en az 2 şer tane al karbon filtre icin bişey diyemicem ben zamanı gelince kendim yapmayı denicem ama basarılı olur mu bilemem kabin falan hayal gucune kalmıs

https://www.tohumsuz.com/threads/grow-kabİnİm-gardiroptan-İkİ-bİtkİlİk-kabİn-yapimi-bİttİ.33787/ kanka al sana opsiyon bir, ışık olarak yine sponsor ışığı tercih ederek bu kabini kendin yaparak evde maliyeti daha da düşürebilirsin.
https://www.tohumsuz.com/threads/20-800₺-yok-yok-başlangıç-ledli-grow-odası-kurulumu-2024-ocak.35160/
Buyur buda başka bi opsiyon, fiyatlar biraz oynamış olabilir. Yine de en uygun başlangıç için derlediğim ürünler bunlar, sen kırpa kırpa maliyeti iyice düşürebilirsin.
Hocam çok teşekkür ederim. White haze günlüğünüzü okuyorum. 2 ve 5.günde verdiğiniz suyu yazmışsınız, diğer günler su vermediniz mi yoksa her gün aynı civarda sulamaya devam mı? Ve ışık ilk günden açık mı başladınız? 18/6 düşünüyorum baştan sona ama bazı arkadaşlar bi süre 24/0 ışık yazmış onu ne durumda yapmak gerekir

istr

Ordinaryüs
Hocam çok teşekkür ederim. White haze günlüğünüzü okuyorum. 2 ve 5.günde verdiğiniz suyu yazmışsınız, diğer günler su vermediniz mi yoksa her gün aynı civarda sulamaya devam mı? Ve ışık ilk günden açık mı başladınız? 18/6 düşünüyorum baştan sona ama bazı arkadaşlar bi süre 24/0 ışık yazmış onu ne durumda yapmak gerekir
Şuanki güncel growa da bi göz atabilirsin. Yine White Haze https://www.tohumsuz.com/threads/gardırop-haze-yeni-nesil-günlük.35705/
Sulama işini kurudukça yapıyorum hocam, ortalama 3 ila 4 gün arası

üstadlar aşağıdaki 3 ışık arasında kaldım. 80x50 yükseklik 160 dolabım var 2 auto koymayı düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

Tommy vercetti

Müptezel
Paran varsa cob lede girme gardens garage dan lm301h çipli modelle3ü tercih et derım o alana 340w daha performans verici bir seçim olabilir. %15 lik indirim koduda paylaşabilirim karşılıklı indirim kazanırız. :)

istr

Ordinaryüs
Ben vivaledden 240w qb aldım kanka. Gümbür gümbür yetiştiriyor amaaa... O alan için 240w qb den aşşağısını almanı tavsiye etmiyorum. Cob led cayır cayır yapar. Çok fazla sıcaklık sorunu yaşattığı için ben de vivaledden ls evo 340 a geçmeyi düşünüyorum. Çiplerinin orjinalliğini bizzat inceledim. Tomide İndirim kodu da varmış. Bütçen varsa al bence. Vivaled tavsiye edemeyeceğim. Mars hydro kullanmadım.

istr

Ordinaryüs
o alana 340 lık dan aşşağısını almanı tavsiye etmem, boyutları da 60x40 gibi bişeydi. Bizimki gibi diktördtgen kabinler için cuk

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** **** ** hahahaha ********* *** ****** ******* ** ******* ***** ******** ******** ********
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Coke Coke:
  • İstanbul İstanbul:
    ** ***** ***** *** ******** ********** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ** hahahaha** **** ****** hahahaha ***** ***** *** ******** ********** hahahaha
  • Coke Coke:
    **** ** ***** ****** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ********* ******* ***** **** hahahaha** ****** ****** ********* hahahaha*** * ****** *********
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** **
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******** ******** ***** hahahaha** ********* **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
    ****** ** ****** *** hahahaha **** ******
  • Coke Coke:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ***** *** *** * **** ***** ********** ******** hahahaha*** ****** ******** ****** ****** ***** ****** ******* ********* ********** ****** ***** ******** ********** ** ***** ******
  • buranere buranere:
    ********* ***** ********* ******** ********** **** ****** ****** **** ** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** *** ****** ***** ********** ***** ****** ******* ***** *********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ****** **
    İstanbul İstanbul: ******* ******** ****** **