İlk defa sistem kurma,yardım,tavsiye

RuhGezgini

Yeni üye
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Kankalar iyi geceler,selamlar. Aranızda yeniyim ,diğer kankaların söylediği şeyleri tekrarlamak istemiyorum o yüzden direk konuya geçicem.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Şimdi ben bu olaya giriş yapmak istiyorum artık. Forumdaki çoğu konuyu okudum fakat aklıma takılan çok şey var bunlara cevap bulursam çok iyi olur.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Öncelikle öğrenci evindeyim,yalnız yaşıyorum. Elimde olan birkaç şey var. Bunlar ;[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]** 1 adet 400 watt 4000 lümen ampul ; https://urun.n11.com/ampuller/cata-ct-1146-100-watt-e-27-duy-beyaz-enerji-tasarruflu-ampul-100w-P124916329?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwg7HPBRDUARIsAMeR_0hD5IUoOrLBz-xNNcwXPP_STo_SRCFWJWC3xXE_FaqbjGh7ECw_jQwaAk5bEALw_wcB&gclsrc=aw.ds[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1 adet https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/tasarruflu-ampul-30w-3-lu-paket-305349436 30-150 watt ampul[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1 tane de 23W şu klasik oda ampullerinden var.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**gübre olarak şu var ; http://www.magicplant.net/advanced-nutrients/815-grow-bloom-micro-hidroponik-ve-toprak-icin-sivi-gubre-set.html[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]**ısı ve nem ölçer;[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**usb fan[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**tohumun patlaması için kullanılan (öyle tahmin ediyorum)sünger tarzı bir şey (gülmeyin bu işlerden pek anlamıyorum bi arkadaştan kaldı bana da bunlar)[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**70 lt çöp kovası[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Tek tohum Indoor autoflowering yapıcam. Malum ilk defa yetiştireceğim için kolay,pratik olsun diye düşündüm. [/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Hemen sorulara geçiyorum.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1- IŞIK KONUSU : Araştırdığım kadarıyla autoflowering'te başlangıçtan bitişe kadar 24 saat full ışık vermek gerekiyormuş. Hiç ışık süresini değiştirmeden paso açık bıraksam olur mu ? Bir de kaç Wattlık ışık kullanmam gerek bir bitki autoflowering için ? Bu elimdeki ışık yeterli olur mu şimdilik ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]2-SULAMA KONUSU : Kaç günde bir ne şekilde sulama yapmam gerek fazla sulayıp da bitkiyi öldürmek istemem.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]3- GÜBRE KONUSU : Bu elimdeki sıvı gübreleri ne şekilde ne sıklıkla bitkiye vermem gerek ? Kaçıncı haftalarda suya ne kadar ölçüde karıştırmam gerek ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]4- KOKU KONUSU : BU Karbon filtre olayı çok masraflı gibi geldi bana eğer bu sistemi kurmassam tehdit oluşturacak kadar koku oluşur mu ? Spreylerle ilk growumu idare edebilir miyim ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]5- NEM KONUSU : [font=Roboto, Arial, sans-serif]https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/usb-ultrasonik-nem-buhar-cihazi-306884764?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001967*58375853367*%7btype%7d*306884764*aud-393702509967:pla-375618680381&gclid=EAIaIQobChMIgdWanev_1gIVh8myCh0vCgC4EAQYCiABEgKOC_D_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 [/font][/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]şu alet nem için iş görür mü ?[/font][/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]haftalık nem,sıcaklık değerleri nasıl olmalı ideal kaç nem, kaç derece sıcaklık ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]EN önemlisi tohum sıkıntısı. Şuan seedsman,originalseedstore dahil birkaç siteden tohum siparişi etmeye çalıştım fakat kredi kartı ekranında hata verdi sanırım türk kredi kartlarına kapatmışlar siparişleri. Tek alabileceğim yöntem bitcoinle fakat bitcoinle nasıl alıcam onu da beceremedim pek. Sizin bildiğiniz kredi kartıyla alınabilen tavsiye edebileceğiniz bi site varsa söylerseniz çok iyi olur hemen sipariş etmem lazım çünkü tohumları.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Aklımda olan sorular bunlar sizin de tavsiyeleriniz , şunu yap şöyle yap dediğiniz şeyler varsa söyleyin kankalar.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Şimdiden sağolun, dumanınız bol olsun.[/font]
[/font]

tosunpasalar

Yeni üye
Cvp: İlk defa sistem kurma,yardım,tavsiye

Ruh Zengini
Ruh zengini kankaya cevap verildiğinde bende bundan payımı alacağım. Bir müslüman yok mu bilgi verecek ? 

Her şeyden önce meselemiz tohum durumu. Ve evet kart sorunu olmadan...

cortez

Yeni üye
Kankalar burdan cevap beklemek yerine tohumsuzun videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Daha yararlı ve gözünüzle görebileceğiniz bir cevap olacaktır sizin için. Bulamazsanız Pm'leyin link bırakırım.

Bullbonus

Yeni üye
Bende aynı gübreleri kullanıyorum ben 3 sulamada bir gübre veriyorum her birinden litre başına 2ml ekleyerek.

Sulama konusunda kapalı ortamda toprak güneş görmediği için daha geç kuruyor mesela benim toprağım coco olmasına rağmen 5-6 günde anca kuruyor
belli bir periyot'dan ziyade toprağın kuruduğunu anlayarak sulaman daha iyi olur..

Işık konusunda aynı lambadan bende kullanıyorum ama takviye olarak ayrıca 216 W ufo led var yani o elindeki ışıklarla bu işe başlamanı tavsiye etmem 
bir grow led edinebilirsen daha iyi olur..

Koku konusunda bütçen yoksa koku giderici jeller var bu iş için özel growkent de olması lazım yada diğer sitelerde bulabilirsin onlardan kullanarak bu işide çözebilirsin..

Nem konusunda o linkdeki ürünün yeterli olup olmayacağı yetiştirme alanına bağlı ama yurdışı sitelerinde daha etkili ürünleri daha uygun fiyatlala bulabilirsin 

Tohum konusunda benim sana tavsiyem ödemeyi bitcoin ile yap böylece ödemeni anonim olarak yapmış olursun ve çoğu site bitcoin kabul ediyor..

Kendi Tecrübelerime dayanarak sana  bir yetiştirme alanı tavsiyesi verebilirim bu tavsiye yapabileceğin en düşük maliyetli bir yetiştirme ortamı olabilir senin için

1 Bez elbise Dolabı 20-30 TL tutar

2 Grow Led - Hem maliyet hemde elektirik faturasından tasarruf edeceksin alacağın ledi bütçene göre belirle ama 20-30 liralık tasarruf ampulleri ile bu iş olmaz bence

3 strafor köpük bunula elbise dolabının içini kaplayacaksın böylece ısı ve nem kontrolün olacak bitkilerin sana dua edecek

4 Yansıtıcı Aliminyum Folyo Bununlada köpükleri kaplarsın böylece yetiştirme kabinin hazır 

5 iki tane usb ile çalışan fanlardan alıp hava girişi ve çıkışı yaparsın ve hava sirkülasyonu olayınıda çözmüş olursun hava girişi alttan çıkış üstten olmalı çünkü kirli hava yüksekte toplanır .. bu şekilde: http://prntscr.com/h1ldu5

6 zaman saati ben cata nın zaman saatini aldım sabah 7 açar akşam 21 de kapatır ama ben takip ederim kendim açar kapatırım dersen bu çok acil bir şey değil

7 ısı nem ölçer bu aslında önemli ısı ve nemi kontrol etmen için ihtiyacın olacak 40-45 TL arası ama aliexpress de 3-4 dolar şahsen ben ordan aldım mesela bu ürün işini görebilir http://bit.ly/2yHUP1g  

bundan sonra bakım kalır sulama gübre vs.. tohumsuzun videolarını izleyerek uygularsan daha sağlıklı bitkiler elde edersin benden bu kadar dostum ben bez elbise dolabını kırdım attım ama resimlerini bulabilirsem paylaşırım daha net fikir oluşur kadanda normal akşap elbise olabı varsa oda olur hatta kartondan bile yaparsın 
önemli olan kapalı bir ortan ışığı ısıyı ve nemi bir arada kontrol edebilmek için azimle sıçan taşı deler umarım sende kendi cigaranı yapabilirsin..

Feallo

Yeni üye

RuhGezgini' Alıntı:
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Kankalar iyi geceler,selamlar. Aranızda yeniyim ,diğer kankaların söylediği şeyleri tekrarlamak istemiyorum o yüzden direk konuya geçicem.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Şimdi ben bu olaya giriş yapmak istiyorum artık. Forumdaki çoğu konuyu okudum fakat aklıma takılan çok şey var bunlara cevap bulursam çok iyi olur.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Öncelikle öğrenci evindeyim,yalnız yaşıyorum. Elimde olan birkaç şey var. Bunlar ;[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]** 1 adet 400 watt 4000 lümen ampul ; https://urun.n11.com/ampuller/cata-ct-1146-100-watt-e-27-duy-beyaz-enerji-tasarruflu-ampul-100w-P124916329?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwg7HPBRDUARIsAMeR_0hD5IUoOrLBz-xNNcwXPP_STo_SRCFWJWC3xXE_FaqbjGh7ECw_jQwaAk5bEALw_wcB&gclsrc=aw.ds[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1 adet https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/tasarruflu-ampul-30w-3-lu-paket-305349436 30-150 watt ampul[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1 tane de 23W şu klasik oda ampullerinden var.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**gübre olarak şu var ; http://www.magicplant.net/advanced-nutrients/815-grow-bloom-micro-hidroponik-ve-toprak-icin-sivi-gubre-set.html[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]**ısı ve nem ölçer;[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**usb fan[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**tohumun patlaması için kullanılan (öyle tahmin ediyorum)sünger tarzı bir şey (gülmeyin bu işlerden pek anlamıyorum bi arkadaştan kaldı bana da bunlar)[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]**70 lt çöp kovası[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Tek tohum Indoor autoflowering yapıcam. Malum ilk defa yetiştireceğim için kolay,pratik olsun diye düşündüm. [/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Hemen sorulara geçiyorum.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]1- IŞIK KONUSU : Araştırdığım kadarıyla autoflowering'te başlangıçtan bitişe kadar 24 saat full ışık vermek gerekiyormuş. Hiç ışık süresini değiştirmeden paso açık bıraksam olur mu ? Bir de kaç Wattlık ışık kullanmam gerek bir bitki autoflowering için ? Bu elimdeki ışık yeterli olur mu şimdilik ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]2-SULAMA KONUSU : Kaç günde bir ne şekilde sulama yapmam gerek fazla sulayıp da bitkiyi öldürmek istemem.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]3- GÜBRE KONUSU : Bu elimdeki sıvı gübreleri ne şekilde ne sıklıkla bitkiye vermem gerek ? Kaçıncı haftalarda suya ne kadar ölçüde karıştırmam gerek ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]4- KOKU KONUSU : BU Karbon filtre olayı çok masraflı gibi geldi bana eğer bu sistemi kurmassam tehdit oluşturacak kadar koku oluşur mu ? Spreylerle ilk growumu idare edebilir miyim ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]5- NEM KONUSU : [font=Roboto, Arial, sans-serif]https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/usb-ultrasonik-nem-buhar-cihazi-306884764?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001967*58375853367*%7btype%7d*306884764*aud-393702509967:pla-375618680381&gclid=EAIaIQobChMIgdWanev_1gIVh8myCh0vCgC4EAQYCiABEgKOC_D_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 [/font][/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]şu alet nem için iş görür mü ?[/font][/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]haftalık nem,sıcaklık değerleri nasıl olmalı ideal kaç nem, kaç derece sıcaklık ?[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]EN önemlisi tohum sıkıntısı. Şuan cannabis,originalseedstore dahil birkaç siteden tohum siparişi etmeye çalıştım fakat kredi kartı ekranında hata verdi sanırım türk kredi kartlarına kapatmışlar siparişleri. Tek alabileceğim yöntem bitcoinle fakat bitcoinle nasıl alıcam onu da beceremedim pek. Sizin bildiğiniz kredi kartıyla alınabilen tavsiye edebileceğiniz bi site varsa söylerseniz çok iyi olur hemen sipariş etmem lazım çünkü tohumları.[/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]Aklımda olan sorular bunlar sizin de tavsiyeleriniz , şunu yap şöyle yap dediğiniz şeyler varsa söyleyin kankalar.[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Şimdiden sağolun, dumanınız bol olsun.[/font]
[/font]

Ekli dosyalar

• 25674544_10208636232022867_248885178_o.jpg
    25674544_10208636232022867_248885178_o.jpg
    110.8 KB · Görüntüleme: 47
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif][font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Tek tohum Indoor autoflowering yapıcam. Malum ilk defa yetiştireceğim için kolay,pratik olsun diye düşündüm. [/font][/font]
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Hemen sorulara geçiyorum.[/font][/font][/font][/font]

Şu cümlen beni çok mutlu etti inanamazsın. burada öğrenci arkadaşlar 5-6 kökle başlamaya çalışıyorlar genelde
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]ilk önce yapılan yorumlardaki 3 günde bir gübre verme olayı yanlış kanka gübreyi üretici firmanın tavsiye ettiği gibi kullanmalısın.[/font][/font]
[font=Roboto, Arial, sans-serif]bez dolap bitki yetiştirmek için çok küçük çöp kovası dahada küçük ancak micro grow yaparsın bitki başı 5-15gr arası hasatın olur. hasat olayı tamamen tecrübeyle alakalı [/font]
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]ben microgrow olayına bir türlü alışamadım mantığıma sığmıyor aynı tohumdan 100gr alabilirken neden 10gr herneyse sesli düşündüm.:)[/font][/font]

Gelelim sorulara

[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]1- IŞIK KONUSU : Araştırdığım kadarıyla autoflowering'te başlangıçtan bitişe kadar 24 saat full ışık vermek gerekiyormuş. Hiç ışık süresini değiştirmeden paso açık bıraksam olur mu ? Bir de kaç Wattlık ışık kullanmam gerek bir bitki autoflowering için ? Bu elimdeki ışık yeterli olur mu şimdilik ?[/font][/font]

ben hep auto yetiştirdim 3-4 growumu da hep 24 saat ışıkta bitirdim hiçbir sorun olmadı ve çok iyi hasatlar aldım. ama öyle gerekiyor diye bişey yok istersen 18/4 de verebilirsin ne kadar ışık o kadar hasat. tek bitki için 250w HID veya eşdeğerindeki ışıklar olabilir. ben hep HID kullandım çünkü en verimlisi bu. ışık konusu çok önemli lambaya harcayacağın fazla para sonra seni mutlu edecektir. eğer alabiliyorsan growshoplardaki yetiştirme için yapılan CFL lambalardan alabilirsin.
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]2-SULAMA KONUSU : Kaç günde bir ne şekilde sulama yapmam gerek fazla sulayıp da bitkiyi öldürmek istemem.[/font][/font]

saksıya parmağını sok kuruysa sulayacaksın 

[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]3- GÜBRE KONUSU : Bu elimdeki sıvı gübreleri ne şekilde ne sıklıkla bitkiye vermem gerek ? Kaçıncı haftalarda suya ne kadar ölçüde karıştırmam gerek ?[/font][/font]
Hangi markanın setini alacaksan ki setin tamamını almanı çok tavsiye ederim. her markanın kendi sitesinde feed chartları var ne zaman ne kadar vereceğini gösteren tablo . Advance nutrients micro-grow-bloom bu markanın giriş seviyesi gübresidir ama sadece bunlar setin tamamı değil. yanında voodo juice-B52-bigbud-overdrive almalısın. tabi bu söylediğim bu marka için geçerli

[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]4- KOKU KONUSU : BU Karbon filtre olayı çok masraflı gibi geldi bana eğer bu sistemi kurmassam tehdit oluşturacak kadar koku oluşur mu ? Spreylerle ilk growumu idare edebilir miyim ?[/font][/font]
tek bitki için koku giderici jel ve pille çalışan oda spreyleri işini görebilir.ilk bir ay koku olmaz zaten, seni en çok zorlayacak zamanlar son haftalar olacaktır. baktın çok kokuyor 2-3 tane oda spreyini birden kullanırsın.
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]5- NEM KONUSU : https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/usb-ultrasonik-nem-buhar-cihazi-306884764?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001967*58375853367*%7btype%7d*306884764*aud-393702509967:pla-375618680381&gclid=EAIaIQobChMIgdWanev_1gIVh8myCh0vCgC4EAQYCiABEgKOC_D_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 [/font][/font]
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]şu alet nem için iş görür mü ?[/font][/font]
Nem makinesini en ucuzunu al sinbo marka işini görecektir zaten bi süre sonra yosunlanmaya başlıyor her growda çamaşır suyuyla falan yıkamak gerekiyor. umarım sende yosun problemi oluşmaz.
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]haftalık nem,sıcaklık değerleri nasıl olmalı ideal kaç nem, kaç derece sıcaklık ?[/font][/font]
haftalık değilde büyüme ve çiçeklenme dönemlerindeki değerlerde fark var. ortalama sıcaklık 20-25 derece nem%40-50  (tohum aldığın yerde yada tohumun adını araştırırsan genetiğin sevdiği sıcaklık ve nem değerlerini bulabilirsin.)
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]EN önemlisi tohum sıkıntısı. Şuan cannabis,originalseedstore dahil birkaç siteden tohum siparişi etmeye çalıştım fakat kredi kartı ekranında hata verdi sanırım türk kredi kartlarına kapatmışlar siparişleri. Tek alabileceğim yöntem bitcoinle fakat bitcoinle nasıl alıcam onu da beceremedim pek. Sizin bildiğiniz kredi kartıyla alınabilen tavsiye edebileceğiniz bi site varsa söylerseniz çok iyi olur hemen sipariş etmem lazım çünkü tohumları.[/font][/font]
[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Aklımda olan sorular bunlar sizin de tavsiyeleriniz , şunu yap şöyle yap dediğiniz şeyler varsa söyleyin kankalar.[/font][/font]

tohum için önereceğim forumda reklamı olan site ve orayı beğenmezsen özele yaz bi yer daha tavsiye edebilirim. kredi kartıyla alabilirsin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. şimdiden bol hasatlar

[font="Open Sans", sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]Şimdiden sağolun, dumanınız bol olsun.[/font][/font]

kaan17

Yeni üye

hazır kabin seti almak, 'ben kazıklanmak istiyorum canım çekti' ile eşdeğer herhalde kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********