İlk denek photo grow destek :=)

higthead

Jolly Green
Arkadalar merhabalar öncelikle senelerdir hep hayalimde olan grow a sizler sayesinde başlamış bulunmaktayım.Sitemizden çok şeyler öğrendim gece gündüz sürekli konuları inceledim sürekli birşeyler öğrenmeye çalıştım.
Aslında daha konu açmıcaktım ama dayanamadım çünkü bu forumda herkez abi kardeş gibi bilimiyorum ama belki aynı kafadanız diye sizleri çok sevdim. Fazla edebiyat yapmadan konuma döneyim.

Konu başlığından anlaşılacağı üzere ilk grow um.Doğru veya yanlış ne yaptıysam veya yapıyosam sizlerden öğrendiğim kadarıyla.
İlk growum olduğu için 5 adet köfteci tohumlarını deney amaçlı bu işi öğrenmek amaçlı kullanmaya karar verdim.

Ekipmanlar
★ Kabin 1.00x1.00x1.80
★ Havalandırma giriş 100mt3. Çıkış 240mt3
★ Nem mak. Havvaca HD1349 ultrasonik
★400w megas ateşleyici kondansatör
★Philips 450w mh
★Cool tube reflektör 150 lik. 300mt3 cool tube fanı var.
★Nem ve sıcaklık dengelemek için sonoff aleti ile telefondan bağlantı yapıp derecelerimi sabitliyorum.Sonoff am2301 nem ve sıcaklık sensörüm.
★Biobizz topmax , grow , bloom , cal mag , acti vera
★19lt. kumaş saksı
★Biobizz light mix
★Adwa 12 ph
★15cm vantilatör

★ Başlarda çok hata yaptım saçma sapan yaprakları kestim.
★ Lst eğitimi verim dedim bitkiyi yatırdım 5 gün sonra tekrar bozup eski haline getirdim.
★Daha küçükken alt yaprakları budadım
★19 lt saksılara aldığımda toprağı nemlendirmeden yaptım şuan toprak cöktü :=)
★400w mh ampul 40 cm deydi stress oldu baktım bitki uzamıyor 70 e aldım
★Başlarda 28 lere dayanan sıcaklık yaptım sonra 25-26 lara çektim.
★Hepsine 1 kere topping yaptım

★ 31 aralık 2020 yani yılbaşında 5 adet köfteci tohumlarını karton bardağa alarak filizlendirdim.17 gün boyunca muz kabuğu yumurta kabuklarınla cal mag tarzı şeyler yaptım.

★ 17 ocak 2021 tarihinde kabinime 1.00x1.00x1.80x ,biobizz light mix olmak üzere 19lt lik bez saksılara aldım ve can suyunu verdim.

★ 25 ocak 2021 tarihinde bitki başına 1 lt olmak üzere 1ml bio grow, 1ml acti vera olarak hafften gübreye başladım

★ 28 ocak 2021 tarihinde bitki başına 1.5lt olmak üzere 1 ml cal mag verdim.

★ Sulama 1lt olarak başladım ama saksının altından su gelmeyince 1.5 lt çıkardım ve hala su gelmiyor.2lt olarak birdahaki sulamada deneyeceğim.

★ Sulama olayı bir dolu bir boş olarak 3 günde toprağın kurumasına göre yapıyorum.

★ Boş sulamalarda acti vera veya duruma göre calmag veriyorum.

★ Su olarak şuanlık hazır su kullanıyorum

★ Ph sürekli 6.0 ve 6.4 aralığında sulama yapıyorum.

★Sıcaklık ışıklar açık 25-26. Kapalı fanlı ısıtıcıyla 22.23.24
★Nem ışıklar açık 60. Kapalı 50-60
★3 günde 1.5lt sulama alttan su gelmediği için arttırıcam
★70cm de 400w mh ampul
★1 dolu sulamada 1ml bio grow 1ml acti vera
★Boş sulamada hazır su olduğu için 1ml Bio cal mag

,
29 günlük kızlarım
Öğrenmek için bitkilerimle çok oynadım saçma sapan lst yaptım 5 gün sonra serbest bıraktım.Saçma sapan yaprakları kestim.

Dediğim gibi 5 adet köftecileri öğrenmek adına ektim aslında auto istiyorum.İlk growum olduğu için böle deneyler yaptım eğer hasat alabilirsem autoya geçicem.

Şuan bitkilerimi ellemiyorum kendi hallerine bıraktım.

29 günlük olmalarına rağmen çok stress yaşattım boyları kısa kaldı gibi.
Bazı yapraklar topping yaptığımdan yapraklar yarım gibi anlamadım.

1.kızım

2.kızım

3.kızım

4.kızım

Genel görünüm 1

Genel görünüm2

Son düzenleme:
Hiç sorma bende takipteyim.Sayemde bitkiler değişik bir hal aldı.

Artık deney oynama kesme budama işini bıraktım lst topping vs öğrendim.Bakalım ustalar ne cevap vericekler öneriler vericekler.
Ekipmanların çok güzel knka. Çok da yakınız Ekipman konusunda. Bence güzel bir günlük editlemeni tavsiye ederim. Haftalık güncellersin.

Sürekli güncellicem ama sürekli bitkiyle oynamaktan strese sokuyorum.Hanım artık izin vermiyo elleme diyo bende ellemiyorum;=)))
Knka valla bende hanımla birlikte çadırı açıp 2 harman izliyoz bugün ilk lsd mi torbacı tohumu a cheesy knkamın destekleriyle yaptım Ak48 de 11 günde 2 gün önce sulamıştım. Yarın onu saksıya alıcam gübreli ilk 500 ml suyu yapıştırcam 3 gün sonrada ona lsd ye başlıycam bakalım hayırlısı olsun

Hausted

Üye
Kanka tebrik ederim çabalarından ötürü bu bitki adı üstünde ot her yerde her koşulda oluyor o yüzden yaşattığın streslerden dolayı ölmesi pek mümkün değil. Denemelerinden çok şey öğrendin diye tahmin ediyorum, photo bitkilerde zaman sorunun yoksa veg dönemde 1-2 hafta daha uzun tutarsan bitkilerin çiçeklenmeye daha sağlıklı girer ve hasadını önemli ölçüde arttırır.
Bu bitkilerde büyüme doğrusal olarak gerçekleşmiyor,çiçeklenmeye girdiğinde 3 günde 2 katına falan çıkıyor o yüzden ben yaşattım dediğin streslere rağmen güzel buldum bitkilerini. Bol sömeklerin olsun :D

higthead

Jolly Green
Kanka tebrik ederim çabalarından ötürü bu bitki adı üstünde ot her yerde her koşulda oluyor o yüzden yaşattığın streslerden dolayı ölmesi pek mümkün değil. Denemelerinden çok şey öğrendin diye tahmin ediyorum, photo bitkilerde zaman sorunun yoksa veg dönemde 1-2 hafta daha uzun tutarsan bitkilerin çiçeklenmeye daha sağlıklı girer ve hasadını önemli ölçüde arttırır.
Bu bitkilerde büyüme doğrusal olarak gerçekleşmiyor,çiçeklenmeye girdiğinde 3 günde 2 katına falan çıkıyor o yüzden ben yaşattım dediğin streslere rağmen güzel buldum bitkilerini. Bol sömeklerin olsun :D

Saolasin kanka. Anlamadığım tekşey bazı yapraklar neden yarım kesilmiş şekilde büyüyor. Hadi boceklendi diycem ama sadece bazi yapraklar yarim kesilmis sekilde cikti ve buyuyor,))

WeedMann

Üye
Arkadalar merhabalar öncelikle senelerdir hep hayalimde olan grow a sizler sayesinde başlamış bulunmaktayım.Sitemizden çok şeyler öğrendim gece gündüz sürekli konuları inceledim sürekli birşeyler öğrenmeye çalıştım.
Aslında daha konu açmıcaktım ama dayanamadım çünkü bu forumda herkez abi kardeş gibi bilimiyorum ama belki aynı kafadanız diye sizleri çok sevdim. Fazla edebiyat yapmadan konuma döneyim.

Konu başlığından anlaşılacağı üzere ilk grow um.Doğru veya yanlış ne yaptıysam veya yapıyosam sizlerden öğrendiğim kadarıyla.
İlk growum olduğu için 5 adet köfteci tohumlarını deney amaçlı bu işi öğrenmek amaçlı kullanmaya karar verdim.

Ekipmanlar
★ Kabin 1.00x1.00x1.80
★ Havalandırma giriş 100mt3. Çıkış 240mt3
★ Nem mak. Havvaca HD1349 ultrasonik
★400w megas ateşleyici kondansatör
★Philips 450w mh
★Cool tube reflektör 150 lik. 300mt3 cool tube fanı var.
★Nem ve sıcaklık dengelemek için sonoff aleti ile telefondan bağlantı yapıp derecelerimi sabitliyorum.Sonoff am2301 nem ve sıcaklık sensörüm.
★Biobizz topmax , grow , bloom , cal mag , acti vera
★19lt. kumaş saksı
★Biobizz light mix
★Adwa 12 ph
★15cm vantilatör

★ Başlarda çok hata yaptım saçma sapan yaprakları kestim.
★ Lst eğitimi verim dedim bitkiyi yatırdım 5 gün sonra tekrar bozup eski haline getirdim.
★Daha küçükken alt yaprakları budadım
★19 lt saksılara aldığımda toprağı nemlendirmeden yaptım şuan toprak cöktü :=)
★400w mh ampul 40 cm deydi stress oldu baktım bitki uzamıyor 70 e aldım
★Başlarda 28 lere dayanan sıcaklık yaptım sonra 25-26 lara çektim.
★Hepsine 1 kere topping yaptım

★ 31 aralık 2020 yani yılbaşında 5 adet köfteci tohumlarını karton bardağa alarak filizlendirdim.17 gün boyunca muz kabuğu yumurta kabuklarınla cal mag tarzı şeyler yaptım.

★ 17 ocak 2021 tarihinde kabinime 1.00x1.00x1.80x ,biobizz light mix olmak üzere 19lt lik bez saksılara aldım ve can suyunu verdim.

★ 25 ocak 2021 tarihinde bitki başına 1 lt olmak üzere 1ml bio grow, 1ml acti vera olarak hafften gübreye başladım

★ 28 ocak 2021 tarihinde bitki başına 1.5lt olmak üzere 1 ml cal mag verdim.

★ Sulama 1lt olarak başladım ama saksının altından su gelmeyince 1.5 lt çıkardım ve hala su gelmiyor.2lt olarak birdahaki sulamada deneyeceğim.

★ Sulama olayı bir dolu bir boş olarak 3 günde toprağın kurumasına göre yapıyorum.

★ Boş sulamalarda acti vera veya duruma göre calmag veriyorum.

★ Su olarak şuanlık hazır su kullanıyorum

★ Ph sürekli 6.0 ve 6.4 aralığında sulama yapıyorum.

★Sıcaklık ışıklar açık 25-26. Kapalı fanlı ısıtıcıyla 22.23.24
★Nem ışıklar açık 60. Kapalı 50-60
★3 günde 1.5lt sulama alttan su gelmediği için arttırıcam
★70cm de 400w mh ampul
★1 dolu sulamada 1ml bio grow 1ml acti vera
★Boş sulamada hazır su olduğu için 1ml Bio cal mag

,
29 günlük kızlarım
Öğrenmek için bitkilerimle çok oynadım saçma sapan lst yaptım 5 gün sonra serbest bıraktım.Saçma sapan yaprakları kestim.

Dediğim gibi 5 adet köftecileri öğrenmek adına ektim aslında auto istiyorum.İlk growum olduğu için böle deneyler yaptım eğer hasat alabilirsem autoya geçicem.

Şuan bitkilerimi ellemiyorum kendi hallerine bıraktım.

29 günlük olmalarına rağmen çok stress yaşattım boyları kısa kaldı gibi.
Bazı yapraklar topping yaptığımdan yapraklar yarım gibi anlamadım.

1.kızım

2.kızım

3.kızım

4.kızım

Genel görünüm 1

Genel görünüm2
Dumanın bol olsun dostum bu söylediğin işe yarıyor mu ?

Nem ve sıcaklık dengelemek için sonoff aleti ile telefondan bağlantı yapıp derecelerimi sabitliyorum.Sonoff am2301 nem ve sıcaklık sensörüm.

higthead

Jolly Green
Dumanın bol olsun dostum bu söylediğin işe yarıyor mu ?

Nem ve sıcaklık dengelemek için sonoff aleti ile telefondan bağlantı yapıp derecelerimi sabitliyorum.Sonoff am2301 nem ve sıcaklık sensörüm.

Ayni ilan sahibinde 5 mt lik sensor uzatma kablosunhda al.

Inanilmaz rahat cihaza fanlarimi bagladim dereceyi belirledim max 26 çalış. 25.5 e düşürdüğünde durdur yaptim. 5.10 dk de bir calisip havalandirma duruyor hem bu sayede temiz havayi kullanip cok gecmeden pis hava olarak disari atiyor. Geceleri ise nem max 65 yapip minimum 58 yapiyorum. Neme gore havalandirma calisip kapaniyor. Ayriyetten evde olmadigim zaman cihazin ewelink programindan takip ediyorum kac derece oldu nezamanlar havalandirma acilip kapandi vs. 1 cihaz daha alip istersen isiklandirmanida acip kapatabilirsin. Veya vantilatoru veya aklina ne geliyosa cok basarili bir urun.

WeedMann

Üye

Ayni ilan sahibinde 5 mt lik sensor uzatma kablosunhda al.

Inanilmaz rahat cihaza fanlarimi bagladim dereceyi belirledim max 26 çalış. 25.5 e düşürdüğünde durdur yaptim. 5.10 dk de bir calisip havalandirma duruyor hem bu sayede temiz havayi kullanip cok gecmeden pis hava olarak disari atiyor. Geceleri ise nem max 65 yapip minimum 58 yapiyorum. Neme gore havalandirma calisip kapaniyor. Ayriyetten evde olmadigim zaman cihazin ewelink programindan takip ediyorum kac derece oldu nezamanlar havalandirma acilip kapandi vs. 1 cihaz daha alip istersen isiklandirmanida acip kapatabilirsin. Veya vantilatoru veya aklina ne geliyosa cok basarili bir urun.
çok sağol dostum tam da aklımda ki aradığım ürün almayı düşünüyorum

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Sistemin güzel iş görür ilk başta bukadar büyük saksıya alman hata 1. 2 litrelik saksıda biraz büyütseydin o buyuklükteki saksıda suyu ayarlayamazsın zaten ayarlayamıyon çok su veriyon 1.5 bile çok sen 2 ye çıkıcajmışsın o saksıda altan çıkmasını beklersen bataklık olur saksı o bitkinin hakkı en fazla 500 ml etrafına versen yeter 10 cm dairesel etrafı böle sulamaya devam edersen pişman olman yakın ve torbacı tohumu regular tohum gurubunda öyüzden yuzde elli elli erkek dişi oranı dikkatli izle ama daha zaman var erkeyi hemen ayır belli olunca

higthead

Jolly Green
Sistemin güzel iş görür ilk başta bukadar büyük saksıya alman hata 1. 2 litrelik saksıda biraz büyütseydin o buyuklükteki saksıda suyu ayarlayamazsın zaten ayarlayamıyon çok su veriyon 1.5 bile çok sen 2 ye çıkıcajmışsın o saksıda altan çıkmasını beklersen bataklık olur saksı o bitkinin hakkı en fazla 500 ml etrafına versen yeter 10 cm dairesel etrafı böle sulamaya devam edersen pişman olman yakın ve torbacı tohumu regular tohum gurubunda öyüzden yuzde elli elli erkek dişi oranı dikkatli izle ama daha zaman var erkeyi hemen ayır belli olunca

Kanka toprakta gübreden vs den tuz kalmaması toprağın ph ını bozmamak için suyu alttan biraz akarak sulansın deniyor.Bitkim büyüyüncemi fazla sulamaya geçeyim.O zamana kadar toprakta gübreden tuz birikmesi olmazmı?

Kanka erkek dişi farketmez ben denek olarak kullandım illaki dişi çıkar içinden.Cinsiyet 12/12 ye aldığımızda belli olutyor biliyorum ben.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Evet tuz birikmemesi için bir miktar suyun akması gerek oyuzden ilk aşama bardak ikinci küçük saksı üç büyüksaksı sen o saksıda su çıkartırsan olucakları söliyim bir bitkin oksijensiz kalıcak iki çok ıslandı için kökçürütme ihtimalin yüksek üç kötü bakteri ve mantarlar oluşucak dört böceklenme olucak o senin verdin su mamsimumda verilicek oranlar sen benim dedim gibi on santim etrafına yarım litre ver büyüdükçe fazlalaştır verdin gübre az oldu için ph bozulmaz korkma suyun ph sini ayarla yeter gübreyi karıştırdıktan sonra ayarla ph ve illaki dişi çıkıcak bitkilerinde ben iyi izle erkek dişileri döllemesindedim hepsi erkek çıkmaz tabiki senin işin iyi izlemek fark edince ayırmak korkma hemen döllemez poleninde oluşma zamanı var oluşup patlarsa sıkıntı diceklerim bunlar kafana takılan olursa yaz bildiklerimizse yardımcı oluruz

higthead

Jolly Green
Evet tuz birikmemesi için bir miktar suyun akması gerek oyuzden ilk aşama bardak ikinci küçük saksı üç büyüksaksı sen o saksıda su çıkartırsan olucakları söliyim bir bitkin oksijensiz kalıcak iki çok ıslandı için kökçürütme ihtimalin yüksek üç kötü bakteri ve mantarlar oluşucak dört böceklenme olucak o senin verdin su mamsimumda verilicek oranlar sen benim dedim gibi on santim etrafına yarım litre ver büyüdükçe fazlalaştır verdin gübre az oldu için ph bozulmaz korkma suyun ph sini ayarla yeter gübreyi karıştırdıktan sonra ayarla ph ve illaki dişi çıkıcak bitkilerinde ben iyi izle erkek dişileri döllemesindedim hepsi erkek çıkmaz tabiki senin işin iyi izlemek fark edince ayırmak korkma hemen döllemez poleninde oluşma zamanı var oluşup patlarsa sıkıntı diceklerim bunlar kafana takılan olursa yaz bildiklerimizse yardımcı oluruz

Şimdi sulama olayını anladım tamamdır saolasın kardeşim.
Cinsiyet ışıkları 12/12 bloom dönemine geçtiğimde belli olmucakmı? Veg döneminde de belli olurmu mh ampul ile?

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Erkek kendini belli edebilir senin gözün üstlerinde olsun dişiler 12 döngüsünde giricek çiçeye ama erkek erkende gösterebilir garatisi yok yani güvenme 12 döngüsüne

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Konuna baktım resimlerden bişey anlıyamadım gördüm toping yerine bilmedennfimiglining yapmışsın tam kelle almamışsında yarım almışsın öle yapanlarda var biz türkler pek yapmıyoz biz topping yapıyoz senin gördün yanlışı yaz burdan ben bişey göremedim

higthead

Jolly Green
Konuna baktım resimlerden bişey anlıyamadım gördüm toping yerine bilmedennfimiglining yapmışsın tam kelle almamışsında yarım almışsın öle yapanlarda var biz türkler pek yapmıyoz biz topping yapıyoz senin gördün yanlışı yaz burdan ben bişey göremedim

Nasıl göremedin bak şimdi işaretledim =)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • Probis Probis:
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
    ******* ***** ****** ********* **
  • kkush kkush:
    *** **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ******** * **********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ******** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ****** ***** ******* *** *** ** ******** **
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha ******
    +1
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
  • kkush kkush:
  • A anonimm:
    ********* ****** ******** **** ****** ********** hahahaha* **** ***** hahahaha* ******
  • G gardastohumlazim:
    hahahaha ** **********
  • kkush kkush:
    ** *** **** **** ** ***** ********* ***** ***** hahahaha****** ****** ******** **** ****** ********** hahahaha* **** ***** *******
  • G gardastohumlazim:
    ***** ***** **** ****** ****** ******** ** **** ****** **** hahahaha** ** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahaha***
  • kkush kkush:
    *** ***** ***** hahahaha* ***** ***** **** ****** ****** ******** ** **** ****** **** hahahaha** ** **
  • G gardastohumlazim:
    ***** ** **** ***** *** ** ***** ******** *** ******** ** ****** hahahaha* ****** *********
  • G gardastohumlazim:
    * ***** ****** ********** hahahaha ******* ******* ***** ******* hahahaha *****
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
  • kkush kkush:
    ** **** **** **** *** **** ******** *** ********** ******** ******** ******** hahahaha* hahahaha* ****** hahahaha** ***** ****
    kkush kkush: ** **** **** **** *** **** ******** *** ********** ******** ******** ******** hahahaha*...