İlk Deneme (jiffy, taşyünü, peçete karşılaştırmam) Auto dreamberry

Cin

Yeni üye
Herkese selam, 
Hayatım boyunca herhangi bir bitki yetiştirmedim. Bu ilk denemem olacak yaptığım tüm hataları veya doğruları burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Tamamen  okuduğum bilgilere göre üretim yapacağım.
Kullandığım materyaller:
  • Greft
  • Taşyünü
  • Peçete
  • 3 adet tohum
  • Biobiz allmix toprak
  • 4 lt saksı altı delikli
Yetiştirdiğim ortam:
  • Cam kaplı balkon. Herhangi bir fan ışık vs malzeme yok. 
Tohumları Ekim tarihim ve Sonuçları:
  • 14 Mart 2020 tohumlardan bir tanesini grefttin içine bir tanesini de Taşyününin içerisine ektim. Tohumlardan birisi patlamadı. Bir diğer tohum patladığı halde büyümedi.
  • 26 Mart 2020 yeni bir tohumu peçetenin arasına koyup Islattım. 28 Mart 2020’de tohum filizlendiğini gördüm. 29 Mart 2020’de tohumu toprağa ektim ve cansuyu verdim. 1 Nisan 2020’de ilk filizlerini gördüm.
Sulama tekniği ve saksının bulunduğu yer: 
  • Sulamasını fıs fısla günde 1,2 defa yapıyorum. Parmağımı toprağa batırarak nemliliğini kontrol ediyorum ihtiyacına göre veriyorum. Arıtma suyu veriyorum.
  • Saksı balkonumda duruyor. Balkon hem sabah hem öğleden sonra güneş alıyor ve cam kaplı.
[attachment=1681]

Ekli dosyalar

• 96CDEE2A-F5DD-49A8-827B-B40AE903F3A5.jpeg
    96CDEE2A-F5DD-49A8-827B-B40AE903F3A5.jpeg
    34.7 KB · Görüntüleme: 65

Cin

Yeni üye
Arkadaşlar bu fanı kaç haftalıkken çalıştırmak lazım? Benimki çok çelimsiz daha!

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: ******** *****